Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE skontrolował przenoszenie numerów pre-paid

UKE skontrolował przenoszenie numerów pre-paid

sirmark 24 Lipca 2006 16:37

0 0

UKE sprawdził przenoszenie numerów telefonów pre-paid przy zmianie operatora sieci komórkowej.

Urząd Komunikacji Elektronicznej zakończył kontrolę wypełniania przez: Polkomtel, Polską Telefonię Cyfrową i PTK Centertel obowiązków w zakresie przenoszenia numerów telefonów usług przedpłaconych (pre-paid) do sieci innego operatora telefonii komórkowej.

Kontrolerzy UKE zbadali również zgodność regulaminów świadczenia usługi przeniesienia przydzielonego numeru przy zmianie operatora z procedurą wynikającą z rozporządzenia Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 1 marca 2006 r. w sprawie warunków korzystania z uprawnień w publicznych sieciach telefonicznych (Dz. U. nr 42 poz. 290).
Wyniki kontroli wskazują, że Polkomtel, Polska Telefonia Cyfrowa i PTK Centertel, od dnia 1 czerwca 2006 r., realizują zgodnie z prawem uprawnienie użytkowników końcowych usług przedpłaconych (system pre-paid) do przeniesienia przydzielonego numeru do sieci innego operatora. Natomiast uprawnienie abonentów sieci komórkowych (system post-paid) do przeniesienia numeru telefonu przy zmianie operatora jest realizowane na zasadach komercyjnych od 16 stycznia 2006 r.

Jednakże wątpliwości kontrolerów wzbudziła kwestia uzależniania przeniesienia numeru telefonu post-paid do innej sieci od wcześniejszego uregulowania przez abonenta wymaganych płatności. Przepisy ustawy Prawo telekomunikacyjne, jak i ww. rozporządzenia Ministra Transportu i Budownictwa, nie przewidują wprost możliwości stosowania przez operatorów takiego warunku. Dlatego sprawa legalności takiego postępowania operatorów sieci komórkowych jest aktualnie sprawdzana przez prawników UKE.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1.  2006-07-24 17:49:42

  haha a pamietam takie czsy że opi mówili,że nie ma takich technicznych możliwości i że to skomplikowne - jak Regulator i Unia postraszyli słonymi karami to szybko sie te możliwości znalazły:)

 • 0

  2. ~  2006-07-24 19:14:21  host: dqn250.neoplus.adsl.tpnet.pl

  W praktyce wyglada to tak, ze PTC wydaje kfit ze mozesz przejsc do innej sieci wazny do dnia x. W dniu x-30 teoretycznie wystawia fakturke za przeniesienie, ale wysyla tak, by dotarla w dniu x+5. Gdy klient hce przejsc, PTC obioweszcza, ze abonent ma zaleglosi i nie oddaje numeru. Klient szamoce sie, a gdy dostanie fakturke.... musi zaczac proceder od zera... Wiem, bo tak bylo u mojego kolegi..

 • 0

  3. ~titq  2006-07-24 21:58:43  host: apn-99-85.gprspla.plusgsm.pl

  widac nei jest to do konca takie proste, skoro co klient przeniesie numer z orange do plusa, to sie okazuje ze klient moze dzwonic ale odbierac juz nie, bo orange nie dokonczyl operacji przeniesienia, masakra

 • 0

  4.  2006-07-24 22:32:59

  Taaa, na szczęście wszystkie opy oferują pomoc w postaci ustanowienia pełnomocnika, który załatwia za nas wszystkie formalności :) Jedynie Orange przed podpisanie pełnomocnictwa wymaga "załatwienia" przez użytkownika znaczków opłaty skarbowych za 15 PLN...

 • 0

  5.  2006-07-25 00:17:20

  a jeśli klient dokona przedpłaty (przecież zna z góry wysokość faktury), to co wtedy wymyśli złośliwa firma PTC (chodzi o Erę? Jestem zdziwiony, myślałem że oni są choć odrobinę bardziej moralni od Minusa oraz Zgniłej Pomarańczy)...

 • 0

  6.  2006-07-25 00:18:12

  a jeśli klient dokona przedpłaty (przecież zna z góry wysokość faktury), to co wtedy wymyśli złośliwa firma PTC (chodzi o Erę? Jestem zdziwiony, myślałem że oni są choć odrobinę bardziej moralni od Minusa oraz Zgniłej Pomarańczy)...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet