Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE pyta użytkowników komórek o "białe plamy"

UKE pyta użytkowników komórek o "białe plamy"

Q! 22 Sierpnia 2011 13:47

0 0

UKE kontynuuje działania mające na celu znalezienie miejsc, w których jest słaby lub w ogóle nie ma zasięgu operatorów komórkowych. W tym celu zwraca się o aktywną pomoc użytkowników telefonów komórkowych, których bezpośrednio dotyczy ten problem.

Aktualna inicjatywa będzie już trzecim działaniem UKE mającym na celu identyfikację oraz skatalogowanie "białych plam" w Polsce. Wcześniej Urząd opublikował taką bazę, następnie zorganizował w tej sprawie czat z udziałem operatorów. Szerzej o tym pisaliśmy, odpowiednio, w tej oraz tej wiadomości.

Teraz, ze względu na coraz większe zainteresowanie tematem wśród użytkowników telefonii komórkowej, UKE zwrócił się do nich o wskazanie takich miejsc. Tylko do 19. sierpnia zgłoszonych zostało 287 lokalizacji, w ciągu ostatniego tygodnia powiększając bazę o 72 nowe lokalizacje.




Po weryfikacji zgłoszonych miejsc zebrane dane stanowić będą podstawę do rozmów z operatorami, którzy postarają się poszukać wraz z Urzędem rozwiązania. Nie będą mogły być w tym miejscu wykorzystane żadne przepisy zmuszające operatorów do działania, gdyż UKE nie posiada w tej kwestii żadnych narzędzi prawnych. W związku z tym wszelkie ustalenia będą mieć charakter negocjacyjny.

UKE ponownie zwróciło się do użytkowników telefonów komórkowych o precyzyjne wskazywanie lokalizacji. Niezbędnym jest podanie nazwy miejscowości oraz bliższych danych dotyczących lokalizacji, np. dzielnica, ulica, osiedle itp. W przypadku braku zasięgu danego operatora należy również podać jego nazwę - to pozwoli na szybsze rozpoczęcie negocjacji z danym podmiotem.

Źródło tekstu: UKE, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 1

    8. ~wronie  2011-08-22 14:53:51  host: 88-199-232-162.tktelekom.pl

    wronie koło wąbrzeźna trzeba z komórka się nchodzić zeby złapać zasięg

  • 1

    9. ~  2011-08-22 15:04:31  host: 81.15.173.206

    Zgodnie z przyjętym harmonogramem w dniu dzisiejszym prezentujemy Raport pokrycia terytorium Rzeczypospolitej istniejącą infrastrukturą telekomunikacyjną, zrealizowanymi w 2010 r. i planowanymi w 2011 r. inwestycjami oraz budynkami umożliwiającymi kolokację. Dokument nakładający na Prezesa UKE obowiązek opracowania powyższego dokumentu stanowiła ustawa z dnia 7 maja 2010 r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych (Dz. U. Nr 106, poz. 675) oraz rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 3 marca 2011 r. z delegacji art. 29 ww. ustawy.

  • 0

    10.  2011-08-22 15:31:32

    Jestem ciekaw jak oni sprawdzają te białe plamy. Jak ostatnio zaglądałem do tego wykazu to były adnotacje operatorów, że we wskazanych miejscach jest zasięg na podstawie mapy zasięgu a stan faktyczny jest przecież zupełnie inny. Poza tym w wielu miejscach jest taka sytuacja, że na telefonie jest jakaś kreska zasięgu a rozmowa urywa się po przyłożeniu telefonu do głowy...

  • 0

    11. ~  2011-08-22 16:21:26  host: z28-10.opera-mini.net

    Jadę właśnie pociągiem z Warszawy do Gdańska i dziwi mnie, że na trasie dojazdu do stadionu Arena w przyszłym roku na Euro2012 jest taki słaby zasięg UMTS chyba wszystkich operatorów. Np. w miejscowości Gąsocin brak zasięgu T-Mobile, a powinien być GSM i UMTS. Podobnie miejscowość Modlin, mizerny zasięg Orange. Gołotczyzna zanikający zasięg Play. O Plusie nic nie wiem, bo w ogóle nie interesuje mnie ta sieć. Zobaczę jak będzie za Ciechanowem i w dalszych lokalizacjach. Swoją drogą to chyba coś kiedyś Telepolis.pl pisał, że mają wprowadzić moduły UMTS w pociągach wszystkich 4 operatorów. Tak ? Jakoś tego nie zauważyłem... Artur z Legionowa

  • 0

    12.  2011-08-22 16:29:22

    Wczoraj byłem w miejscowości Raszków niedaleko Kłodzka. O rozmowie można zapomnieć. Na zewnątrz przy dobrym ustawieniu telefony znajdzie plusa, ale o rozmowie przy jednej kresce zasięgu można zapomnieć, urywa zdania. Reszty naszych operatorów brak. Jedyny kontakt to albo telefon stacjonarny, albo roaming u czeskich operatorów.

  • 0

    13.  2011-08-22 16:29:44

    czy ktoś może podać linka do uke aby zgłosić białe plamy.

  • 0

    14. ~Aaaaa  2011-08-22 18:57:59  host: aaen35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A pod jakim adresem pyta? Najważniejszej informacji nie ma :P

  • -2

    16. ~  2011-08-22 19:47:21  host: user-188-33-95-233.play-internet.pl

    WitekT jako obrońca UKE, a UKE tak jak UOKiK działa na korzyść tych, którzy więcej zapłacą, nigdy na korzyść konsumentów... To są najnowsze działania polskich urzędasów, takich jak te powyżej wymienione i takich jak PIP, a także wszelkich urzędöw administarcji nie tylko państwowej, wszystko robić aby nic nie robić a zarobić.

  • 0

    17.  2011-08-22 19:56:44

    @13 Na stronie UKE jest link ,,Napisz do UKE"

  • 1

    18.  2011-08-22 20:18:28

    16: jeżeli nie masz nic merytorycznego do powiedzenia, to przynajmniej powstrzymaj się od wycieczek osobistych, a najlepiej w ogóle od pisania.

  • 1

    19.  2011-08-22 23:59:20

    Poczułem misję poinformowania UKE o "plamach", których sam dotkliwie doświadczyłem - opisując wszystko dokładnie i nawet robiąc mapki ;-). http://img856.imageshack.us/img856/2339/plama1.png / http://img805.imageshack.us/img805/9801/plama2.png

  • 0

    20.  2011-08-23 00:39:31

    @19: do takich celów bardzo przydaje się CoverageMapper :)

  • 1

    21.  2011-08-23 17:28:01

    nigdzie nie było adresu, jak kontaktować się z UKE ws. "białych plam", jednak poszukałem i znalazłem mail do UKE i napisałem :) no i jestem w szoku, bo napisała do mnie sama Pani Prezes Anna Streżyńska :o

  • 1

    22.  2011-08-23 17:29:15

    U W A G A na nr *74646 - daje krótki sygnał, po czym się rozłącza :D na 11000% jest to numer o podwyższonej opłacie i szukają frajerów, którzy oddzwonią i sporo zapłacą :D

  • 1

    23. ~ziomek13  2011-08-23 18:45:09  host: z28-09.opera-mini.net

    do 11: Plus to najlepsza siec w PL. Nas nie interesuja twoje wywody. Zapewne nie probowales w tych wiochach Plusa bo ma tam dobry zasieg i nie byloby na co ponarzekac. Masz ci los!

  • 1

    24. ~Dagon  2011-08-24 10:10:08  host: public5975.xdsl.centertel.pl

    Dobry sposób na zbierania informacji, jak dostaną listę dajmy na to 300 miejsc zgłoszonych przez użytkowników to potem łatwiej je weryfikować. Mam nadzieje, że na tym polu w przyszłym roku zaszaleje T-mobile i Orange, gdzie z podwójnym budżetem będą wstanie zrobić naprawdę dużo.

  • 0

    25. ~psz  2011-09-18 18:59:57  host: 80.72.44.58

    Formularz do zgłaszania braku/słabego zasięgu sieci komórkowych: http://www.mapa.uke.gov.pl/formularz/ Dużo się za tym linkiem naszukałem ;)

  • 0

    26. ~Luiza  2014-01-04 16:42:39  host: n10-06-01.opera-mini.net

    Można dalej zgłaszać ,,białe plamy'' do UKE czy Pani Magdaleny Gaj już to nie interesuje ? Wszak w takiej Warszawce nawet w II linii metra jest już zasięg W4. Wzięłabym telefony w Plusie i Play, ale oczywiście brak zasięgu. Taki Orange i T-Mobile mają GSM i 3G, a zielony i fioletowy nic a nic. Gdzie to zgłosić ?

  • 0

    27. ~  2014-09-15 17:50:39  host: n05-01-04.opera-mini.net

    Luiza, z tego co czytałem w lokalnej warszawskiej gazecie to tylko Play ma zasięg w tunelach między stacjami metra. Co do białych plam to Pani Magdalena Gaj też musi dbać o jakość sieci dla klientów, bo to jej ustawowy obowiązek. Pytanie tylko czy tkwi wyłącznie w stolicy, bo tacy ludzie nie mają realnej wiedzy odnośnie sieci mobilnych.

  • 0

    28. ~NoSIGNAL  2014-11-06 13:10:20  host: dso2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT, LuiN i Sirmark- wiecie może czy UKE ma zamiar kontynuować akcję BIAŁE PLAMY w celu zmniejszenia lub całkowitego wyeliminowania miejsc, gdzie brak zasięgu sieci lub Tylko Alarmowe ? Ta cała Magdalena Gaj porusza się w ogóle za Warszawę ?

Dodaj swoją opinię