Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE publikuje listę "białych plam"

UKE publikuje listę "białych plam"

WitekT 12 Sierpnia 2011 12:03

0 0

Od maja 2010 roku trwa akcja prowadzona przez UKE mająca na celu utworzenie bazy danych o tych obszarach na terenie kraju, na których występuje całkowity brak dostępu do sieci operatorów telefonii komórkowej lub dostarczany sygnał jest tak słaby, że uniemożliwia komunikację.

Źródłem wszystkich informacji o lokalizacjach zamieszczonych w załączonym poniżej pliku są abonenci, którzy z wyżej wymienionych powodów mają utrudniony dostęp do usług telekomunikacyjnych lub pozbawieni są ich całkowicie. Prezentowana lista odzwierciedla stan na dzień 10. sierpnia, jest dokumentem otwartym i będzie na bieżąco aktualizowana na podstawie zgłoszeń.




W celu poprawy sytuacji osób, które nadal pozbawione są dostępu do usług świadczonych w sieciach telefonii komórkowej, UKE zawarł porozumienia inwestycyjne, zgodnie z którymi czterej operatorzy komórkowi (Polkomtel, PTC, P4 i Centertel) zobowiązali się do rozbudowy posiadanej infrastruktury telekomunikacyjnej w 115 lokalizacjach do II półrocza 2012 roku. Więcej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Zobacz: listę "białych plam" telefonii komórkowej (plik .pdf; 48 kB).

Źródło tekstu: UKE, wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    21. ~mat  2011-08-12 13:44:12  host: 82-160-108-130.tktelekom.pl

    oo tak.. barwald to masakra

  • 0

    22.  2011-08-12 13:53:27

    Jeśli chociaż jeden operator ma zasięg to dyskwalifikuje miejsce na liście. Chodzi o białe plamy,a nie szare.

  • 0

    23.  2011-08-12 13:58:37

    Ahahaha, moja wioska na liście białych plam xD Dobrze, ledwo zasięg łapie...

  • 0

    24.  2011-08-12 14:16:48

    Warszawa jest, co się dziwić, np. na Okęciu nie ma zasięgu...

  • 0

    25.  2011-08-12 14:31:42

    Banica ma prze..... mam działkę - las który graniczy z Banicą full zasięgu wszystkiego Play,Era,Orange - sygnał 60db GSM 900, podobnie Aero, działające LTE na 1800 full i Plus 1800 full centralnie naprzeciw Jaworzyny a Banica znajduje się w dziurze za lasem gdzie miejscami T-Mobile działa na 2-3 kreskach oczywiście tylko w kilku lokalizacjach. Góra ich zasłania mają takiego pecha.

  • 0

    27. ~demkra  2011-08-12 15:34:10  host: 188-195-121-3-dynip.superkabel.de

    Ktos przerobil xls na pdf i tym samym rozbil liste na dwie czesci, bo byl zle zrobiony podzial stron w pliku xls. Terraz zeby znalezc, ze Warszawa to trzy ulice na Zoliborzu, to trzeba sprobowac dopasowac jedne strony do drugich.

  • -1

    28. ~  2011-08-12 15:47:25  host: z06-15.opera-mini.net

    Hm, to ja poprosze o oryginalny .xls.

  • 0

    29. ~  2011-08-12 16:06:15  host: 77-254-182-43.adsl.inetia.pl

    @27-28 - stronę UKE zamknęli czy co? Tam macie oryginalny plik w Excelu

  • 0

    31.  2011-08-12 17:07:51

    Jest moja wioska (Mojęcice) ciekawe czy to moja zasługa ze jest na tej liście, bo pare razy UKE zgłaszałem że ciężko z zasięgiem, jeszcze ja mam 1-2 kreski ale domki za mną to już ciężko

  • 0

    32.  2011-08-12 17:30:35

    201.- Wrocław- też na liście :)

  • 0

    35. ~eterek  2011-08-12 18:19:02  host: host31-42-18-114.tvkdiana.pl

    W niektórych tzw. białych plamach stoją maszty Plusa, np. Karczma koło Łążka Ordynackiego w powiecie janowskim na Lubelszczyźnie.

  • 0

    36. ~berdys  2011-08-12 18:40:37  host: user-31-174-246-235.play-internet.pl

    powiat gorlicki dominuje w moim regionie. Norma. Od 5 lat to wiem, gdzie nie ma zasięgu. Tyle ze ja wiem, pisze do opow krytykuje na forach i *** się dzieje. PN.

  • 0

    37. ~berdys  2011-08-12 18:51:43  host: user-31-174-246-235.play-internet.pl

    25* ja mam działkę w Ropkach- ciezko z zasiegiem- jak sie wyjdzie z budynku to jest sygnal. W Stawiszy gdzie tez mam dzialeczke- jest niezle- Orange I T. Nie za mocno- ale jest. jednak wolalbym miec po prostu zasieg - a tak telefon musze trzymac na parapetach, badz na desce rozdzielczej a nie w kieszeni.

  • 0

    39. ~  2011-08-12 18:56:55  host: 89-78-10-20.dynamic.chello.pl

    @37 berdys, powiat Jasło m. Glinik Dolny- kiedyś miałem okazje tam przebywać, to było podobnie. Żeby zadzwonić to trzeba było szukać górki żeby zasięg złapać. Dodatkowo nawet stacjonarnych telefonów tam nie było. Z telefonizacji ludzie się cieszyli bardzo. Turystycznie fajne okolice.

  • 0

    40.  2011-08-12 22:42:51

    O kant d*** ta lista. Krzemlin woj. Zachodniopomorskie ma być niby białą plamą?! Ogromny maszt Plusa tam stoi, a na nim GSM 900 i CDMA. Borowice, powiat jeleniogorski jest stacja bazowa Plusa. Kiepska, bo kiepska (jeden sektor), ale jest. A są miejsca w tym kraju gdzie w ogóle nikt nie ma zasięgu. Albo trasa Jelenia góra - Zgorzelec. Przecież tam każdy operator z W3 ma przyzwoity zasięg, jechałem to wiem. Już na nowej S3 ze Szczecina do Gorzowa jest gorzej (tylko Plus ma normalny zasięg). To wygląda tak jak by połowa z tych białych plam była podsunięta do UKE przez operatorów. Duże drogi krajowe czy ekspresowe i tak zostaną prędzej czy później pokryte przez operatorów, bo to się poprostu im opłaca. UKE powinno się skupić na totalnych zadupiach, gdzie naprawdę żaden operator nie ma zasięgu.

  • 0

    41. ~czytelnik  2011-08-12 23:00:43  host: user-109-243-24-193.play-internet.pl

    kto formatował ten załącznik, niby 16 stron, ale tak faktycznie to 8 storn

  • 0

    42. ~Ja  2011-08-15 10:41:03  host: 188.147.230.61.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Czy ktoś z twórców tej listy był na Mazurach? Np. w mieście Gołdap nad jeziorem. Działają tam w prawdzie dwie sieci, mobiline i beeline (czy jakoś tak). Nieuważni są ponoć bardzo zdziwieni ..... przy rachunku.

  • 0

    43.  2011-08-15 11:45:10

    42: Beeline ma jakieś BTSy-potwory. Ja dobre 40 km od granicy mogę się swobodnie zalogować do Beeline czy TELE2 RU :).

  • 0

    44. ~klimass  2011-08-16 08:53:17  host: 217067201162.itsa.net.pl

    Ech, kto w tym UKE pracuje to nie wiem ale nie dalo sie bardziej skiepscic ulozenia tekstu w PDF. Co to ma w ogole byc, chyba to trzeba wydrukowac i zlozyc, zeby dopasowac ulice do miast, bez przesady...

  • 0

    45. ~ribert  2016-04-05 23:49:13  host: 188.146.128.72.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Brak zasięgu czemu T Mobile pl ma zasięg a plus nie przejdę do nich :)lepiej bede spokojnie spał muza mnie ciogle szukanie zasięgu :)

Dodaj swoją opinię