Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE przyjrzy się możliwościom technicznym TP

UKE przyjrzy się możliwościom technicznym TP

WitekT 18 Grudnia 2007 12:21

0 0
Od stycznia specjalne zespoły inspektorów UKE z lokalnych delegatur będą sprawdzały, czy Telekomunikacja Polska zasadnie odmawia dostępu do swojej infrastruktury operatorom alternatywnym.

Jest to w tej chwili najlepsze działanie, jakie możemy podjąć, żeby poprawić dostępność do sieci TP - powiedziała Anna Streżyńska, prezes UKE.

Jej zdaniem, sytuacja na rynku uzasadnia funkcjonalną separację w TP, bo sytuacja przypomina Wielką Brytanię, gdzie dominujący operator skutecznie ukrywał stan swojej sieci i dyskryminował innych operatorów.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~WitekT  2007-12-18 16:17:29  host: atropos.tpi.pl

    Ale tak z drugiej strony to TP powinna być autonomiczna... Mamy w końcu wolny rynek.

  • 0

    9. ~lukaszkkk  2007-12-18 16:23:21  host: 212.160.172.70

    Sluszne posuniecie UKE. Tez sobie chce zalozyc net w Multimo na BSA ale spodziewam sie, ze bede mial BMT. Poczekamy, zobaczymy.

  • 0

    10.  2007-12-18 16:41:18

    8: no no - szczególnie do roku ~2000-2001, kiedy TP miała MONOPOL na wielu polach. To też był wolny rynek wtedy?

  • 0

    11. ~  2007-12-18 16:53:37  host: atropos.tpi.pl

    10: W zasadzie tak, ponieważ ten stan nie był spowodowany ustawowym zakazem funkcjonowania firm w tej gałęzi rynku, tylko ich brakiem niezależnym od regulacji. Nie można więc winić TP za taki stan rzeczy.

  • 0

    12. ~ds  2007-12-18 17:57:18  host: 213.77.11.50

    #11: tak właśnie, pamietam, jak era chciała wprowadzić tańsze rozmowy międzynarodowe (poprzez wykorzystanie transmisji danych) i tepsa skoczyła na nią, że póki co to ma zapisany monopol na realizowanie połączeń międzynarodowych i erze wara od tego. Oczywiście był to przejaw tpsy o klientów i jakość oferowanych im usług :-D

  • 0

    13.  2007-12-18 18:15:37

    11: eeee? Jak to nie? Oczywiście, że TP miała monopole, które stopniowo znoszono - najpierw międzynarodowe, potem międzymiastowe, a na końcu lokalne. O jakiej Ty regulacji mówisz???

  • 0

    14. ~ukenamuniu  2007-12-18 19:16:38  host: nat-go2-1.aster.pl

    WitekT: znów coś z osią czasu. Monopole likwidowano akurat odwrotnie.

  • 0

    15.  2007-12-18 19:26:48

    ukenamuniu: a co Ci w tej kolejności nie pasuje? :)

  • 0

    16. ~ukenamuniu  2007-12-18 19:41:36  host: nat-go2-1.aster.pl

    WitekT: 1/ Delegatura UKE w Warszawie. Czy jest ona "lokalna"? Delegatura, to delegatura i tyle. 2/Te "specjalne zespoły inspektorów" to słowa Pani Prezes? Chyba, by wskazać na rangę kontroli. Kontrole są wykonywane przez pracowników Delegatur wskazanych na upoważnieniach. Nie ma na nich nazw w rodzaju: "brygada tygrysa", czy "zespół specjalny". 3/ A dlaczego niby od stycznia? Te "specjalne zespoły inspektorów UKE z lokalnych delegatur" przeprowadzają już od dawna kontrole w TP (BSA) a obecnie trwają kontrole LLU. LLU przez doprowadzenie kabli do central TP w celu przejęcia par (linii) z przełącznic chyba nigdzie nie wypaliło. Bardziej efektywna dla opów jest kolokacja w pomieszczeniach TP własnych DSLAM i przejmowanie abonentów na własne porty. Niestety dla opów możliwościkolokacji urządzeń w stosunku do liczby obiektów to jak 1 do kilkudziesięciu.

  • 0

    17. ~ukenamuniu  2007-12-18 19:44:58  host: nat-go2-1.aster.pl

    WitekT: liberalizacja następowała od dołu sieci. Najpierw były przetargi na opów strefowych, potem międzystrefówki a na końcu uwolniono MN.

  • 0

    18.  2007-12-18 20:02:17

    ukenamuniu: tak, to słowa pani prezes o "specjalnych zespołach". Siedzieliśmy w kolegami z tyłu na tej konferencji Netii i się lekko podśmiewaliśmy - raz z tego, że w telco przydałyby się sądy 24-godzinne (vide zadowolenie TP z szybkiego załatwienia sprawy z WLR w Tele2 - raptem 12 miesięcy w pierwszej instancji), a same kontrole skojarzyły mi się z pewnym skeczem z Monty Pythona. "Nobody's expected spanish inquisition!". ;)

  • 0

    19.  2007-12-18 20:07:32

    ukenamuniu: tak, masz rację - bo ja patrzyłem na prefiksy i kolejność "wchodzenia" usług - i tak napisałem. ;)

  • 0

    20. ~w3s0ly  2007-12-18 20:15:13  host: 212.160.172.70

    #5 możliwość świadczenia usług szerokopasmowych uzaleniona jest od istnienia w danej lokalizacji Abonenta określonych warunków technicznych do jej uruchomienia. Ilość portów na DSLAM ustalana jest na podstawie zapotrzebowania określonego w umowach międzyoperatorskich. W związku z powyższym możliwość świadczenia usługi Neostrada tp nie jest tożsama z możliwością świadczenia usługi szerokopasmowej operatora alternatywnego.

  • 0

    21. ~ukenamuniu  2007-12-18 20:33:35  host: nat-go2-1.aster.pl

    WitekT #18. Tak, mam http://www.plime.com/entertainment/movies/l/39681/1/ jest tam kilka części. Tylko że nam naprawdę nie do śmiechu. Po ilu latach ktoś zmądrzeje? 450?

  • 0

    22.  2007-12-18 22:37:59

    Mam pytanko: czy ktoś słyszał coś o abonamencie w tp za 35zł (umowa na 24mies); promocja 18zł/mies przez 6 miesięcy, do tego 100 min na miesiac i można mieć przy nim neostrade.??? Bo słyszałem coś takiego od pewnej osoby która twierdzi że tp jej to zaoferowało??? wie coś ktoś o tym???

  • 0

    23. ~w3s  2007-12-18 22:41:50  host: 212.160.172.70

    Wiadomość od: () IP: 212.160.172.70 danko nic takiego w TP nie ma

  • 0

    24. ~  2007-12-19 00:03:45  host: ip-89-174-122-83.multimo.gtsenergis.pl

    @21 To juz zalezy od Was. &FT czyli Wasza mocodawczyni juz zmadrzala na rodzimym rynku. Czas na Was. Wyklety ludu powstan ziemi, powstancie, ktorych dreczy glod ;-P

  • 0

    25. ~  2007-12-19 00:05:22  host: ip-89-174-122-83.multimo.gtsenergis.pl

    WitekT A moze by tak spamera z @24 wyciac ;-)

  • 0

    26. ~piochu  2007-12-19 08:34:25  host: 89.191.144.71

    Mnie wlasnie tak kręcą. Złożylem wniosek do Netii odrzucili "brak możliwości technicznych", złożyłem wniosek do Orange to samo, teraz podwyższam abonament i biorę Neostradę z TPSA bo jestem zmuszony i już teraz nie widzą problemów.

  • 0

    27. ~ukenamuniu  2007-12-30 00:05:30  host: nat-go2-1.aster.pl

    #24: wyklęty powstań ludu ziemi - to z Marsylianki? Wtedy było by na temat. Jeżeli to z Międzynarodówki, to w Kalendarzu Komunistycznym na rok 1920, Moskwa, jest coś na temat TP, UKE i Szeryfa: Rząd nas uciska - kłamią prawa, Podatków brzemię ciąży nam, I z praw się naszych naigrawa Ten, co z bezprawia żyje sam !

Dodaj swoją opinię