Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE przydzielił częstotliwości 1800 MHz

UKE przydzielił częstotliwości 1800 MHz

orson_dzi 11 Sierpnia 2017 22:33

5 1

uke

UKE wydał trzy decyzje rezerwacyjne częstotliwości w kanałach separacyjnych w paśmie 1800 MHz.

Rezerwacji dokonano na rzecz podmiotów dysponujących już rezerwacjami częstotliwości sąsiadującymi z danym kanałem separacyjnym, na okres obowiązywania rezerwacji udzielonych wcześniej.

Jak możemy przeczytać w komunikacie wystosowanym przez UKE:
Decyzje rezerwacyjne kanałów separacyjnych pozwolą operatorom na połączenie dotychczas używanych zasobów częstotliwości z pasma 1800 MHz z nowo pozyskanym zasobem. W konsekwencji wpłynie to na efektywniejsze wykorzystywanie tych częstotliwości i skutkować będzie zwiększeniem jakości usług świadczonych konsumentom.




Wydanie przedmiotowych decyzji stanowi pierwszy krok w kierunku optymalizacji wykorzystywania częstotliwości w paśmie 1800 MHz, której końcowym efektem może być zmiana przydziałów częstotliwości z tego pasma, tak aby każdy z operatorów dysponował ciągłym blokiem częstotliwości.


Stan rozdysponowania częstotliwości w paśmie 1800 MHz przed i po udzieleniu rezerwacji:

uke

Zobacz: UKE unieważnił po 10 latach przetarg na 1800 MHz

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:

Tagi: plus | t-mobile | 1800 mhz | uke | orange

w sumie: 48
  • 0

    29. ~gość  2017-08-12 17:04:03  host: public-gprs212634.centertel.pl

    Można powiedzieć wreszcie UKE wzieło się za uporządkowanie tego a potem innych pasm. Czesi już 1800 sobie poukładali, u nas to wielkie wydarzenie na miarę igrzysk olimpijskich.

  • 1

    30.  2017-08-12 17:11:44

    25 - jakie konkretnie te twarde fakty są? Bo ja nie widzę miękkich nawet ;-)

  • 1

    31.  2017-08-12 17:15:48

    Doczytaj pełen kontekst zapisów regulaminowych u każdego operatora. Wtedy zorientujesz się, ze każdy chroni się przed zapchaniem sieci. Tyle, ze jeden używa terminu Fair Usage Policy a inny nie. A, że jednych w oczy kłuje skrótowiec FUP... No przecież dlatego tylu ich jest, żeby kupować usługi tam, gdzie takich terminów nie używają w regulaminach!

  • 1

    32.  2017-08-12 17:33:55

    A propos integralności... Jeśli wiesz - wytłumacz. I przy okazji jak ograniczenie prędkości do 16 kbps ogranicza czy nawet zapobiega takiemu naruszaniu?

  • 0

    33. ~Kla  2017-08-12 17:53:49  host: ip-37-248-253-129.a2mobile.pl

    To ja wole lejek 1Mb niz wasze targowiska kto ma większego....

  • 0

    35. ~Olsza18  2017-08-12 18:07:15  host: user-94-254-162-159.play-internet.pl

    Witam panów. Mam małe pytanie które mnie ciekawi po nocnej burzy.. Ile bts może chodzić na awaryjnym zasilaniu?

  • 1

    36. ~  2017-08-12 18:13:48  host: unn-185-102-219-152.10gbps.io

    @35
    na akumulatorach max. 4-5h, na agregacie zależnie od pojemności baku.

  • 1

    38. ~regor  2017-08-12 19:22:03  host: user-94-254-225-188.play-internet.pl

    Ja mam mozliwosc zmiany pasma z pozycji urzadzenia np. 800MHz daje max 15Mb/s a jak dam pasmo 1800MHz ma nawet 120Mb/s.Aero 2 dziala super na tym pasmie jak rowniez Plus.Play i Orange oraz T-mobile bardzo slabo tylko 20Mb/s i wymaga agregacji pasm.

  • -1

    39. ~pabloki  2017-08-12 19:26:34  host: user-188-33-142-144.play-internet.pl

    28 no to faktycznie coś nie tak z Tobą. plus 89,99 100GB play 49,99 100GB .róznica 40 zł. podane ceny dla umowy 24 mce i simo.
    31 a pisałem że nie wiesz o co chodzi. w tmobile jest tylko w przypadku naruszeń które są określone w reg św usług a ujęte to w promocji bo tmobile wszystko bardzo dokładnie precyzuje. napisz maila do nich to dostaniesz ładną odpowiedź i wtedy zobaczysz że to co rozumiesz jako fup jest w Twoim rozumieniue czym innym.

  • -1

    40. ~pabloki  2017-08-12 19:27:24  host: user-188-33-142-144.play-internet.pl

    30 czytać nie umiesz? to ja nic na to nie poradzę.

  • 1

    43.  2017-08-12 20:03:28

    Pabloki, ale po co mi tak drogi pakiet?
    LTE bez limitu jest w niższych taryfach.

  • -1

    48. ~pabloki  2017-08-12 21:12:34  host: user-188-33-142-144.play-internet.pl

    Patryk niższa taryfa to 29,99 z opłatą za nielimitowane lte +10 zł= 39,99 zł. w taryfie za 19,99 lte bez limitu jest niedostępne. więc powinieneś napisac że w niższej taryfie bo jest tylko jedna z ta usługą. poza tym wierzysz w to że ten nielimitowany dostęp lte będzie nieograniczony i nie dostaniesz lejka? w nizszej taryfie jest ograniczenie od poczatku pakietu do 5Mbps. zatem nie szybciej niż 5Mbps. ale dychu tanij niż play. czy warto? moim zdaniem lepiej wziąć tmobile i miec jescze szybciej i z gwarancją no limitu w każdej technologii co gwrantuje ofert. przeciez mając do dyspozycji 2 g nie będziesz z nigo korzystał tylko raczej z lte . a co jesli zjesz pakiet i lte sie przytka ? ja teraz jade na lte ale czasem ustawiam na hspa+ bo szybciej.

  • -1

    49. ~pabloki  2017-08-12 21:14:17  host: user-188-33-142-144.play-internet.pl

    Patryk w poście 48 pisze o plusie i jego wysokich cenach .

  • 0

    50. ~gość  2017-08-12 21:16:49  host: public-gprs206585.centertel.pl

    W przypadku plusa jest tylko kwestia ile pieniędzy będą chcieli włożyć w sieć, świadczyć mają na czym, Zygmunt trzyma dużo częstotliwości, tylko niech się zacznie coś dziać w ich sieci na 2600 i mogą z powodzeniem zagrozić Networks! o takim za przeproszeniem pleju nie wspominając.

  • 1

    52.  2017-08-12 21:31:01

    Pabloki, sieć mobilną i tak musisz przetestować we własnej okolicy, wiec wszelkie opinie innych czy speedtesty można sobie wsadzić....

    Co do Plusa to mam w domu 110GB + LTE bez limitu za 45zł oraz 40GB + LTE bez limitu za 20zł.
    Na obu aktywacjach LTE bez limitu działa tak samo wiec pewnie wkrótce obydwie będą w taryfie za 20zł.

  • -1

    56. ~pabloki  2017-08-12 21:50:37  host: user-188-33-142-144.play-internet.pl

    patryk w moim poście 48 na końcu nie chodziło o test sieci bo nie ma co testowac gdy warunki w sieci mobilnej sa zmienne. chodzi konkretnie o to że jak zjesz pakiet podstawowy w plusie to zosaje lte ale niewiadomo ile tego lte . w play masz jasno okresłone zasady że możesz jechac dalej NIE TYLKO w lte . taka mała róznica . więc jesłi wszyscy w okolicy obciażą lte to w play spokojnie możesz sie przełaczyć wtedy na hspa+ a wplusie nie masz po prostu internetu do końca cyklu bo te 32kbps to wiesz...
    poza tym nie można patrzec jak podajesz na te znizki bo widze że masz lojalnościową i chyba w smartdomie. zawsze mozna porownywac tylo ceny podstawowe. by miec znizkę musisz najpierw zapłacic za ta zniżkę.

  • 0

    67.  2017-08-12 23:49:12

    To oferty na przedłużenie bez SmartDom.
    No LTE bez limitu tylko po LTE.

  • 0

    68.  2017-08-13 00:04:40

    63). Można. Ale nie wiem jak Ci wysłać PW.

  • -1

    76. ~  2017-08-13 13:07:37  host: user-94-254-166-191.play-internet.pl

    Play Malbork - 18Mbps (ich slynne play ultra z agregacja pasm)
    Jeszcze pol roku temu bylo to 50 Mbps

  • 0

    77.  2017-08-14 10:28:33

    39 - po wiedz, po co w regulaminie usługi zapis dot. "czego innego", skoro te rzeczy są naprawdę bardzo dobrze uregulowane w regulaminie świadczenia usług? Po co powielają coś co jest "wyższej rangi" przepisem już uregulowane?

Dodaj swoją opinię