Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE próbuje zainteresować zagranicznych inwestorów

UKE próbuje zainteresować zagranicznych inwestorów

WitekT 5 Maja 2009 18:51

0 0

UKE zaczyna kampanię promocyjną, która ma zachęcić zagranicznych inwestorów do wejścia na polski rynek telekomunikacyjny. 28. i 29. kwietnia w Londynie przedstawiciele Urzędu odbyli szereg spotkań z funduszami inwestycyjnymi i inwestorami branżowymi.

Celem tych spotkań było przedstawienie możliwości inwestycyjnych na polskim rynku telekomunikacyjnym. UKE przedstawiał m.in. informację dotyczącą warunków przetargu na zakresy częstotliwości dla budowy mobilnych sieci szerokopasmowych w paśmie 2,5-2,69 GHz (słynny przetarg na "darmowy Internet").




Jak informuje UKE, z dużym zainteresowaniem inwestorów spotkała się inicjatywa związana z przygotowaniem projektu ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci szerokopasmowych. Ustawa ta, po wejściu do stosowania, w znacznym stopniu usprawni procesy inwestycyjne i przyczyni się do rozwoju dostępu do nowoczesnych usług telekomunikacyjnych.

Spotkania z inwestorami mają być kontynuowane, a aktualnie przygotowywana jest nowa misja inwestycyjna skierowana do inwestorów z Azji.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~ech  2009-05-05 19:44:07  host: 170.252.72.61

    Najpierw się napalą na prezentacji UKE, potem przyjadą, zobaczą spadający rynek (ARPU, przychody operatorów), penetrację na granicy maksimum, niepewną sytuację przy decyzjach regulacyjnych i pojadą. Jak dobrze pójdzie to przynajmniej Lot zarobi na przelotach.

  • 0

    2. ~ciapus  2009-05-05 19:50:12  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    1 - raczej "%^%$&$&^$$ marża dwu cyfrowa!!! dawać pozwolenia na budowę!!!!"

  • 0

    3. ~ukenamuniu  2009-05-05 21:16:59  host: 86-59-n1.aster.pl

    Nie taka jest misja UKE. UKE powinien być niezależny. Z operatorami się nie udało, to może zostawić inwestorów w spokoju?

  • 0

    4.  2009-05-05 23:25:39

    3 - dlaczego??? skoro oferuje towar jakim sa zezwolenia i częstotliwości to jak najbardziej powinien klientów zapraszać - konkurencja to lek na cale zło...

  • 0

    5. ~mimi  2009-05-06 00:39:35  host: 193.120.116.178

    @4 dokladnie, ukenamuniu w tym przypadku sie nie popisales i raczej poczekaj odnosnie tematu tp, wtedy bedziesz mogl sie wypowiadac do woli :)

  • 0

    6. ~Chrome_TP  2009-05-06 01:25:45  host: agm27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wiecie prezentacje to mogą naturalnie robić ale Namuniu ma nieco racji - pamiętajmy że inwestowanie to kasa - a w chwili obecnej masowe inwestowanie na rynku niestabilnym (czyli takim jaki jest nasz i min jest to też zasługa UKE + jakże juz słynny kryzys) nie bardzo uśmiecha się inwestorom - w przeciwieństwie do UKE oni dokładnie potrafią wykalkulować czy coś sie im opłaca czy nie. Na marginesie nie jest to pierwsza tego typu operacja UKE - jakiś rok temu próbowali zrobić to samo (wtedy kryzysu nie było) i jakoś tłumu inwestorów pomimo optymizmu UKE wtedy widać nie było... (a ci co przyszli to nie zdołali nawet wystartować - ostatnio min jeden z nich prosił UKE o przedłużenie czasu aby im koncesja nie przepadła) a śmiem naprawdę wątpić czy cokolwiek na plus się w temacie inwestowania w naszym kraju zmieniło - a co do mrzonki o zmianie i projekcie ustawy to co najwyżej mogło nieco zwrócić uwagę, ale projekt to właśnie tylko projekt i dopóki nie wejdzie prawnie w życie jest to tylko nic nie warty papier na który żaden inwestor nie poleci. ;] a nawet jeśli gdzieś już kogoś gdzieś przyciągną to znowu będą to przeważnie większe aglomeracje czyli tam gdzie są klienci czyli kasa - a to nie pomoże ludziom na obrzeżach lub większych zabitych dechami wioskach a w miastach pod wzgledem netu jest już i w miarę przyzwoicie i konkurencyjnie (czyli jakich szokujących zmian nie będzie). I żeby nie było dobrze że jakaś inicjatywa po stronie UKE w tym temacie istnieje ale jest ona jeszcze nieco niestety za płytka by naprawdę miała jakiś większy odzew ze strony tych którzy mają pieniądze i byliby skłonni podjąć ryzyko ich utopienia ;>

  • 0

    7. ~Chrome_TP  2009-05-06 01:34:57  host: agm27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    + przynajmniej w mojej opinii bezsensem jest szukać inwestorów na zewnątrz skoro UKE dobrze wie, że ma bardzo silnego potencjalnego inwestora w kraju który ma i kapitał i pieniądze i doświadczenie i już solidne podstawy by dużo inwestować - owszem chodzi naturalnie o grupę TP - jeśli już to nieco zastanawiać może prosty fakt że UKE robi wszystko co tylko co tylko może by zniechęcać nas do wykorzystania potencjału tego kapitału który ta grupa posiada - i zamiast zainwestować to bardziej nam się opłaca wyłacić dywidendę min francuzom. czyli po prostu tracimy czas , pieniądze a zamiast dobrej infry mamy to co mamy a nie to co spokojnie moglibyśmy mieć - Nie chciałbym też nadmiernie koloryzować pro TP bo ta firma ma też swoje wady ale nie zaprzeczalny jest fakt że min poprzez politykę UKE wiele naszego krajowego(?) potencjału się po prostu marnuje.

  • 0

    8. ~mieeetek  2009-05-06 09:56:58  host: 212.160.172.70

    Co było w prezentacji? "Przyjedź do Polski z walizką pieniędzy na marketing, a zostaniesz altopem WLR/BSA albo MVNO. Zniżkę na MTR-y + przetarg na częstotliwość tanio sprzedam"? Koziołek Matołek też szukał daleko co jest bardzo blisko. Może jeszcze akcję w kraju - Żabka by weszła na rynek (np. z ofertą Kumaki), M.Markt z hasłem "internet nie dla idiotów", a może jakieś Tele 3 ("tani kabel z Norwegii")?

  • 0

    9.  2009-05-06 10:06:51

    mieeetek: jaką zniżkę na MTR-y? Jakie BSA i WLR? W przetargu na częstotliwości na mobilny net???

  • 0

    10. ~mieeetek  2009-05-06 10:46:44  host: 212.160.172.70

    Wiadomość od: () IP: 212.160.172.70 Witek - chyba czytasz to co zamieszczasz? W skrócie 1 akapit: UKE zaczyna kampanię promocyjną, która ma zachęcić zagranicznych inwestorów do wejścia na polski rynek telekomunikacyjny 2 akapit: Celem tych spotkań było przedstawienie możliwości inwestycyjnych na polskim rynku telekomunikacyjnym. UKE przedstawiał m.in. informację dotyczącą warunków przetargu O TO PYTASZ TERAZ! 3 akapit: z dużym zainteresowaniem inwestorów spotkała się inicjatywa związana z przygotowaniem projektu ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci szerokopasmowych. 4 akapit: nastepna wycieczka do Azji

  • 0

    11.  2009-05-06 11:47:14

    mieeetek: a Ty czytasz to, co piszesz? Gdzie masz BSA/WLR przy budowaniu własnych sieci szerokopasmowych? Gdzie masz jakieś "zniżki na MTR"? Ja całą wiadomość UKE rozumiem jako prezentację otoczenia prawno-regulacyjnego w Polsce oraz przedstawienie zarysów najbliższego przetargu na częstotliwości i budowy sieci szerokopasmowych...

  • 0

    12. ~mieeetek  2009-05-06 14:21:55  host: 212.160.172.70

    Witek - widzisz, czyli rozumiesz, otoczenie prawno-regulacyjne - świadczyć usługi na sieci TP - obejrzyj sobie reklamy Netii (masz linię TP danym ci internet - dar UKE) i promować Play - tylko u nas do wszystkich sieci 29 gr (pozostali do PLAY drożej - dar UKE). Kto będzie budował sieć jak wszyscy nowi mają za darmo???

  • 0

    13. ~ukenamuniu  2009-05-06 14:50:17  host: 86-59-n1.aster.pl

    UKE niech się zajmie swoją robotą. Od infrastruktury jest specjalne Ministerstwo. Wiedzą co jest do roboty: On April 30, 2009 the European Commission published its comments on the market analysis notification submitted by the Polish regulator, UKE, on its second round analysis of the wholesale market for call termination on the public fixed telephone network of the incumbent operator Telekomunikacja Polska SA (TP) (market 3/2007). The Commission commented on the removal of a FL-LRIC price control obligation. The Commission is expected to adopt a recommendation later this week which will say that by 2012 NRAs should set both fixed and mobile termination rates using a bottom-up FL-LRIC model.

  • 0

    14.  2009-05-06 15:01:53

    mieeetek: dlaczego nie zauważyłeś pytań w moim komentarzu? Co do "pozostali" drożej - są operatorzy, którzy na wszystkie komórki mają jedną stawkę...

  • 0

    15. ~mimi  2009-05-07 00:46:33  host: 193.120.116.146

    ukenamuniu, ze tak zapytam, czy Ty wogole rozumiesz to co przytoczyles? Mam na mysli Twoja znajomosc ang.

  • 0

    16. ~ukenamuniu  2009-05-07 10:19:14  host: 212.160.172.70

    mimi: rozumiem "Telekomunikacja Polska SA"

Dodaj swoją opinię