Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE otrzymał od TP nową wersję Karty Równoważności

UKE otrzymał od TP nową wersję Karty Równoważności

sirmark 7 Września 2009 18:29

0 0

UKE poinformował, że zgodnie z ustaleniami poczynionymi podczas spotkania na temat pierwszej wersji Karty Równoważności, które odbyło się dnia 15. czerwca, Telekomunikacja Polska przesłała 1. września do Urzędu, Kartę Równoważności, wersję 2.0.

Dokument ten powstał w celu uwzględnienia uwag, jakie uczestniczy rynku telekomunikacyjnego zgłosili podczas przeprowadzonych przez Prezesa UKE konsultacji pierwszej wersji Karty, a także zawiera uzgodnienia powstałe w efekcie organizowanych przez TP spotkań grup roboczych, na których operatorzy alternatywni i TP uzgadniali kwestie sporne.

Zdaniem spółki, dokument rozwiązuje kwestie dyskryminacji pozacenowej i niezapewnienia równoważnego dostępu do sieci TP operatorom korzystającym z ofert hurtowych Spółki.
Załącznik "R" do Karty, przedstawiający metodologię "chińskich murów", został przez spółkę utajniony, jednakże TP zapewniła UKE, że zostanie on rozesłany do wszystkich zainteresowanych operatorów alternatywnych oraz izb telekomunikacyjnych.

Pierwszą wersję "karty równoważności" TP przekazała na koniec marca, jednak nie przypadła ona do gustu UKE.

Zobacz: dokument "Karta Równoważności" v.2.0 (plik .pdf; 1,28 MB).

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 7
 • 0

  1. ~bambo  2009-09-07 19:00:08  host: 188.33.34.47

  mam nadzieję, że UKE nie da się zbyt długo robić w wałka przez TP i podzieli molocha. No chyba że chcą się bawić w kotka i myszkę

 • 0

  2. ~ukenamuniu  2009-09-07 19:47:10  host: 86-59-n1.aster.pl

  ~bambo: zdziwisz się. Prezesi UKE z TP wypracowują deklaracje (l.mnoga) intencji a TP z operatorami porozumienia.

 • 0

  3.  2009-09-07 20:44:16

  To ze podziału nie będzie to oczywista oczywistość. Mało tego: nawet bez KR 2.0 alfa pre release pani Kocmouch Strzynska mogłaby co najwyżej pokrzyczec, nastroszyc czupryne i na tym by się skończyło. Doskonale wiedział o tym Irek Piecuch zanim złożył głowę na tacy Godlewskiemu, nie był zwolennikiem ugody. Wiedział ze podział ze względów prawnych byłby nie do wdrożenia i gotowy był na kilkuletnia walkę w sądach PL i naszego kochanego EWG ;) To dlatego Witucki mimo dobrych relacji odsunął Irka od negocjacji a jego miejsce zajął Muszynski.

 • 0

  4. ~greed  2009-09-07 21:47:20  host: chello089078052225.chello.pl

  Nic z tego nie będzie, dla mnie oczywiste jest, że TP gra na czas, koniec kadencji AS zbliża się sporymi krokami, a nawet po ewentualnym podpisaniu porozumienia możliwość realnej kontroli efektów to minimum za kilka miesięcy. Bardzo dobra taktyka ze strony TP.

 • 0

  5.  2009-09-09 00:15:02

  Jeśli nie widać istotnych korzyści z tego podziału, to po co rozwalać? Za chwilę nie będzie dwóch stoczni i co? Będziemy mieli tańsze statki?

 • 0

  6. ~ukenamuniu  2009-09-09 20:26:27  host: 86-59-n1.aster.pl

  DOKTOR MUREK: zobacz na blogu T.Świderka - ktoś ściągnął Twój wpis, chyba, żeś też Roland?

 • 0

  7. ~get  2009-09-09 21:59:21  host: host-81-190-107-45.rzeszow.mm.pl

  no i dobrze że TP w końcu jest rzucona tam gdzie jej miejsce - na kolana ! czy to będzie w taki (podział) czy inny (KR) sposób to już mało istotne, ważne że skończy się chamówa i niszczenie konkurencji na rynku, ważne że TP zacznie poważne inwestycje i jest szansa że ze znienawidzonej szmatławej firmy stanie się normalną, spełniającą zasady szanowania konsumenta (klient nasz pan) europejską firmą... @3 - przez taki motłoch jak ty pracujący w TP ta firma traciła przez ostatnie lata po kilkaset tysięcy klientów, a teraz musi zmieniać nazwę z TP na orange, bo jest tak znienawidzona że przeszkadza jej ta nazwa w sprzedaży produktów, przez takich jak ty firma walczyła z konsumentami przez ostatnie lata - czyli z UKE - bo UKE jest reprezentantem mnie i każdego innego konsumenta usług telekomunikacyjnych w Polsce - i to godnym reprezentantem, z którego jestem bardziej niż zadowolony, wg. mnie to najlepszy urząd w tym chorym kraju i JEDYNY spełniający standardy zachodnie ! ale taaaaak walcz dalej ze swoimi chlebodawcami (konsumentami) walcz z UKE, jeszcze przypnij sobie krzyż do czoła ubierz sutannę i biegnij na wyprawę krzyżową przeciwko UKE czyli przeciwko konsumentom doktrynerze :D @4 - dobra taktyka ? a ludzie to myślisz że są idiotami ? że nie widzą jak ktoś im chce ich prawa odebrać, albo co najmniej ograniczyć, bawcie się dalej w kotka i myszkę a będziecie lecieć na mordę tak jak to robicie od kilku lat - świetna taktyka LOL, myślę że taktyka idioty - czyli taka jaka była stosowana i wg. ciebie będzie stosowana dalej właśnie się skończyła... ale zobaczymy

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-170-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet