Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE opublikował mapę białych plam

UKE opublikował mapę białych plam

sirmark 12 Lutego 2009 11:39

0 0

UKE udostępnił na stronie internetowej Urzędu wstępne mapy zasięgu i białych plam funkcjonowania usługi powszechnej (telefonia stacjonarna) oraz dostępu do szerokopasmowego Internetu.

Stworzenie przez Urząd Komunikacji Elektronicznej map ma służyć realizacji kilku celów. Jednym z nich jest zidentyfikowanie miejsc, gdzie istnieje zapotrzebowanie na te usługi i gdzie z różnych przyczyn są one niedostępne dla użytkowników. Mapy posłużą także samym operatorom telekomunikacyjnym, w szczególności operatorom niewielkim/lokalnym do rozpoznania poziomu popytu na usługi telefonii stacjonarnej oraz dostępu do Internetu.

Mapy mają także pomóc wszystkim chętnym w uzyskaniu szczegółowych informacji o istniejących na obszarze ich zamieszkania możliwościach w zakresie dostępu do telefonii stacjonarnej i do Internetu, przede wszystkim o operatorach już działających na tych obszarach.




Mapa dostępna jest pod adresem www.mapa.uke.gov.pl.

Aby mapy białych plam były narzędziem "ciągle żywym", a zarazem w pełni odzwierciedlającym popyt i podaż usług telefonii stacjonarnej i szerokopasmowego Internetu, UKE zachęca przysyłania zgłoszeń za pośrednictwem ankiet:
- Ankieta dla usługi powszechnej (telefon stacjonarny)
- Ankieta dla dostępu szerokopasmowego do sieci Internet

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~berdys  2009-02-12 12:44:17  host: ip-94-42-41-6.multimo.gtsenergis.pl

    przysyłąnia- a powinno byc .. wiadomo jak :) ostatni akapit....

  • 0

    2.  2009-02-12 12:59:45

    berdys: fixed, dzięki! :-)

  • 0

    3. ~maciej92  2009-02-12 14:41:27  host: fdb210.internetdsl.tpnet.pl

    Ehh ankiete wypełniłem kilka miesięcy temu, ale i tak pewnie nic to nie zmieni i nie moge się doprosić neta od TP od ok. 5 lat :/, najgorsze jest to, że mieszkam niecały km od centrali :(

  • 0

    4. ~facet  2009-02-12 15:11:22  host: sub223-100.elpos.net

    gdyby jakiś student zrobil mi mape z tak beznadziejnie nieczytelna skala to bym go wyp%$^$%& za drzwi.

  • 0

    5.  2009-02-12 15:21:41

    ~maciej92 - to może poproś netie? :]

  • 0

    6. ~Janek  2009-02-12 15:22:47  host: dqa155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    akurat ta mapa odnosi się do wszystkich operatorów/dostawców netu, a nie tylko TP. Możesz skorzystać z usług innego dostawcy. Widocznie TP, stwierdziło że niekoniecznie to musi być opłacalne. Niestety tak czasem bywa

  • 0

    7. ~miee  2009-02-12 15:40:46  host: 212.160.172.70

    Sami oceńcie wartość danych: UKE "Liczba abonentów ogółem: 3332974" GUS "Szybko przybywa gospodarstw korzystających z połączeń szerokopasmowych - w 2008 r. było ich 4,8 mln" Całość na stat.gov.pl "Wykorzystanie technologii informacyjno-telekomunikacyjnych w przedsiębiorstwach, gospodarstwach domowych i przez osoby prywatne w 2008 r." BTW - po co UKE wydaje pieniądze podatników, jak GUS już zebrał dane?

  • 0

    8. ~maciej92  2009-02-12 16:10:32  host: fdb210.internetdsl.tpnet.pl

    ~DejwiD akurat staralem się nie tylko w Tp chodzi o to, że ten kabel co idzie ma mało żył i wstawili PCM-y :/, a co do Netii to nawet w ostatnim ich konkursie wygralem internet zadarmo i nie mogłem go użyc :(

  • 0

    9. ~  2009-02-12 16:14:08  host: aanh159.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to jest bezsensu w mojej gminie 0 zgłoszeń a internetu brak

  • 0

    10. ~pduncz  2009-02-12 16:40:42  host: inet20908nj-2.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @9 - widzisz - nikt nie potrzebuje!

  • 0

    11. ~ukenamuniu  2009-02-12 16:43:41  host: 212.160.172.70

    #9: zgłoszenia o braku telefonu i netu miały być przekazywane przez telefon i Internet

  • 0

    12.  2009-02-12 17:33:58

    #11 ha ha ha przeczytaj jeszcze raz co napisałeś ;)

  • 0

    13.  2009-02-12 17:51:51

    Odnośnie danych podanych przez UKE to są jakieś dziwne ? Stacjonarny dostęp szerokopasmowy do internetu - gmina Puławy (Gmina miejska) , Liczba abonentów indywidualnych: 6 ! Operatorzy (2) EXATEL S.A. TELEKOMUNIKACJA POLSKA S.A. Wiem że oferta tp w porównaniu do innych sieci jest kiepska ale nie wiedziałem że aż tak - chyba że to są jakieś złe dane. Oznaczało by to że neostrade ma tylko ścisłe kierownictwo tpsa ;) ? Operatorów internetowych jest więcej w Pulawach.

  • 0

    14. ~~bobbi  2009-02-12 19:26:03  host: ados170.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Te dane tak naprawdę to są "psu na budę" :-) Ankieta całkiem źle ułożona. Dlatego proponuję małą zabawę... może UKE się obudzi. Zapraszam użytkowników portalu do wytypowania jakiejś miejscowości i składania na nią ankiet... masowo. Zróbmy piękną statystykę bo i tak nie ma możliwości jej weryfikacji - nie odnosi się do konkretnego gospodarstwa. Super wyjdzie jak ilość ankiet będzie większa niż ilość gospodarstw w danej miejscowości:-) Kto wie czy inni tak nie zrobili na niektórych terenach ? Aha... i jeszcze jedno... nie ma możliwości usunięcia zgłoszenia po uzyskaniu usługi. Jakby nie patrzyć to coś się jednak dzieje u operatorów i dostęp się powiększa - patrz np. CDMA od TP

  • 0

    15. ~~bobbi  2009-02-12 19:35:20  host: ados170.neoplus.adsl.tpnet.pl

    PS. Moja propozycja. Hmm... siedziba UKE ul. Kasprzaka, Warszawa ? Miłej zabawy :-)

Dodaj swoją opinię