Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE określi parametry usług telekomunikacyjnych?

UKE określi parametry usług telekomunikacyjnych?

Q! 22 Maja 2012 10:39

0 0
Wiele wskazuje na to, że to UKE może określić parametry usług telekomunikacyjnych, które operatorzy będą przedstawiać swoim klientom - informuje rp.pl. Ma to zapewnić klientom odpowiednie prawa w zakresie przejrzystości umów i jakości usług.18. maja odbyło się spotkanie pomiędzy UKE i przedsiębiorcami telekomunikacyjnymi. Jej celem było wypracowanie wymagań co do zapewnienia klientom przejrzystej informacji o jakości i dostępności świadczonych usług telekomunikacyjnych. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Teraz jeden z uczestników spotkania powiedział rp.pl, że chociaż spotkanie odbyło się w duchu porozumienia, to podczas niego nie padły propozycje konkretnych rozwiązań. Jednak w jego trakcie była mowa o zestawie wskaźników jakości usług, jakie każdy operator miałby obowiązek publikować. Wspomniano również o serwerach pomiarowych, jakie prowadzić i skonfigurować miałoby UKE.

Wciąż jednak nie wiadomo, czy wskaźniki jakości usług miałyby być publikowane w regulaminach usług i cennikach. Wszystko zależy od tego, jakie zapisy znajdą się w nowelizacji Prawa telekomunikacyjnego i czy decyzja ta znajdować się będzie w gestii UKE.

Źródło tekstu: rp.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  4. ~1 2  2012-05-22 10:49:14  host: z41-02.opera-mini.net

  Dam wam po - ;-)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  5. ~  2012-05-22 11:31:37  host: z30-07.opera-mini.net

  Gdzie bylo UKE jak operatorzy wolali za zmiane taryfy 50zl? To walka z wiatrakami a opy i tak skomplikuja oferte jak chca.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  6. ~  2012-05-22 19:28:17  host: ip-78-30-123-183.free.aero2.net.pl

  Parametry powinni określać konsumenci bo to oni są grupą docelową.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  7. ~bartoo  2012-05-23 12:02:38  host: 93-186-23-81.rdns.blackberry.net

  @6 komnumenci to robia wybierajac co chca. Osobiscie obawiam się tego typu akcji, bo moze to z korzyscia dla klienta, ale nie dla uslugodawcy, ktory tak czy siak odbije to sobie na kliencie. Choc na ta chwile ciezko o ocene tego pomyslu, bo konkretow brak.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-11-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet