Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE odwołuje się od wyroku podważającego legalność Streżyńskiej

UKE odwołuje się od wyroku podważającego legalność Streżyńskiej

WitekT 28 Czerwca 2007 09:34

0 0

Dziś, czyli ostatniego możliwego dnia, UKE złoży apelację od wyroku sądu z 21. maja, który podważył wybór Anny Streżyńskiej na prezesa Urzędu - pisze Gazeta Wyborcza.

Szerzej o wyroku pisaliśmy w tej wiadomości.
Najważniejszym argumentem, do którego odniósł się sąd wydając wyrok dotyczący kary 100 mln zł za nierozdzielenie neostrady tp od usług głosowych, było zakwestionowanie legalności wyboru Anny Streżyńskiej na prezesa UKE. Zgodnie z prawem premier powołuje szefa Urzędu po przedstawieniu kandydatur przez KRRiT. I tak się stało, ale premier wybrał osobę spoza listy, i to właśnie budzi wątpliwości.

Wyrok SOKiK, choć nieprawomocny i odnoszący się do jednej sprawy, to jednak jest ważny, bo może rzutować na inne wyroki. Z drugiej strony Streżyńska ma w ręku potężny oręż. Sąd Najwyższy rozpatrujący inne sprawy, które TP wytoczyła UKE, nie podważył legalności wyboru Streżyńskiej. Podobnie postąpił w ostatnich dniach NSA, który w ustnym orzeczeniu stwierdził, że Streżyńską powołała osoba do tego upoważniona. Podobne zdanie ma UKE. W apelacji z pewnością znajdzie się też stwierdzenie, że SOKiK nie jest powołany do rozstrzygania, czy szef Urzędu został powołany zgodnie z prawem, gdyż tak właśnie orzekał sam sąd we wcześniejszych sprawach.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1.  2007-06-28 10:19:53

  Urząd odwołuje się ostatniego możliwego dnia. To są kpiny. Typowe przeciąganie sprawy

 • 0

  2. ~MAX  2007-06-28 10:55:37  host: 212.160.172.70

  "Podobne zdaniem ma UKE" (?) Nie chcem ale muszem? ;)

 • 0

  3.  2007-06-28 13:08:54

  Nie sądzę, aby UKE składał jakiekolwiek odwołanie. Warto przeczytać ustawę i pamiętać, że to Prezes UKE jest regulatorem, a UKE służy mu jedynie do pomocy. Stąd wszystko co wychodzi stamtąd jest podpisywane przez Prezesa, Vice albo z.up. Prezesa.

 • 0

  4.  2007-06-28 15:20:44

  Miałem rację! Zobacz komunikat na www.uke.gov.pl - apelacje złożył Prezes UKE.

 • 0

  5.  2007-06-28 16:05:13

  Telesfor: generalnie masz oczywiście rację. Pytanie tylko - czy taka zdrobiazgowość zmienia sens wiadomości? Tu nie forum prawne, tylko telekomunikacyjne. ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz ofertę Netii jako część oferty Grupy Cyfrowy Polsat?

Oferta Netii w sieci sprzedaży Cyfrowego Polsatu i Plusa

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet