Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE odrzucił wniosek zobowiązania do zmiany RIO

UKE odrzucił wniosek zobowiązania do zmiany RIO

sirmark 16 Stycznia 2008 23:51

0 0

UKE odrzucił wniosek Telekomunikacji Polskiej w sprawie zobowiązania do zmiany wysokości opłat w ofercie ramowej RIO 2006.

Za podstawę żądania zobowiązania do zmiany RIO w zakresie opłat TP wskazała zmianę warunków rynkowych, tj. wydanie opinii przez biegłego rewidenta Ernst&Young Audit w sprawie audytu kosztów TP.
Jednak w ocenie UKE nie wystąpiła zmiana warunków rynkowych ani też zmiana zapotrzebowania na usługi, uzasadniające przychylenie się do złożonego wniosku.

UKE stwierdził, że u podstaw stwierdzenia o braku przesłanek co do akceptacji wniosku znalazły się takie okoliczności, jak:
oparcie wniosku TP na wydanej opinii przez biegłego rewidenta, który w ocenie Prezesa UKE nie stanowi wystarczającego dowodu dla stwierdzenia, że zaistniała zmiana warunków rynkowych, uzasadniająca modyfikację oferty RIO 2006,
po dokonaniu analizy kosztów usługi PSI (płaska stawka interkonektowa) wskazanych w sprawozdaniach TP z prowadzonej kalkulacji kosztów, dokonane obliczenia wskazują, że kwoty podane w sprawozdaniach TP dotyczą innej usługi niż ta opisana w ofercie RIO 2006,
nieprawidłowe, w ocenie Prezesa UKE, zastosowanie zasady efektywnego operatora w kalkulacjach kosztów przeprowadzonych przez TP,
TP przeprowadziła wadliwą alokację procesów, np. dla usług dzierżawy łączy, czy usług abonamentu PSTN, połączeń telefonicznych, dokonała innych niż zatwierdzona przez Prezesa UKE alokacja kosztów, co ma wpływ na wyniki kalkulacji kosztów tych usług.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~ukenamuniu  2008-01-17 00:13:36  host: nat-go2-1.aster.pl

  Czy przez szybkę ze złotym laurem i napisem: za walkę z monopolem - widać jakiś realny świat?

 • 0

  2. ~Frank  2008-01-17 01:57:25  host: dxa106.internetdsl.tpnet.pl

  Bo trzeba by było skończyć raz na zawsze z tymi przepychankami, i rozszczepić tą dziwną firmę na 20 mniejszych, całkowicie ze sobą nie związanych. Dopóki będzie istnieć TpSA, nie będzie wolnego rynku. A z UKE to france(jedne) się śmieją...

 • 0

  3. ~Chrome_TP  2008-01-17 08:53:01  host: 212.160.172.70

  mhm ... niż zatwierdzona przez Prezesa UKE alokacja kosztów, co ma wpływ na wyniki kalkulacji kosztów tych usług. - wydawać by się mogło, że właśnie po to robili audyt, aby stwierdzić czy są dobrze ustalone czy nie - audyt pokazał o ile pamięć służy, że nie są ale UKE tego nie zaaprobowało... więc tak to się można kręcić w kółko - wnioskować można że mają robić audyt tak długo aż nagle wynik okaże się taki jakiego uke oczekuje - absurd - TP powinna podać ten urząd do sądu za takie akcje...

 • 0

  4. ~nigger  2008-01-17 16:01:32  host: 212.160.172.70

  Franio - chcesz wolnego rynku to wybuduj sobie siec: szkielet, transport. A moze i dostepową. bedzie konkurencja ;)

 • 0

  5. ~jarek  2008-01-17 16:37:19  host: abaw130.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Najlepiej podzielić TEPSE po województwach ;-) Niech zaczną sami sobie płacić za interkonekty i obciążą za to klientów. Przynajmniej Frank będzie wiedział za co płaci.

 • 0

  6. ~Greg  2008-01-17 22:20:55  host: aazv190.neoplus.adsl.tpnet.pl

  jarek: TP już wystarczająco dużo płaci za interkonekty operatorom alternatywnym. Dzięki UKE dopuszczalne jest że TP płaci aż 6 razy więcej za zakończenia alternatywnym niz oni płaca za zakończenie połączenia w TP.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-255-17.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet