Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE odrzucił dwa wnioski w sprawie MNP

UKE odrzucił dwa wnioski w sprawie MNP

sirmark 31 Lipca 2009 19:15

0 0

UKE odmówił zawieszenia obowiązku przenoszenia numerów przy zmianie operatora sieciom komórkowym Polkomtel i PTK Centertel.

31. lipca 2009 roku UKE odmówił Polkomtelowi oraz PTK Centertel ograniczenia obowiązku wykonywania uprawnień abonentów ruchomej publicznej sieci telefonicznej oraz uprawnień użytkowników końcowych usługi przedpłaconej świadczonej w ruchomej publicznej sieci telefonicznej, do przeniesienia przydzielonego numeru telefonicznego przy zmianie dostawcy usług.




Polkomtel wnioskował o zawieszenie tego obowiązku do dnia 19 września, natomiast PTK Centertel wnioskował o ograniczenie przenośności numerów do dnia 31 lipca.

6. lipca w życie weszło rozporządzenie Ministra Infrastruktury, które narzuciło termin 24 godzin na przeniesienie numeru między sieciami komórkowymi oraz 7 dni między sieciami stacjonarnymi.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 125
  • 0

    106. ~  2009-08-02 13:56:04  host: wmlan.vlan473.corcoran.lubman.net.pl

    @104. Widocznie tak. Może coś się kiedyś z tym zmieni. Trzeba poczekać.

  • 0

    107.  2009-08-02 17:56:44

    @przemadrzaly operominiowicz - pudlo! mam abo w erze i dobrze mi tam. gdybys poczytal choc troche wiecej wiedzialbys jakie mam podejscie do play... ja za gps w telefonie nie place, skoro Ty placisz - twoja sprawa ;) ja jedyne dane jakie sciagam przy korzystaniu z gps to dane o polozeniu satelit z agps (zabiwra mi to oszalamiajace 3kB z paczki 50MB), no ale widze, ze dla Ciebie szczytem techniki jest google maps na c702. a cell info to akurat tak marginalna usluga, ze az zal mi Ciebie gdy to tak wychwalasz... btw. powaliles mnie na kolana swoim testem...

  • 0

    108.  2009-08-02 18:23:27

    Gormar, bambo, WitekT - z tego co przeczytałem w waszych opiniach odnośnie gościa z opery.mini to chyba go nie zrozumieliście, bo zdaje się, że pisał o cell info jako usłudze darmowej i w pewnych przypadkach zastępującej gps... No cóż, mam obecnie 2 numery, 1 z nich w Heyah i rzeczywiście cell info Ery jest najdokładniejsze z wszystkich sieci w Polsce, a może i w Europie. No, ale do nawigacji gps nie można go porównywać- czy cell info wyznaczy temu gościowi trasę ? Napewno nie ! Gormar- jesteś pewien, że we wszystkich sieciach cell info nie działa w 3G ? Sprawdzę to na przykładzie Heyah, Orange i Play.

  • 0

    109. ~Gormar  2009-08-02 18:37:21  host: 217.96.62.235

    @108. Raczej dobrze go zrozumieliśmy. Tylko nie napisał w jakich to konkretnie sytuacjach może mu zastąpić GPS, choć padały różne propozycje ;). Poza tym wykorzystanie informacji podawanych przez Cell Info nie jest możliwe bez planu miasta lub dogłębnej jego znajomości. Więc w takim przypadku i tak wiesz gdzie jesteś już nie mówiąc o tym, że tabliczka z nazwą ulicy i numerem jest w zasadzie na każdym budynku.

  • 0

    110.  2009-08-02 18:48:46

    Gormar- no masz rację, ale koleś zapewne miał na myśli screeny z nazwami obiektów, placów,parków,krain geograficznych itp. Ja z tego korzystam w Heyah właściwie tylko w nocy jadąc pociągiem lub rowerem, a tak bardziej ,,ufam,, naw. TomTom... A Ty ?

  • 0

    111. ~Gormar  2009-08-02 18:55:16  host: 217.96.62.235

    @110. Ja od ponad roku używam najtańszego GPS'a jakiego udało mi się znaleźć Lark 35.0 i w sumie jestem zadowolony. A wracając do tematu o braku Cell Info w UMTS to takie informacje wyczytałem na kilku stronach poświęconych tej technologii. Nie wiem czemu tak jest, ale najwyraźniej uznano, że nie jest to niezbędna funkcja.

  • 0

    112.  2009-08-02 18:57:16

    A tak dla fanatyków usługi cell info polecam to- http://www.btsy.eu/warminsko.html?screen=7

  • 0

    113.  2009-08-02 19:06:42

    Gormar- zatem nie ma cell info w UMTS z przyczyn technicznych ? Lark 35.0 co ma w standardzie ? Znasz może ich stronę www i jakieś opinie użytkowników ? Chętnie porównam z TomTom...

  • 0

    114.  2009-08-02 19:33:15

    113: Lark to sprzęt, na którym możesz sobie i TomToma zainstalować (aczklwiek słyszałem, ze akurat TomTom haczy odrobinę na 35.0) Lark ma domyślnie zainstalowane MapaMap Easy. Też mam 35.0 i zamieniłbym go na... równie tani Lark 50.1 z 5" wyświetlaczem za jedyne 350 PLN. Dziwię się sieciom, że nie dają tak dokładnych informacji jak Era w cell info. Przecież to chyba niewielki problem wpisać w stacjach dwa wyrazy tekstu, a wielu ludziom się to bardzo podoba i się tym jarają. W sumie jest to fajne jak się jedzie np. pociągiem i się wie, gdzie się aktualnie jest.

  • 0

    115. ~Gormar  2009-08-02 19:39:20  host: 217.96.62.235

    @113. Z Tom Tomem to nawet nie ma co porównywać ;). W standardzie jest Mama Map Easy i za 99 zł trzeba dokupić rozszerzenie do wersji Top, aby można było uaktualniać mapy. Ewentualnie za 199 zł Auto Mapę XL i zainstalować ją na karcie SD. Wtedy za ok 400 zł ma się całkiem przydatną nawigację GPS, chociaż z tylko 3" niezbyt jasnym (chociaż nie porównywałem z innymi w pełnym słońcu) ekranem LCD.

  • 0

    116. ~  2009-08-02 23:17:20  host: t01-05.opera-mini.net

    Orange jest dobrą siecią, dobry zasięg, dość tanio, ale jedynie ta ważność na wychodzące mi się nie podoba, tak to bym z miła chęcią odszedł od Play. Orange dało by za doladowanie 25zł na 3 miesiące wychodzące to by mi w sam raz starczyło. Pozdrawiam normalnych, nie pieniaczy :-D

  • 0

    117. ~moonlight  2009-08-04 12:08:23  host: apn-77-112-133-250.dynamic.gprs.plus.pl

    A tak wracając do tematu to ciekawe, kiedy UKE zainteresuje się tym jak to Play nie umie przyjąć przechodzących a zwala to na starych operatorów o czym już prasa pisała. Jak rozumiem to dla Streżyńkiej jest jak najbardziej ok, ale ona zawsze robiła laskę pleyowi. Wq.. mnie tylko, że jeszcze mówi, że chodzi jej o klientów, a tak naprawdę to ma to w d... i np wirtualnymi to się już zupełnie nie przejmuje.

  • 0

    118. ~Gormar  2009-08-04 17:57:21  host: 217.96.62.235

    @117. moonlight, nie wiem skąd masz pewność, że P4 "nie umie" przyjąć numeru (ja przenosiłem kartę z Ery i WPMobi bez problemów), a jedynie słyszałem o problemach z przenoszeniem od Plusa do PLAY. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby okazało się, że takie retorsje stosuje Polkomtel w "podziękowaniu" za reklamy P4 o możliwości rozwiązania z nim umowy bez karnie.

  • 0

    119. ~tajfun  2009-08-05 13:00:45  host: inet20909nc-3.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Gormar tu to moonlight ma rację, była już taka sprawa, że play zrobił aferę informował przychodzących, że ich starzy operatorzy jeszcze nie przesłali stosownych dokumentów, a później się okazało, że to w play coś się poje... i nie mogli tego załatwić. później nawet przepraszali publicznie - jakaś gazeta o tym pisała

  • 0

    120. ~moonlight  2009-08-05 13:08:29  host: apn-77-112-63-66.dynamic.gprs.plus.pl

    Gormar mówiłem o tym, co wspomniał przed chwilą tajfun, że play już przepraszał, że sam nawalił przy przenoszeniu

  • 0

    121. ~ziomek13  2009-08-05 14:37:57  host: aehc25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mnie orange nie przeprosilo ze numer wylaczyli po 4 dniach za to ja przepraszam czytelników ze byłem w tej sieci; reklamy w tv z 2x2 lecą i nie widze nawet gwiazdek ze bonus w sieci

  • 0

    122. ~  2009-08-05 16:35:32  host: chello089078120150.chello.pl

    Apropos MNP. Jest pare serwisow do sprawdzania przynaleznosci numerow, ale brakowalo im (jak na moj gust) polotu (rozpoznawanie spacji, prefixow + i 0). Odplilem dzisiaj swoja sprawdzarke: numer.taryfy.eu Niebawem rowniez numery stacjonarne

  • 0

    123. ~Gormar  2009-08-06 08:48:55  host: 217.96.62.235

    @119-120. tajfun i moonlight możecie mieć racje, że to była wina P4, ale z newsa o tym, że Plus nie oddaje numerów http://telepolis.pl/news.php?id=15609 można wyczytać, że było ich ok 4 tysiące. Ja podejrzewam, że najpierw Play przepraszał, gdyż Polkomtel poinformował ich, że błędnie wypełniali wnioski, a później okazało się, że to nie była jedyna przyczyna ;P.

  • 0

    124.  2009-08-06 23:18:21

    121 a kto Ci powiedział że bonus jest tylko w sieci????????

  • 0

    125. ~ksys  2009-08-07 16:23:13  host: 193.201.36.36

    Jeżeli chodzi o play i przepraszanie plusa, dot to kilku numerów, natomiast polkomtel nie chce wypuścić ponad 4 tys numerów do play, sytuacje i wielkości sa bez porównania. Jeżeli nie znacie sytuacji, to nie piszcie, po prostu.

Dodaj swoją opinię