Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE: od jutra kontrola przenośności numerów

UKE: od jutra kontrola przenośności numerów

LuiN 20 Lipca 2009 18:24

0 0

We wtorek Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpocznie kontrolę operatorów komórkowych. Sprawdzi, czy utrudniają oni klientom przenoszenie numerów do innych sieci - poinformował rzecznik UKE Jacek Strzałkowski.

Niedawno prezes UKE Anna Streżyńska mówiła, że docierają do niej informacje, iż klienci mają problemy z przenoszeniem numerów telefonów komórkowych do innych sieci. W związku z tym podjęła decyzje o kontroli.




Kontrola potrwa 2-3 tygodnie i będzie dotyczyła czterech operatorów infrastrukturalnych - PTK Centertel (Orange), Polkomtela (Plus), PTC (Era) i P4 (Play).

Od 6. lipca, zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury, przenoszenie numeru telefonu komórkowego powinno trwać jeden dzień i jest bezpłatne. Szerzej o noweli pisaliśmy w tej wiadomości. Z kolei o tym jak TELEPOLIS.PL sprawdzał wdrożenie nowych przepisów przeczytać można między innymi tutaj.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 69
  • 0

    50.  2009-07-21 09:52:20

    Franziska Bronstein: masz jakieś konkretne dowody czy tak tylko, anonimowo, obrzucasz błotkiem?

  • 0

    51.  2009-07-21 10:37:44

    Jedni oskarżają Witka o służalstwo wobec Play, inni znów wobec Plusa... Coś mi się zdaje, że Witek to bardzo bogaty człowiek, skoro każda sieć mu płaci za propagowanie jej promocji na Telepolis. Takie oskarżenia zaczynają być męczące. A co do tematu: jaki sens teraz ma kontrola, skoro sieci złożyły wnioski i mogą sobie przenosić w tydzień?

  • 0

    52. ~ukenamuniu  2009-07-21 10:41:18  host: 86-59-n1.aster.pl

    Nuwisam: p.wpis @34

  • 0

    53.  2009-07-21 10:51:11

    @52, rozumiem Cię doskonale, czytałem Twój komentarz wcześniej. Chodzi mi o to, że można by przełożyć kontrolę do czasu odrzucenia wniosków, bo z tego co czytam to w Erze i Play'u większego problemu z przenoszeniem nie ma. A teraz to Era może dostanie karę za jakieś sporadyczne obsuwy, a Orange i Plus się odwrócą zadkami i powiedzą: "Niech sobie Pani kontroluje, ja robię wszystko regulaminowo w 7dni".

  • 0

    54. ~ukenamuniu  2009-07-21 10:59:51  host: 86-59-n1.aster.pl

    Nuwisam: OK, jeżeli WitkowiT operatorzy kazali wypełniać po kilkanaście kwitów (+ kilka wizyt), to może właśnie tylko to będzie przedmiotem kontroli - "utrudnianie".

  • 0

    55.  2009-07-21 11:17:01

    Może masz rację. Ale czy w ustawie o przenoszeniu jest mowa o jakichś wymogach formalnych? Typu jeden/dwa/x podpisów? Operatorzy na pewno powiedzą, że to konieczne, "aby chronić ultracenne dane osobiste swoich złotych klientów". Tak tylko spekuluję, bo szczerze mówiąc nie zagłębiałem się w te przepisy.

  • 0

    56. ~Franziska Bronstein  2009-07-21 11:42:25  host: 213.158.194.228

    50@ Jakie błoto? W taką suszę! Jakie dowody? Ja mam tylko jeden. Dowód osobisty. Ja się tylko cieszę, że im dłużej będę czekała tym większa jest nadzieja na dobrą pozycję Polkomtela. Pozdrawiam.

  • 0

    57. ~Damian  2009-07-21 12:23:23  host: xdsl.214.c75.petrotel.pl

    Przepraszam, że nie na temat ale przeniosłem "prawie" numer z tt do play fresh. Sęk w tym, że na stronie playa widnieje status 5 - przenoszony numer działa w play. Natomiast moja karta nie chce się zalogować do sieci. Czy mam uszkodzoną kartę czy po prostu muszę jeszcze kilka godzin poczekać?

  • 0

    58. ~  2009-07-21 12:57:34  host: 94.254.252.65

    @57 wylacz i wlacz ponownie telefon

  • 0

    59. ~niedoszłyplay  2009-07-21 16:23:45  host: 088156230002.nowydwormazowiecki.vectranet.pl

    Ręce mi opadają. 8 lipca złożyłem w playu wniosek o przeniesienie z Plusa. dziś mamy 21-7, Play wszystko wysłał w plusie ściemniają, że nic nie dostali i że mam ewentualnie czekać do końca sierpnia. Jak można to zgłosić do UKE ?

  • 0

    60. ~ukenamuniu  2009-07-21 19:21:17  host: 86-59-n1.aster.pl

    ~niedoszłyplay: regulamin WitkaT zabrania podawania adresów e-mail. Podam Ci linka, gdzie te adresy znajdziesz: http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Menu07&news_cat_id =326&layout=9

  • 0

    61.  2009-07-21 21:01:30

    @59 nie byłbym taki pewny czy play wszystko wysłał - play przez kilka ładnych dni miał problemy z wystawianiem komunikatów, jeśli plus się o nie nieupomniał to i nie ma komunikatów.

  • 0

    62. ~ukenamuniu  2009-07-21 21:12:56  host: 86-59-n1.aster.pl

    Witaj Sethai, już "kontrol przyszedł na zakład" (zasłyszane za komuny)? A skąd wiadomo, że jak nie ma komunikatów, to ich nie ma, bo nie ma, czy też nie ma, bo Play nie wysyła?

  • 0

    63. ~  2009-07-21 22:20:28  host: chello087207224188.chello.pl

    Wczoraj wniosek złożony od Sami Swoi do Play Fresh. Dzisiaj SMSy że 26 Plus zwolni numer, czyli nadal 7dni. Niestety w przypadku Polkomtela i Orange jest to zgodne z prawem :/

  • 0

    64. ~miki  2009-07-21 22:57:06  host: 188.33.121.13

    skandal dzisiaj mi plus wylaczyl a play zalaczy dopiero jutro

  • 0

    65. ~  2009-07-21 23:09:20  host: 77-253-254-38.adsl.inetia.pl

    @63 niewiem jak plus ale orange sie odwolal do uke z prosba o odwolanie do konca lipca poczytaj tu o oedziesz wiedzial o co chodzi http://blog.tp.pl/wojciechjabczynski/entry/wi%C4%99cej_czasu_na_ przeniesienie

  • 0

    66.  2009-07-22 08:00:36

    Chętnie zapoznam się z raportem. Ciekaw jestem tylko, kiedy zostanie opublikowany?

  • 0

    67.  2009-07-22 11:42:22

    @62 ukenamuniu witam, witam. Byla kontrola, byla I pewnie jeszcze wpadna;) nie ma (a dokladnie nie bylo) komunikatow na serwerach play'a, po monitach kilkukrotnych dali znac, ze problem jest po ich stronie I po naprawie wrzuca komunikaty do starych spraw wrzuca jako nowe

  • 0

    68. ~  2009-07-27 07:54:31  host: ip-89.171.231.34.dsl.crowley.pl

    Dzisiaj mija tydzień jak przenoszę numer z Plusa do Play. Wczoraj Plus wyłączył numer a Play do dzisiaj nie włączył :/ Telefon jest nieaktywny już 24h. Dzwoniłem do BOK Play i zostałem zapewniony, ze sprawa powinna zostać wyjaśniona do jutra. Z tego co widzę to Play także nie jest przygotowany na przenoszenie nie tylko w 24h ale nawet w 7dni.

  • 0

    69. ~  2009-07-27 09:51:52  host: ip-89.171.231.34.dsl.crowley.pl

    c.d. 68,- po interwencji w BOK Play aktywowali kartę ;) Czyli przeniesienie trwało tydzień ale nie to było największym problemem lecz 24h nieaktywowany numer.

Dodaj swoją opinię