Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE o WLR i karach dla TP

UKE o WLR i karach dla TP

WitekT 8 Grudnia 2006 12:43

0 0

UKE może nałożyć na Telekomunikację Polską karę za niedostarczenie regulaminu neostrady tp. UKE wyda kolejne decyzje o hurtowym dostępie do sieci TP (WLR) pod koniec roku lub na przełomie tego i przyszłego - poinformowała Anna Streżyńska, prezes UKE.

Możemy nałożyć na TP SA kolejną karę, dotyczącą tym razem regulaminu "neostrady tp", który pomimo naszych próśb, nie został nam przedłożony do zatwierdzenia, a nie zawiera żadnych informacji o rozdzieleniu usług od stycznia. Rozpoczęliśmy postępowanie o ukaranie spółki. Jednak na razie jeszcze nic nie jest sprecyzowane, musimy zbadać, ile naruszeń jest w tym regulaminie. Wówczas dopiero podejmiemy decyzję, co do wysokości kary. Jeśli okaże się, że problemem będzie jedynie to, że regulamin wszedł w życie bez naszej zgody, ale nie będzie w nim wielu znaczących naruszeń, to kara nie będzie wysoka, jednak w przeciwnym razie będzie to już duża suma - powiedziała Streżyńska.

Pod koniec listopada UKE nałożył na TP SA karę w wysokości 100 tys. zł za nieprzedłożenie do zatwierdzenia projektu zmiany cennika świadczonych usług w zakresie promocji Startowa promocja "neostrady tp". Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości. Prezes UKE zauważyła, że kara nie była zbyt wysoka, ponieważ cennik nie był antykonkurencyjny, ani też niekorzystny dla klientów.

Streżyńska poinformowała również, że nałożona wcześniej na TP kara za nierozdzielenie neostrady tp od abonamentu (100 mln zł) w dalszym ciągu obowiązuje i nie ma możliwości jej odwołania. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Chcemy w przyszłości, jako urząd być bardziej elastyczni i móc nawet w całości wycofać się z nałożonej wcześniej kary lub chociaż ją obniżyć, w sytuacji gdy operator zaczyna się stosować do zaleceń. Na razie jednak mamy związane ręce i nie możemy nic w tej kwestii zrobić - powiedziała prezes UKE.
TP zapowiada, że rozpocznie przyjmowanie zamówień na rozdzielone neostrady tp i abonamentu od 15. stycznia, natomiast od 15 lutego 2007 roku ma nastąpić faktyczne, techniczne rozpoczęcie świadczenia samej usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu. Szerzej pisalśmy o tym w tej wiadomości.

Prezes UKE poinformowała również, że w celu większej przejrzystości w zakresie nakładania kar przez urząd, UKE zamierza za parę dni wydać dokument informujący o zasadach ich stosowania.

Jeśli chodzi o WLR to kolejnych decyzji można oczekiwać pod koniec tego roku lub też na przełomie 2006 i 2007 roku, będą to decyzje dla Polkomtela i Premium Internet. Testem dla tej decyzji będzie to, co zrobi Tele2. Jeśli tej spółce się uda, będzie to oznaczać, że warto było liberalizować rynek - powiedziała Streżyńska. UKE wydał dotychczas decyzje o WLR dla Tele2, Telefonii Dialog oraz GTS Energis.

Co ciekawe, z usług firmy Premium Internet korzysta w Polsce ACN co może oznaczać pojawienie się nowych usług w portfolio tej organizacji. Szerzej pisaliśmy o niej w tej wiadomości, a o jej cenniku w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 8
 • 0

  1.  2006-12-08 13:36:54

  Może nałożyć ale nie nałoży!

 • 0

  2. ~skobel  2006-12-08 14:22:18  host: dg155.internetdsl.tpnet.pl

  fajnie byloby zobaczyc na koniec roku zestawienie ile uke juz tepsie "mandatow" wlepilo...;p

 • 0

  3. ~mani  2006-12-08 18:30:25  host: aug250.internetdsl.tpnet.pl

  Ciekaw jestem co będzie jeżeli pani -baba ukara za wszystko TP to co bedzie potem ,myślę że ta baba powinna sobie trochę odpuścic bo jest to już trochę nudne i bardzo podejrzane czy nie jest to molestowanie TP,jest to przecież karalne,ciekawe jaka będzie kara jak TP zgłosi pozew o molestowanie ,jaka to będzie kara(1 mlzł).....

 • 0

  4. ~ttt  2006-12-08 18:47:01  host: cad246.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Neostrada nie jest usługą powszechną więc, gdyby UKE nałożyło karę na tepsę to tepsa się odwoła do sądu i sprawę wygra.

 • 0

  5. ~niger  2006-12-08 21:26:40  host: 217.153.142.138

  Ale zenada. 2 tygodnie temu UKE zostalo osmieszone przez UE: a nadal twierdzi że może kontrolować detaliczną usługę ADSL. PiSowcy mają jedna ceche: osli upor i brak szacunku do prawa. Lipiec niezgodnie z prawem chce zawiesic PZPN i pozwac FIFA da sadu europejskiego (!!) UKE nie zwaza na prawo europejskie ktore jest w Polsce obowiazujace i chce sie z KE procesowac. Zalosna amatorszczyzna, w przypadku UKE ta nieudolnosc prowadzi do transferu kasy z TP do TEle2 zamiast do klienta, w [przypadku koksiarza Lipca do pozbawiania nas szans na €O2012 i awans do ME 2008

 • 0

  6. ~niger  2006-12-08 21:33:22  host: 217.153.142.138

  Ale zenada. 2 tygodnie temu UKE zostalo osmieszone przez UE: http://www.fkn.pl/1,376,1436974,1,wiadomosc.html a nadal twierdzi że może kontrolować detaliczną usługę ADSL. PiSowcy mają jedna ceche: osli upor i brak szacunku do prawa. Lipiec niezgodnie z prawem chce zawiesic PZPN i pozwac FIFA da sadu europejskiego (!!) UKE nie zwaza na prawo europejskie ktore jest w Polsce obowiazujace i chce sie z KE procesowac. Zalosna amatorszczyzna, w przypadku UKE ta nieudolnosc prowadzi do transferu kasy z TP do TEle2 zamiast do klienta, w [przypadku koksiarza Lipca do pozbawiania nas szans na €O2012 i awans do ME 2008

 • 0

  7. ~pbserwator  2006-12-09 08:51:34  host: acac135.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Jak widze w koncu na tym formum pisze pare osob co ma pojecie o sprawie. Wszystkie kary nalozone na TP za internet szerokopasmowy zostana uchylone bo UKE nie ma kompetencji w tym zakresie. Powiem wiecej wszystkie decyzje o WLR beda tez uchylone bo UKE tez nie ma w tym zakresie kompetencji a decyzje sa takimi bublami prawnymi, ze wlosy mi deba staja jak je czytam. Mam tylko nadzieje, ze TP nie odpusci i pozwie UKE o stosowne odszkodowania

 • 0

  8. ~Greg  2006-12-10 13:20:39  host: prosie20.aster.pl

  Nie pierwszy raz UKE zostało ośmieszone przez KE: http://www.dmeurope.com/default.asp?ArticleID=19862, ale Streżyńska jest uparta. W każdym razie nie słyszałem, aby dotychczas KE zgłosiła tak poważne zarzuty do regulatora w Europie. Wbrew pozorom mamy najgorszego regulatora w całej UE.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-170-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet