Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE nie zgodziło się na przymusową migrację abonentów TP do innych planów

UKE nie zgodziło się na przymusową migrację abonentów TP do innych planów

WitekT 1 Sierpnia 2006 15:36

0 0

31. lipca prezes UKE wydał decyzję o sprzeciwie wobec przedłożonego przez Telekomunikację Polską projektu zmiany cennika usług telekomunikacyjnych.

Projekt TP przewidywał zamknięcie obsługi planów telefonicznych: sekundowego tp dom, sekundowego oferta podstawowa i aktywnego tp oraz konieczność migracji abonentów do planów tp startowy i startowy tp biznes.

Podstawą zgłoszonego sprzeciwu była sprzeczność postanowień projektu zmiany cennika z przepisami Prawa Telekomunikacyjnego. Prezes UKE stwierdził, że automatyczna migracja abonentów planu tp aktywnego, planu sekundowego tp dom oraz planu sekundowego oferta podstawowa do innych planów telefonicznych narusza zasadę niedyskryminacji, czyli wymogu równego traktowania wszystkich użytkowników.




Dodatkowo prezes UKE zaznaczył, iż proponowana zmiana cennika TP prowadzi do naruszenia jednego z zasadniczych celów ustawy Prawo Telekomunikacyjne, jakim jest zapewnienie użytkownikom maksymalnych korzyści w zakresie różnorodności, ceny i jakości usług telekomunikacyjnych. Wysiłki TP powinny więc koncentrować się przede wszystkim na zachęcaniu abonentów do dobrowolnego przejścia do innych planów telefonicznych, poprzez wykazanie im potencjalnych korzyści, jakie uzyskają w momencie zmiany planu.

Prezes UKE dokonał analizy przedłożonego projektu pod kątem zmian cen, jakie wiązałyby się z przesunięciem abonentów tych planów do obecnie istniejących w ofercie TP. Z tej analizy wynika, że opłata abonamentowa w przypadku planów telefonicznych, do których TP zamierzała przymusowo migrować abonentów, w stosunku do planów telefonicznych, które Spółka planowała zamknąć, kształtuje się na wyższym poziomie (wyjątek stanowi jedynie plan tp aktywny). Abonenci likwidowanych planów byliby więc zmuszeni do opłacania wyższego abonamentu, a w niektórych przypadkach także ponoszenia wyższych kosztów za połączenia.

Plany objęte propozycją zamknięcia przez TP zostały wycofane ze sprzedaży już w 2003 roku, jednak do tej pory nadal korzystali z nich dotychczasowi abonenci na zasadzie praw wcześniej nabytych. Prezes UKE nie zgodził się na przymusową migrację tych abonentów do innych planów telefonicznych.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3. ~getITright  2006-08-01 17:31:35  host: phantom.teldom.pl

    po raz kolejny brawo dla UKE, ciekawe co na to ci wszyscy obrońcy uciemiężonej TPsy, to PRZYMUSOWE przejście na WYŻSZE abonamenty to też pewnie dla dobra abonentów, a UKE zapewne źle zrobiło że uniemożliwiło TPsie poddanie nas temu przymusowi :D

  • 0

    4. ~getITright  2006-08-01 17:38:06  host: phantom.teldom.pl

    a plan dzisiaj mam sekundowy, jest za chyba 42zł, a w tym za 50zł mam godzine "za darmo" i niedawno policzyłem sobie czy to mi przypadkiem nie wyjdzie taniej i NIBY wyszło o te 2zł taniej (licząc jak w sekundowym wydzwonie tą godzinę normalnie, to mi o 2zł drożej wychodzi) a dlaczego NIBY ? bo oczywiście coś mi tu się nie zgadzało, TP wprowadza coś co jest tańsze ? niemożliwe, więc zabrałem się za lekturę regulaminu i uwaga: opłata inicjacyjna wynosi w planie za 50zł 20gr !!!!! a w moim (sekundowym) 12gr !!!! Więc de facto przy takiej samej ilości połączeń bym miesięcznie płacił WIĘCEJ ! I ot cała TPsa i jej działanie na korzyść abonentów

  • 0

    5. ~  2006-08-01 17:52:00  host: apn-100-185.gprsbal.plusgsm.pl

    Zaklamanie &FTP polega na tym, ze chce zmusic klientow, do uzywania planow z wliczonymi "bezplatnymi" minutami, za ktore placi sie drozszym abo. Takie plany sprawiaja, ze &FTP ma wiecej kasy, a nam uzyszkodnikom drozej wychodzi miesieczny koszt utrzymania linii np. gdy uzywamy VoIP lub gdt korzystamy z uslyg na zasadzie preselekcji. Praw nabytych nie wolno zabierac klientom...

  • 0

    6. ~  2006-08-01 17:58:23  host: ahs210.internetdsl.tpnet.pl

    apn-100-185: Jak używzsz VOIP to zawieszasz linię i wówczas płacisz 21,35. W czym problem?

  • 0

    7. ~TB  2006-08-01 17:59:33  host: dix57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bardzo ciekawe zagranie TP - wniosek był balonem próbnym, gdyż dotyczył mało popularnych planów, z których korzysta ułamek procenta abonentów. Gdyby sie udało - standardowy żegnaj!

  • 0

    8. ~psylo  2006-08-01 20:46:27  host: 80.48.175.10

    WitekT: a to się uśmiałem, na bilbordy z tym hasłem!

  • 0

    9. ~poznaniak  2006-08-01 21:11:16  host: 213-238-96-40.adsl.inetia.pl

    Przecież to ludzka rzecz okradać... Kiedyś w moim mieście "Naszość" wręczyła lokalnemu dyrektorowi &tp kominiarkę jako symbol "dbałości o abonenta" :-)

  • 0

    10. ~  2006-08-01 21:28:23  host: dvi25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Naszość mają świetne pomysły. Ostatni głośny, to Łosie w sądzie :)

  • 0

    11. ~haha  2006-08-01 21:49:56  host: 128-dom-3.acn.waw.pl

    Z punktu widzenia firmy trzymanie takich "niereformowalnych" to tylko koszty. Pewnie zostało ich kilkadziesiąt tysięcy i chrzanią się po billingach. Co do "dobra klientów" to radze poczytać podręczniki ekonomii, "wspólne dobro nas wszystkich, naszej partii i radia" nie jest celem prywatnej firmy

  • 0

    12.  2006-08-01 21:56:58

    getITright: przy tej godzinie nie ma tej oplaty, i po tej godzine tez w zaleznosci od polaczen i pory raz jest raz nie ma.

  • 0

    13.  2006-08-01 22:15:19

    haha: ale odpowiedz mi na jedno pytanie: czemu na siłę i czemu na gorsze warunki?

  • 0

    14. ~Wojtaszek  2006-08-01 22:28:06  host: ip9.imperiumpw.pl

    ja nie mam tepsy, a rodzicom zakazalem rezygnacji ze standardowego, chocby tylko na zlosc tepsie

  • 0

    15. ~ma  2006-08-01 23:45:21  host: aals82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to sranie na TP to świetna reklama dla nich są w świetle a wy kapuściane głąby tylko pieprzycie farmazony już dupą w kapitaliźmie
    a głowa dalej myśli o śocjaliźmie....

  • 0

    16. ~haha  2006-08-01 23:54:47  host: 128-dom-3.acn.waw.pl

    Bo to jest opłacalne dla TP !!! Jak w branży komputerowej jesteśmy zmuszani do zakupu aktualizacji i nowych wersji z lekkimi dodatkami, z drugiej strony odpowiada nam stara wersja, ale do tej wersji nie są dostarczane już łaty lub upgrady. Interes musi się kręcić.

  • 0

    17. ~Jardo  2006-08-02 07:37:34  host: ip-213-17-161-195.netia.com.pl

    Tepsa nie jest taka zł - Aster to tragedia - w tej chwili w TP SA neostrada 512 + telefon z 60 minut rozmów po całym kraju i pocztą głosową kosztuje średnio 100 zł miesięcznie (przy umowie na 2 lata). W Aster za telefon z 30 minutami rozmów lokalnych, bez poczty i z naliczaniem minutowym (sic) + internet 512 trzeba zapłacić 116 zł. Oc..ieli!!!!

  • 0

    18. ~getITright  2006-08-02 11:08:31  host: phantom.teldom.pl

    @haha - a kogo to obchodzi że to problem dla TPsy, widocznie TP będzie musiała z tym problemem żyć i to dłuuuuuuugo, ale jest na to proste rozwiązanie, niech wprowadzi plany LEPSZE od tych dotychczasowych, a nie tylko takie które ZWIĘKSZAJĄ ZYSKI I PRZYCHOTY TPsie ! @Robaas - wiem że w tej godzinie nie ma opłaty inicjacyjnej, chyba to jest oczywiste skoro JEST ONA ZA DARMO, to znaczy że nie ma żadnych opłat Watsonie :) ale po wydzwonieniu tej godziny opłata jest wyższa i wynosi 20gr, a nie 12gr i mi to wychodzi drożej @ma - a jakieś argumenty ??? @Jardo - a w multimedii masz za 94zł kablówkę - pakiet pełny i łącze 1mbps z limitem 25GB, więc TPsa jak zwykle jest do tyłu, a tą godziną to się ośmieszają, niech za te 50zł by było 5 godzin, albo 10, a jedna ?!? to wychodzi prawie 1zł za minutę z abonamentu, toż to jakaś parodia, ale i tak znajdą się oszołomy które mimo tego będą TPsy bronić, panowie to tak jak byście próbowali nam wmówić że faszyzm jest lepszy od demokracji ;D

  • 0

    19. ~Karol  2006-08-02 12:09:50  host: zv218.internetdsl.tpnet.pl

    Przypomina mi się sytuacja gdy tp chciała zmusić abonentów OctopusISDN do przejścia na wyższy plan taryfowy. Na szczęście uparłem się by z nimi walczyć (wspólnie wtedy z UOKiK) i dzięki interpretacji z UOKiK mogłem mieć nadal ISDN za 42zł, a później za zerwanie umowy nie wzięli już żadnej karnej opłaty (było 100zł). Doszło do tego, że zrezygnowaliśmy zupełnie ze stacjonarnego bo jak gościu zadzwonił, że mają super plan za 50zł z 60min "darmowymi" to zacząłem się śmiać i powiedziałem, że gdyby tych minut było z 200 (jak mam w Plusie na połączenia lokalne) to moglibyśmy porozmawiać. Wydzwaniał, wydzwaniał, chciał rozmawiać z ojcem, a ojciec i tak mi słuchawkę oddawał - więc sobie pracownik tp nie porozmawiał:)

  • 0

    20. ~Andrzej  2006-08-02 17:35:04  host: ejo10.internetdsl.tpnet.pl

    Tpsa chciała dobrze tylko nieśmiało - powinna narzucić wszystkim urzytkownikom abonament minimum 200zł, opłate inicjacyjną 5 zł -to wyszło by tylko na dobre większości urzytkownikom TPSA - wkońcu by się obudzili (takze stare dziadki i babcie) i zrezygnowali z usług owego operatora na rzecz tańszych operatorów komórkowych.

  • 0

    21. ~Andrzej  2006-08-02 17:35:49  host: ejo10.internetdsl.tpnet.pl

    P.S. natura sama się obroni

  • 0

    22.  2006-08-02 20:36:48

    getITright: najlepiej to wziac biling, np teraz ze strony i chwile posiedziec w arkuszu kalkulacyjnym i poprzeliczac, jakis czas temu tak zrobilem z Netia i wybralem to co mi wyszlo najtaniej, i nie byla to najnowsza i proponowana przez nich oferta. wszystko zalezy jak i kiedy sie dzwoni. i napewno nie bede Ci wmawial ze ten a nie inny plan jest najlepszy bo zalezy to od Twoich indywidualnych polaczen.

Dodaj swoją opinię