Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE nie zgodził się na zamknięcie rynku TV

UKE nie zgodził się na zamknięcie rynku TV

LuiN 17 Czerwca 2008 13:33

0 0

Polsat i TVN nie będą operatorami cyfrowych multikanałów. Przynajmniej nie bez konkursu. W nim jednak UKE będzie premiował nowe spółki - pisze Rzeczpospolita.

Zgodnie z zapowiedziami Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, nie zgodziła się na to, żeby operatorami pierwszych dwóch cyfrowych multipleksów zostały bez konkursu Polsat i TVN.

Na ostatecznym spotkaniu z nadawcami prezes przeforsowała wczoraj swój model cyfryzacji. Na pierwszy cyfrowy multipleks trafi w przyszłym roku siedem największych kanałów nadawanych dziś naziemnie - TVP1, TVP2, TVP3, TVN, Polsat, TV Puls i TV4.

Sposób wyboru operatora pierwszego multipleksu nie jest jeszcze znany. W przypadku drugiego multipleksu zadecyduje konkurs, w którym premiowani będą nowi gracze. Według UKE konkurs na operatora drugiego multipleksu, którym interesują się wszystkie duże telewizje oraz, jak się okazało, Telekomunikacja Polska, wystartuje w drugiej połowie roku.
UKE po pierwszym okresie wprowadzania cyfrowej telewizji naziemnej rozważa uruchomienie jeszcze trzeciego multipleksu, który obejmowałby zasięgiem ok. 47 proc. kraju. Uruchomiony wraz z dwoma pierwszymi trzeci multipleks pomoże zwiększyć atrakcyjność naziemnej oferty. Cały ciężar spoczywa teraz na UKE i KRRiT, które przystępują do prac nad kryteriami konkursu.

UKE zgodził się, żeby już na pierwszych multipleksach pojawiły się kanały w wysokiej rozdzielczości.

Im wcześniej prywatni nadawcy zgłoszą się z wnioskiem o przejście z nadawania analogowego na cyfrowe (koncesje na nadawanie analogowe mają do 2014 roku), tym więcej mogą zyskać. Jeśli zrobią to dopiero w 2014 roku, dostaną tylko po jednym kanale na multipleksie cyfrowym. Jeżeli szybciej, mają szanse na po dwa kanały każdy.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2008-06-17 20:39:27

  Świetna decyzja, tyle że teraz obawiam się o głowę szeryfa :/

 • 0

  2.  2008-06-17 20:42:22

  A tu informacja, dlaczego TVP nie przelicytowała Polsatu w bitwie o transmisję ME 2008: http://www.wprost.pl/ar/132015/Polsat-doklada-do-€O/

 • 0

  3. ~j  2008-06-18 07:41:56  host: 87-205-164-67.adsl.inetia.pl

  UKE wspaniałomyślnie zgodził się na HD. Cóż za niezwykłe wyczucie przyszłych kierunków rozwoju telewizji i dalekosiężne myślenie. Dobrze, że chociaż nie mają zastrzeżeń do tego, że tv jest kolorowa. Chwała im za to.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w systemach Apple'a to:

Apple utrudni użytkownikom lajkowanie na Facebooku

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet