Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE nie dogadał się z wojskiem w sprawie częstotliwości na LTE

UKE nie dogadał się z wojskiem w sprawie częstotliwości na LTE

LuiN 13 Stycznia 2011 14:55

0 0

MON odmówiło uzgodnienia z Urzędem Komunikacji Elektronicznej harmonogramu zwalniania przez wojsko częstotliwości radiowych, które być przeznaczone na budowę sieci szybkiego Internetu (LTE).

W pierwszym kwartale 2011 r. miał rozpocząć się przetarg na częstotliwości (2500-2570/2620-2690 MHz oraz 790-862 MHz), które docelowo miały posłużyć do budowy sieci LTE. MON nie zgodziło się jednak na zaproponowany terminarz i nie podpisał projektu porozumienia.

Brak akceptacji harmonogramu przez MON oznacza brak szans na przetarg w pierwszym kwartale. Dzięki przetargowi budżet państwa mógł uzyskać spory zastrzyk gotówki - zależny od aktualnego popytu na usługi internetowe i wielkości zasobu widma uwolnionego na potrzeby jednego przetargu.




Do MON wystosowane zostało już pismo z prośbą o wyjaśnienie - póki co ministerstwo nie podało żadnych przyczyn swojej odmowy.

Najprostszy standard LTE ma zapewnić szybkość przesyłania na poziomie 100 Mb/s (na świecie testuje się też rozwiązania o przepustowości nawet kilku gigabitów). Przetarg na LTE został już rozstrzygnięty w Europie m.in. w Norwegii, Szwecji, Finlandii, Niemczech, Danii i Holandii.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 3

    7. ~rappy  2011-01-13 15:17:09  host: 25-to4-6.acn.waw.pl

    Ja też nie...

  • 1

    8. ~gizz  2011-01-13 15:18:59  host: user-46-112-90-212.play-internet.pl

    W naszym pięknym kraju zawsze musi się znaleźć powód żeby było drożej i później

  • -3

    9. ~  2011-01-13 16:23:35  host: z11-05.opera-mini.net

    6,7# Widać że 10 kwietnia przespaliście.

  • -4

    13. ~  2011-01-13 16:46:33  host: z11-05.opera-mini.net

    Ja też dlatego od bierzmowania nie chodzę do kościoła ani spowiedzi. Wierzę ale nie praktykuje.

  • -4

    14. ~  2011-01-13 16:49:22  host: z11-05.opera-mini.net

    Popieram Wojsko niech mają częstotliwości w razie Wojny Polsko-Rosyjskiej. Taki co będzie miał LTE uratuje mnie niesądze...dobije raczej.

  • 3

    21. ~...  2011-01-13 17:31:50  host: 188.146.255.189.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @18 Było lepiej niż za Gomułki czy Bieruta- to fakt. Czy było lepiej niż dzisiaj- to sprawa mocno dyskusyjna, ale raczej nie. Z mieszkaniami było różnie> Budowano dużo ale była niesamowita korupcja i wałki. Takie realia, choć jeśli chodzi o to dzisiaj dużo lepiej nie jest. No i ważna sprawa. Gierek długów "trochę' narobił- zadaje się skończyliśmy spłacać je nie licząc drobnicy w 2009 roku dopiero. Po nim Jaruzelski i następni też długi robili i było gorzej niż za Gierka. Stan wojenny i zmarnowana dekada. Przy obecnych długach 3 RP tamte wydają się śmieszne, ale ciężko to porównać bo po Balcerowiczu pieniądze mają "nieco" inną wartość. Koniec mini wykładu ekonomiczno-historycznego. Portal ma inny profil. pzdr

  • -2

    22. ~  2011-01-13 17:43:06  host: 213.25.50.41.net.kth.pl

    Szykują się na wojnę z ruskimi to nie mogą pozwolić sobie na oddanie częstotliwości używanych do komunikacji ;).

  • 2

    23. ~  2011-01-13 17:48:10  host: z05-06.opera-mini.net

    22# A co ty sobie myślisz? Jakto śpiewał Waldek z Kiepskich - Dzisiaj pijesz jutro gnijesz, co zarobisz to przepijesz. Nie chcę wojny, wolę LTE ale też chcę być broniony przez wojsko w stanie wojny.

  • 2

    24. ~Zakrza  2011-01-13 18:09:35  host: 213.192.65.250

    Nie wiem czy się śmiać czy płakać z tych wypowiedzi o wojnie...

  • -1

    26. ~mirekb  2011-01-13 18:28:22  host: user-188-33-249-103.play-internet.pl

    po1 chciałbym poznać stanowisko mon na pismie..zas co do dywagacji czemu odmówiono uke można powiedziec tyle;tam tez pracuja ludzie.uważam ze to twa(towarzystwo wzajemnej adoracji)w którym jest jeszcze wielu szpiegów-nie tylko rosyjskich i w przypadku jakiegolokwiek konfliktu zbrojnego właściwie jestesmy z góry przegrani i nikt z nato/ue nam nie pomoże..historia juz nie raz to pokazała

  • -3

    27. ~  2011-01-13 18:34:35  host: z14-12.opera-mini.net

    Mirek# Gdyby Wojsko pozwoliłoby na to, to już dawno ruskie sabaki szczałyby na polską ziemię. Dobij gada! Dobij gada! Tak jak w Smoleńsku by było.

  • 0

    28. ~  2011-01-13 18:41:48  host: 193.239.145.4

    "które być przeznaczone na)" :) ?

  • -1

    29.  2011-01-13 19:24:27

    A UKE kary walnąć nie może? Przecież to w ich stylu

  • 0

    30. ~  2011-01-13 19:42:10  host: 77-254-67-42.adsl.inetia.pl

    Eh, Ci wojskowi... Do niczego się nie przydają, tylko przeszkadzają. Jakby przyszło co do czego to znów pierwsi spieprzaliby do Rumunii, czy raczej Słowacji teraz...

  • 0

    31. ~  2011-01-13 19:45:35  host: 75.126.123.214-static.reverse.softlayer.com

    30# Takiś mądry? To ja Ci to LTE załatwię, tylko Obroń moją rodzinę w czasie wojny. Nie masz argumentów.

  • -3

    32. ~jajko  2011-01-13 20:34:10  host: 89-73-76-142.dynamic.chello.pl

    *26 mirekb z tym ze nas oleja w czasie problemow to masz swieta racje niestety historia to juz nie raz pokazala

  • 0

    33. ~ala  2011-01-13 20:36:10  host: public-gprs126996.centertel.pl

    W budżecie nie ma kasy, więc jak się rozniesie. Dziwnym trafem zaraz się dogadają... rząd nie przepuści tyle kasy...

  • 0

    36. ~PLAY  2011-01-14 08:09:41  host: mail152.anonymouse.org

    Pingu prawie nie ma 10ms - 30ms.

  • 0

    37. ~reddy  2011-01-14 11:44:03  host: dpw41.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @29 kara dla MONu to byłby hit za blokowanie rozwoju sieci telekomunikacyjnych w Polsce, hehe Ciekawe co ich blokuje, bo robią teraz kichę telekomunikacyjną i tyle.

  • 0

    38. ~przemol35  2011-01-14 22:49:28  host: host-89-229-72-10.szczecin.mm.pl

    Zwolnic czestotliwosc to nie problem,problem to przestroic mase sprzetu wojskowego na nowe czestotliwosci.Te czestotliwosci (2500-2570/2620-2690 MHz) to mikrofale a zdaje sie ze nikt by nie chcial aby przy odpaleniu np. wojskowej stacji radiolokacyjnej szlag trafial lacznosc komorkowa w promieniu np. 100 km

Dodaj swoją opinię