Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE nie będzie relacjonować przebiegu aukcji

UKE nie będzie relacjonować przebiegu aukcji

Piszemy o tym pierwsi WitekT 23 Stycznia 2014 09:02

9 6

UKE nie będzie relacjonować przebiegu aukcji na częstotliwości 800 i 2600 MHz tak, jak było to np. w Niemczech, choć nie ma ku temu żadnych przeszkód formalno-prawnych - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Zobacz: TELKO.in: UKE ogłosił aukcję na 800 MHz i 2600 MHz.




Zgodnie z rozporządzeniem o przetargu/aukcji/konkursie na częstotliwości, UKE informuje o podmiotach, które złożyły ofertę wstępną oraz o wynikach zakończonej aukcji. Nie przewidujemy informowania publicznie i na bieżąco o przebiegu aukcji. Wyniki każdej rundy będą znać tylko uczestnicy aukcji i komisja aukcyjna UKE - powiedział TELEPOLIS.PL Jacek Strzałkowski, rzecznik Urzędu.

Strzałkowski nie odpowiedział na pytanie o powody takiej decyzji.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: jacek strzałkowski | uke

w sumie: 23
  • 9

    5.  2014-01-23 10:04:29

    normalnie dzisiejszej prasie się w głowach przewraca, człowiek nie ma nic prywatności na urzędzie

  • 0

    6. ~mirekb  2014-01-23 10:16:18  host: public-gprs517562.centertel.pl

    moze i lepiej ze tego nie pokazą bo telkomy zaczelyby sie skarżyc nie tylko w niebiosa..a sferia juz sie odwołała od decyzji uke z 800 i chcą startowac wczesniej-to chyba sie nie uda

  • 1

    7. ~  2014-01-23 10:37:24  host: user-94-254-149-106.play-internet.pl

    Mam nadzieje ze przetarg wygra najlepszy operator czyli P4.

  • 1

    8. ~Wiceprezes UKE  2014-01-23 10:39:25  host: apn-5-60-227-62.dynamic.gprs.plus.pl

    Pani Gaj utajnia wszystko skrupulatnie, bo przetarg wygra ten oferent, który jej zasposoruje dla Pani prezes najbardziej ekskluzywne wakacje na egzotycznej wyspie Bali albo na Bahamach. A Pani prezes i tak więcej czasu spędza na wakacjach niż w pracy, więc kolejny raz z rzędu połączy przyjemne z pożytecznym, ktoś tam wygra, a ona będzie się znowu spokojnie opalała pod palmami na czyjś koszt.

  • 0

    9. ~weww  2014-01-23 10:42:25  host: 92.60.129.162

    Czy Pan Strzałkowski nie jest doradcą Prezesa W Orange?

  • 1

    10.  2014-01-23 10:49:37

    @1 Otóż to. Było nie było licytuje się częstotliwości czyli 'dobro' należące do całego narodu... wiec oczywiście naród nie ma w to wglądu by mu szczęka nie opadła z wrażenia na widok tego jak się komuś napychaja kieszenie :P

  • 1

    11. ~rough  2014-01-23 12:22:14  host: 89-77-236-210.dynamic.chello.pl

    Pani Gaj to taka typowa POwska figurantka, ciekawe czy też lubi zegarki i niejawne spotkania z przedstawicielami firm którzy później wygrywają przetargi... jedno jest pewne, UKE pod przywództwem PO już nie reprezentuje konsumentów, a że procedury są nie przejrzyste? a co w państwie rządzonym przez Tuska jest przejrzyste? Jak coś jest przejrzyste to nie można wziąść łapówki przecież

  • 1

    12.  2014-01-23 13:09:30

    @11 Widzę, że kolega "IV Rzeczpospolitej" nie pamięta :) Niezależnie kto rządzi i tak ta opcja jaka obecnie jest przy korycie martwi się tylko o napchanie zanim druga ja zmieni...

  • 1

    13. ~rough  2014-01-23 13:30:57  host: 89-77-236-210.dynamic.chello.pl

    @12 - pamięta, pamięta... i uważam że szaleństwem jest porównywanie dzisiejszej skali korupcji na każdym kroku i wręcz polityki państwa prowadzonej celowo tak żeby sprzyjać korupcji, do IV RP gdzie walczono z korupcją czasem nawet zbyt agresywnie, dodam że obniżano podatki, a Tusk wtedy zapowiadał że jak dojdzie do władzy to wywali z rządu każdego komu do głowy przyjdzie podnoszenie podatków... i co zrobił jego rząd? podniósł podatki najbardziej z wszystkich rządów w historii III RP. Owszem w poprzednim rządzie też była praktyka nepotyzmu i zatrudniania funkcjonariuszy partyjnych na określonych stołkach, ale takiej skali tego zjawiska jaka jest dzisiaj nie było w Polsce NIGDY, nawet za rządów SLD, pomijając już fakt że ten rząd zatrudnił najwięcej nowych urzędników w historii. Jednym słowem porównywanie poprzedniego rządu z tym rządem to jak porównywanie przeziębienia (bo nie twierdzę że IV RP była idealna) z AIDS.

  • 0

    14.  2014-01-23 14:14:24

    To już w Polsce rządzonej przez PO pewien standard.Buta i arogancja.Przejrzystość w takiej sprawie jest podstawą , bo to nie częstotliwości Pani Gaj czy Tuska ani żadnej innej POwskiej koterii , ale nas wszystkich.Jeżeli UKE ogłasza przetarg również w moim imieniu (tak powinno przynajmniej być w demokratycznie rządzonym państwie), to mam prawo wiedzieć co się z dobrem będącym przedmiotem przetargu dzieje. Jednak w Polsce rządzonej przez różne bliżej nieokreślone grupy na styku szemranego biznesu i komunistycznych służb specjalnych za pośrednictwem Słońca Peru , sprawa już pewnie została załatwiona przy dobrych cygarach i drogich trunkach.Sam przetarg to pewnie tylko fasada dla wcześniej podjętych decyzji. Obywatelom warra od tego co ustalają możni.

  • 0

    15. ~MTR  2014-01-23 14:59:41  host: ip-93-154-202-14.free.aero2.net.pl

    A kiedy ta aukcja i ogłoszenie wyników??

  • 1

    16. ~pabloki  2014-01-23 15:31:43  host: public-gprs402412.centertel.pl

    słusznie po co maja relacjonować to nie jest kwestia publiczna bo operatorzy są prywatni. Ważne są wyniki a nie telenowela.

  • 0

    17. ~?  2014-01-23 16:25:31  host: ayx147.neoplus.adsl.tpnet.pl

    MTR a ile bloków zajmiesz w paśmie 800? Czy większości czytelników telepolis i zwykłych zjadaczy chleba potrzebna jest taka wiedza do szczęścia? Iperyt większość z tzw. nas wszystkich jak to ładnie ująłeś gdyby nie telepolis w ogóle nie miała by pojęcia co to gsm albo umts czy tym bardziej 4g od strony technicznej już nie wspomnę o tym że nie wiedzieliby co to częstotliwość 900 mhz i po co ona komu. Spora część tych nas wszystkich nawet nie wie pewnie co to uke.

  • 0

    18.  2014-01-23 16:25:42

    pabloki: niektórych to interesuje. Mnie mogą dziwić Twoje zainteresowania, ale nie muszę się o tym wypowiadać, prawda? To JEST kwestia publiczna, bo rozdawane są częstotliwości przez państwowy urząd, a pieniądze z aukcji są dochodem budżetu państwa.

  • 1

    19.  2014-01-23 16:27:10

    17: zainteresuje całkiem sporo osób, uwierz. Zawsze w doborze informacji kierowaliśmy się NASZĄ intuicją co jest ciekawe, a co nie - to doprowadziło nas do tego, że jesteśmy najpopularniejszym portalem w branży. PS. Do zobaczenia w komentarzach pod aukcją. ;-)

  • 0

    20. ~?  2014-01-23 16:29:15  host: ayx147.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witek nie krytykuję was tylko ludzi którzy nawet pewnie w większości przypadków nie umieją przeczytać ze zrozumieniem ogłoszenia o wyniku takiego przetargu a udają wielkich ekspertów w dziedzinie.

  • 1

    21. ~as  2014-01-23 17:07:10  host: 77-253-176-186.adsl.inetia.pl

    Decyzja kompletnie bez znaczenia z punktu widzenia wyników przetargu oraz jego przebiegu. Zastanawia to bicie piany tylko na telepolis...

  • 0

    22. ~  2014-01-23 19:26:48  host: n14-04-05.opera-mini.net

    Ale ze znaczeniem pijarowym. Jeśli więc " bez znaczenia z punktu widzenia wyników przetargu oraz jego przebiegu" to upublicznienie przebiegu nie stanowiłoby problemu. Czemu więc nie?

  • 0

    23. ~  2014-01-23 21:48:21  host: n07-05-08.opera-mini.net

    Kiedy ta aukcja?

  • 0

    24. ~...  2014-01-23 22:35:37  host: n07-06-07.opera-mini.net

    No bo i po co? Lepiej "tunelować", jak zwykło się w Wolsce...

Dodaj swoją opinię