Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE nakłada obowiązki na alternatywnych

UKE nakłada obowiązki na alternatywnych

WitekT 26 Kwietnia 2007 17:10

0 0

26. kwietnia UKE wyznaczył 22 przedsiębiorców telekomunikacyjnych jako przedsiębiorców zajmujących znaczącą pozycję na rynku świadczenia usługi zakańczania połączeń w poszczególnych stacjonarnych publicznych sieciach telefonicznych operatorów alternatywnych, zgodnych z obszarem sieci, w której następuje zakończenie połączenia.

Prezes UKE wydał decyzje dla następujących przedsiębiorców telekomunikacyjnych na rynku 9: dataCom, Elterix, Exatel, GTS Energis, GTS Polska, Kompania Węglowa, MNI, MNI Telecom, Multimedia Polska - Mielec, Multimedia Polska - Zachód, Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa, Netia, Petrotel, PL-NET, Polkomtel, Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne TELGAM, Sferia, Telebeskid, Telefonia Dialog, Telefony Opalenickie, Telefony Podlaskie oraz Telekomunikacja Kolejowa.

W ramach tych decyzji Prezes UKE nałożył na poszczególnych operatorów alternatywnych następujące obowiązki regulacyjne:
obowiązek uwzględniania uzasadnionych wniosków przedsiębiorców telekomunikacyjnych o zapewnienie im dostępu telekomunikacyjnego, w tym użytkowania elementów sieci oraz udogodnień towarzyszących, w zakresie świadczenia usługi zakańczania połączeń w stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej,
obowiązek równego traktowania przedsiębiorców telekomunikacyjnych w zakresie dostępu telekomunikacyjnego, w szczególności przez oferowanie jednakowych warunków w porównywalnych okolicznościach, a także oferowanie usług oraz udostępnianie informacji na warunkach nie gorszych od stosowanych w ramach własnego przedsiębiorstwa lub w stosunkach z podmiotami zależnymi,
obowiązek ogłaszania informacji w sprawach zapewnienia dostępu telekomunikacyjnego w zakresie świadczenia usługi zakańczania połączeń w stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej, dotyczących specyfikacji technicznych sieci i urządzeń telekomunikacyjnych, charakterystyki sieci, zasad i warunków świadczenia usług oraz korzystania z sieci, a także opłat.
Decyzje Prezesa UKE podlegają natychmiastowemu wykonaniu.

W przypadku spółki eTel Polska postępowanie zostało umorzone, w związku z nie prowadzeniem przez tego przedsiębiorcę działalności na analizowanym rynku 9.

Dla spółek z Grupy Multimedia (tj. dla Multimedia Polska - Brzesko, Multimedia Polska - Dębica, Multimedia Polska - Konin, Multimedia Polska - Południe, Multimedia Polska - Wschód oraz Multimedia Polska) z uwagi na fakt, iż z dniem 27. grudnia 2006 roku Multimedia Polska - Południe przejęła spółki Multimedia Polska - Brzesko, Multimedia Polska - Dębica, Multimedia Polska - Konin oraz Multimedia Polska - Wschód, a także w dniu 15. czerwca 2006 roku spółka Multimedia Polska przejęła spółkę Multimedia Polska - Centrum, Prezes UKE wyda dwie decyzje dla spółek przejmujących, w których uwzględnione zostaną powyższe fakty.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 10
 • 0

  1. ~poznaniak  2007-04-26 22:20:06  host: 213-238-102-73.adsl.inetia.pl

  Gdzie są ci wszyscy forumowicze mówiący, że Ania nakłada obowiązki na TPSA? Widać, że UKE nierychliwe, ale sprawiedliwe. Każdemu według udziałów w rynku :-)

 • 0

  2.  2007-04-27 08:44:25

  ~poznaniak - a nie nakłada?

 • 0

  3. ~Greg  2007-04-27 13:38:52  host: dlc18.neoplus.adsl.tpnet.pl

  1: Ale UKE nie robi im audytu, później nie kasuje z kalkulacji kosztów połowy central aby zakończenia połączeń w ich sieciach były tańsze. :))

 • 0

  4. ~ukenamuniu  2007-04-27 20:07:16  host: nat-go2.aster.pl

  poznaniak 1: Ania łaski nie robi. Taki jest rynek 9 zakańczania połączeń. KAŻDY operator sieci stacjonarnej posiadający abonentów ma pozycję znaczącą W SWOJEJ sieci i Ania musi nałożyć obowiązki.

 • 0

  5. ~zigi  2007-04-30 15:32:53  host: dsj166.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ja bym raczej powiedział, że UKE po miesiącach olewania sprawy i ewidentnie nieuczciwego traktowania TP i alternatywnych (nierówność) w końcu postanowiło chociaż zachować pozory.

 • 0

  6. ~an  2007-05-06 21:51:45  host: dsl206.neoplus.adsl.tpnet.pl

  gdyby UKE wszystkie decyzje w sprawie liberalizacji rynku i zezwoleń na obniżki cen podejmował wcześniej, już od pół roku mielibyśmy korzystne pakietowe abonamenty. Ale po co, można przecież dać alternatywnym troche wiecej zarobic

 • 0

  7.  2007-05-06 22:05:22

  an: za to TP jest taka biedna, niewinna, stara się jak cholera, nie utrudnia alternatywnym, prawda? No cóż za życiowa niesprawiedliwość, a co najmniej pech...

 • 0

  8. ~ukenamuniu  2007-05-06 23:46:25  host: nat-go2.aster.pl

  Witku, chciałem napisać: nie taka znów niewinna, już wiele razy była gwałcona przez szeryfa. Ale chyba nie napiszę. A jak napisałem, to wytnij.

 • 0

  9. ~Zuz  2007-05-07 23:04:25  host: dsv113.neoplus.adsl.tpnet.pl

  szkoda tylko, ze im to zawsze tyle czasu zajmuje - podjecie decyzji

 • 0

  10. ~Zuz  2007-05-07 23:05:19  host: dsv113.neoplus.adsl.tpnet.pl

  wykombinowanie, ze alternatywni robia ludzi w konia, korzystajac z zamieszania, wywolanego z reszta przez samo UKE, nie bylo zbyt trudno. No ale UKE dziwnie zajmuje to zawsze duuuuzo czasu

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-111-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet