Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE: MTR-y zgodnie z planem

UKE: MTR-y zgodnie z planem

WitekT 12 Listopada 2012 14:11

0 0

Nie ma żadnego zagrożenia dla wprowadzenia od 1. stycznia nowych stawek rozliczeń pomiędzy operatorami sieci komórkowych - napisano na stronach Urzędu w związku z pojawiającymi się publikacjami prasowymi.

Decyzje o wprowadzeniu nowych stawek MTR uzyskały już akceptację Komisji Europejskiej. Obecnie są na etapie uzgodnień z Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który zgodnie z Kodeksem postępowania administracyjnego ma dwa tygodnie na zajęcie stanowiska - napisano w komunikacie.




TELEPOLIS.PL jako pierwsze informowało o potencjalnym opóźnieniu we wprowadzeniu nowych stawek MTR w związku z przedłużającym się postępowaniem. Zostało ono przedłużone do końca lutego. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości i tej wiadomości. Sprawę podejmiemy także w oddzielnym felietonie.

Źródło tekstu: UKE, wł     

Dodaj do:
w sumie: 53
  • 0

    36. ~  2012-11-12 17:56:06  host: s34-04.opera-mini.net

    ważne żeby nie było symetrii. Nie warto się sprzeczać! Komuś coś nie pasuje niech nie czyta telepolis. Prawda jest taka że chłopaki z redakcji się zawsze starają więc chwała im za to.

  • 0

    37. ~  2012-11-12 17:57:41  host: apn-46-76-0-33.dynamic.gprs.plus.pl

    WitekT: co to znaczy będzie ciężko ? Siedzisz w jajku i wydajesz te decyzje i wiesz że nie zdążysz ? O ile wiem UKE to organ państwowy i to tylko od nich zależy czy zdążą czy nie.

  • 0

    38.  2012-11-12 17:59:36

    37: nie wszystko zależy od UKE. Do postępowania została dołączona kolejna izba branżowa, potrzebna jest też decyzja SMP od UOKiK. Zostały dwa miesiące... Nie będzie łatwo zmieścić się w terminie, ale cieszę sie, że UKE dziś zapewnił, że się wyrobi.

  • 0

    39. ~kaz  2012-11-12 18:09:09  host: host-62-141-222-140.swidnica.mm.pl

    Trzymam UKE za słowo.

  • 0

    40. ~  2012-11-12 19:00:43  host: z17-12.opera-mini.net

    Co znaczy 'potrzebna jest tez decyzja SMP od UOKiK'??? Znowu redaktor nie ma pojecia o czym pisze, prezes uokik nie wydaje w tym postepowaniu zadnej decyzji SMP, a zajmuje stanowisko (decyzjami smp sa potocznie nazywane decyzje ktore prezes uke wyda w tych postepowaniach). Ma na to 2 tygodnie, o czym redaktorowi pisalem dwukrotnie i co jest rowniez zawarte w newsie od uke. Nie ma to zadnego wplywu na jakies opoznienie wydania decyzji do konca lutego, co stara sie usilnie udowodnic redakcja, skoro mamy polowe listopada. Dolaczenie izby tez nie ma z puntu widzenia opoznienia zadnego znaczenia. Redaktor nie podal zatem zadnej przyczyny ktora uzasadnialaby przesuniecie wydania decyzji do konca lutego, a stara sie wytworzyc mniemanie ze niby cos wie (z informacji telepolis...). Prosze napisac konkretnie jakie niby w mniemaniu redaktora maja byc przyczyny opoznienia, a nie zachowywac sie jak Rz. w sprawie trotylu.

  • 1

    41. ~  2012-11-12 19:03:59  host: acuq153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kolego z postu 35. Taka mała uwaga. To nie Play zdziera tylko W3 ze swoich KLIENTÓW pobiera NIENALEŻNY haracz SZTUCZNIE zawyżając ceny rozmów do Play. Wgryź się w temat MTRów i ich wysokość, żeby następnym razem bzdur nie pisał.

  • 0

    42.  2012-11-12 19:09:00

    41: masz rację z UOKiK, opinia a nie decyzja - moja pomyłka. Co do reszty - niczego na siłę nie próbuję udowodnić. Apelują po raz n-ty o czytanie moich newsów ze zrozumieniem, ze szczególnym uwzględnieniem trybu warunkowego. No już nie wiem jak mam tłumaczyć, skoro już komentowałem, że nigdzie nie piszę, że decyzja UKE NIE ZOSTANIE wydana do końca roku, ani nie pisałem, że ZOSTANIE WYDANA 28. lutego. Naprawdę, poddaję się... Jeżeli chodzi o zwrot "z informacji TELEPOLIS.PL" - jest używana m.in. wtedy, kiedy ufamy swojemu źródłu, które chce pozostać anonimowe.

  • 0

    43. ~  2012-11-12 19:14:09  host: 31.41.144.41

    @40. Jesteś pewny, że wiesz wszystko na temat uwarunkowań decyzji w sprawie zrównania stawek MTR? To jak wyjaśnisz pismo UKE skierowane do Play? Poza tym nie ma co się zżymać i wierzyć jednej lub drugiej stronie/osobie. Jak będzie decyzja przed końcem roku to będzie można pojechać po Witku, że dał się nabrać na jakąś "fałszyfkę" ;). Niestety, ale jak wydadzą tę nieszczęsną decyzję po nowym roku to jestem na 100% pewny, że nie przeprosisz redaktora naczelnego Telepolis. Dlatego lepiej teraz pohamuj swój zapał.

  • -1

    44.  2012-11-12 19:17:22

    40. - pamiętaj, ze jeśli organ opiniujący/uzgadniający stwierdzi, ze wniosek (cokolwiek) nie spełnia wymagań, może prowadzić włąsne postępowanie np. ws. usunięcia braków, uzupełnienia itd. Te terminy nie wliczają się do terminów jakie on ma na wydanie opinii czy uzgodnienia. Więc nie jest tak do końca jak mówisz bo ma i to poważny wpłayw, bowiem nie po to jest obowiązek uzgodnienia czy uzyskania opinii, zeby wydać decyzję bez tego. Taka decyzja będzie będzie miała wadę powodującą jej nieważność i narażenie się organu na poważne konsekwencje nie tylko administracyjne.

  • 1

    45.  2012-11-12 19:38:14

    Witek - nie przejmuj się gostkiem usiłującym pomniejszyć wartość Twojej pracy. Zaczynam podejrzewać, że ma coś wspólnego z UKE pani Gaj. Dla mnie ciekawy jest początek info na RPKOM - " W związku z pojawiającymi się w prasie i na stronach internetowych artykułami sugerującymi przesunięcie terminu wydania decyzji w sprawie nowych stawek MTR na koniec lutego 2013 r., Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej informuje, że nie ma żadnego zagrożenia dla wprowadzenia od 1 stycznia 2013 r. nowych stawek". Histeryczny napad na Ciebie, ta wiadomość i zaprzeczenie wydanej decyzji Playowi zaczyna łączyć się w całość i świadczy, że robisz dobrą robotę, a ktoś nasze komentarze czyta. ps. Ponawiam pytanie o voipa na sip od playa. Znaczy czy ich już zagadnąłeś o to.

  • 0

    46.  2012-11-12 19:46:13

    tl111: wiesz, przedmówca ma rację, że przedłużenie do 28. lutego postępowanie nie oznacza, że decyzja zostanie wydana 28. lutego, czyli ostatniego dnia. Oznacza tylko tyle, że Urząd potrzebuje więcej czasu i rzeczywiście może być tak, że zdąży przed końcem roku - ale będzie moim zdaniem na styk. Tyle, że przedmówca wciska mi w brzuch słowa, że ja powiedziałem coś zupełnie innego...

  • 1

    47.  2012-11-12 19:56:39

    Witek - takich cudactw gdy decyzje wydawała Pani Ania nie było. Wiem , ze to własnie to oznacza ale wiem też, że urzędnik nie wydaje decyzji bez przyczyny. Przynajmniej do tej pory ten właśnie urząd tak nie postępował.

  • 0

    49. ~PINO INOWROCLAW  2012-11-12 20:02:07  host: host-89-230-140-86.inowroclaw.mm.pl

    I BARDZO DOBRZE NARESCIE BEDZIE ROWNA STAWKA DO PLAY

  • -1

    50.  2012-11-12 20:55:22

    47. tl111 - myślisz że to jakieś cudactwa? Moim zdaniem najnormalniej zbyt wiele organów opiniujących, które też nie zawsze dotrzymują terminów (a organ wystęujący nie może im nic zrobić, jedynie zaskarżyć przewlekłość, ale kto by to robił, skoro zaraz następna opinia będzie potrzebna?) i stąd problem. Być moze mają wszelkie dowody i stanowiska i sami przewlekle to analizują? Nie sądzę, skoro to priorytetowa sprawa wynikająca z przepisów unijnych.

  • -1

    51.  2012-11-12 20:57:16

    Natomiast przepis jest jasny - w przypadku niedotrzymania terminu, choćby sprawa 3 dni później miała być załatwiona, organ ma obowiązek poinformować strony o niezałątwieniu sprawy w terminie i wyznaczenie terminu, w którym sprawa będzie załatwiona.

  • 0

    52. ~frajeros  2012-11-12 21:41:12  host: ip-93-154-234-133.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    he, he ale się ludziska napisali. A tymczasem cudów nie ma i stawek na 1 stycznia na pewno nie będzie bo nawet jak UKE wyda decyzję (najwcześniej początek grudnia) to opy mają legalne 90 dni na jej wdrożenie bo w końcu tyle trwają negocjacje, czyli jak do końca lutego coś będzie to i tak będzie dobry wynik. W końcu kasa nie śmierdzi. A ja i tak podejrzewam, że różne sztuczki się pojawią (tajemne klauzule, odwołania i takie tam). Witek racja jest po Twojej stronie i czas to pokaże. A UKE pitoli bo co ma powiedzieć, że dali ciała i zamiast w połowie roku wydali decyzję (a w zasadzie wydadzą) na koniec.

  • 0

    53. ~  2012-11-13 15:26:06  host: afmt77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kłótnia o jakiś MTR a tutaj np. przepis jak wy[rac 5mln zł. http://plock.gazeta.pl/plock/1,35681,12849250,Wladza_przeciwko_w ykluczeniu_cyfrowemu.html

  • 0

    54.  2012-11-20 11:06:50

    53. ~: hehe.. dobre ! ..i jak to ktoś tutaj czasami mówi: "..i karawana idzie dalej...;) ".

  • 0

    55.  2012-11-21 07:54:47

    Polska najtańszym rynkiem telekomunikacyjny, ? :P http://biznes.onet.pl/polska-najtanszym-rynkiem-telekomunikacyjn ym-w-ue,,5310395,1,news-detal

  • 0

    56. ~chluścik  2012-12-07 13:04:49  host: bir172.neoplus.adsl.tpnet.pl

    UKE gra na czas, idąc na rękę Orange. Nie tylko zresztą w tej sprawie. Wystarczy spojrzeć ile nakłada kar "z inspiracji" Orange na jej mniejszych konkurentów (które potem nie utrzymują się w sądzie).

Dodaj swoją opinię