Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE ma 13 opinii w konsultacjach konkursu na mobilną TV

UKE ma 13 opinii w konsultacjach konkursu na mobilną TV

sirmark 10 Września 2008 15:03

0 0

UKE otrzymał 13 stanowisk w ramach konsultacji konkursu na rezerwację częstotliwości dla telewizji mobilnej. Wśród firm, które przysłały swoje stanowisko, znalazły się firmy z giełdowego indeksu WIG 20: TVN i Agora.

W dniach od 5. sierpnia do 4. września UKE przeprowadził postępowanie konsultacyjne dotyczące konkursu na rezerwację częstotliwości z zakresu 470-790 MHz, obejmującą kanały radiowe o szerokości 8 MHz, przeznaczone do rozprowadzania programów radiowych lub telewizyjnych na obszarze całego kraju, w standardzie DVB-H w radiokomunikacyjnej służbie radiodyfuzyjnej.

Swoje stanowiska przysłali operatorzy telefonii mobilnej: PTK Centertel, PTC, Polkomtel i P4, jak również spółki medialne: TVN, Agora, Platforma Mediowa Point Group i Canal+ Cyfrowy. Urząd otrzymał też stanowiska Polskich Sieci Nadawczych, TP Emitel, UBIK Business Consulting, Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, a także Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Dla powodzenia komercyjnego projektu DVB-H decydująca będzie atrakcyjna oferta programowa - nowe ciekawe treści audiowizualne. Stąd w interesie wszystkich uczestników rynku, oprócz retransmisji programów nadawanych tradycyjnie, jest zapewnienie dostarczycielom innych treści audiowizualnych możliwość udostępniania takich treści, specjalnie dostosowanych do potrzeb telewizji mobilnej - napisała w stanowisku Agora.
PMPG SA wyraża pogląd, iż telewizja mobilna powinna funkcjonować w taki sposób, by jak największą liczba osób mogła z niej korzystać w sposób nieograniczony - mając na myśli zarówno niski koszt dostępu do usługi, jak i sama jej dostępność terytorialna - czytamy w opinii Platformy Mediowej Point Group.

Według przedstawionego przez UKE projektu konkursu, jego zwycięzca będzie zobowiązany do rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości będących przedmiotem konkursu i rozpoczęcia komercyjnego oferowania usług telekomunikacyjnych z ich wykorzystaniem w określonym (ale niesprecyzowanym w projekcie konkursu) terminie. Wcześniej prezes urzędu Anna Streżyńska informowała, że liczy na to, że komercyjna telewizja mobilna ruszy już na początku przyszłego roku.

Więcej o konkursie pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~a_lex  2008-09-10 15:14:08  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

  A na jakim sprzęcie bedzia działać ta mobilna telewizja? Na telefonach? Jakich? Może ktoś wie?

 • 0

  2. ~get  2008-09-11 01:44:23  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

  takich które mają tuner DVB-H

 • 0

  3.  2008-09-11 22:51:32

  Zaraz Tusk to opodatkuje :F

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-17-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet