Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE: komercyjna mobilna TV może ruszyć na początku 2009 r.

UKE: komercyjna mobilna TV może ruszyć na początku 2009 r.

sirmark 15 Lipca 2008 15:06

0 0

Komercyjna telewizja mobilna może rozpocząć działalność już na początku przyszłego roku, wynika z wtorkowych wypowiedzi prezes UKE Anny Streżyńskiej.

Myślę, że sam operator będzie chciał jak najszybciej sprzedać komercyjnie te usługi, ponieważ będzie musiał bardzo szybko ponieść duże nakłady - powiedziała Streżyńska w wywiadzie dla telewizji TVN CNBC Biznes. Dodała, że z koncesją będą związane również wymogi czasowe. Pełne wykorzystanie częstotliwości będzie musiało nastąpić w ciągu 24 miesięcy. Ale wszystkie strony są zainteresowane, żeby komercyjna oferta telewizji mobilnej pojawiła się w przyszłym roku.

Myślę, że chodzi raczej o początek roku, ponieważ fizyczna infrastruktura istnieje, trzeba tylko ‘nadbudować' ofertę programowo-treściową - powiedziała szefowa UKE. Według niej, w ciągu tygodnia regulatorowi uda się nadrobić opóźnienia spowodowane negocjacjami z sąsiednimi państwami. Dodała, że wyjaśniono wszystkie kwestie sporne ze Szwecją i Niemcami, które były pierwotnymi źródłami opóźnień. Negocjacje w sprawie wykorzystania częstotliwości trwają z Rosją.
Według Streżyńskiej, innym powodem opóźnień były wątpliwości, jak powinien wyglądać wybór operatora telefonii mobilnej. UKE proponował przetarg, a KRRiT oraz część podmiotów, które wzięły udział w konsultacjach, optowały za konkursem. Prawdopodobnie zostaniemy przy konkursie, co spowoduje, że cała zabawa będzie tańsza dla przyszłego beneficjenta. Chodzi o rząd wielkości kilkunastu procent opłat za częstotliwości - powiedziała Streżyńska. Dodała też, że jest to również scenariusz mniej ryzykowny od strony prawno-regulacyjnej. Zaznaczyła, że w warunkach konkursu, UKE i KRRiT będą starały się ograniczyć całkowitą swobodę oferowanych treści, żeby zachować np. ochronę praw małoletnich. Będą np. całkowicie wykluczać z dostępu treści erotyczne.

Według Streżyńskiej, obecne możliwości techniczne umożliwiają oferowanie ok. 12 programów telewizyjnych z dobrą jakością. Według niej, cena podstawowego pakietu powinna wynosić ok. 10 zł.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~TWDonald.webpark.pl  2008-07-15 15:38:48  host: ip-94-42-10-40.multimo.gtsenergis.pl

  A co z dostępnością urządzeń do odbioru takiej telewizji?

 • 0

  2. ~tv  2008-07-23 07:35:20  host: apn-77-115-105-230.gprs.plus.pl

  kupujesz sgh p910 i masz

 • 0

  3. ~nigger  2008-07-30 09:49:29  host: 212.160.172.70

  To prezes UKE bedzie ustalal ceny telewizji mobilnej? Co za paranoja, czekam kiedy UKE zacznie wypowiadac sie o cenach połączeń w Skype albo GG!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-228-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet