Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE: komercyjna mobilna TV może ruszyć na początku 2009 r.

UKE: komercyjna mobilna TV może ruszyć na początku 2009 r.

sirmark 15 Lipca 2008 15:06

0 0

Komercyjna telewizja mobilna może rozpocząć działalność już na początku przyszłego roku, wynika z wtorkowych wypowiedzi prezes UKE Anny Streżyńskiej.Myślę, że sam operator będzie chciał jak najszybciej sprzedać komercyjnie te usługi, ponieważ będzie musiał bardzo szybko ponieść duże nakłady - powiedziała Streżyńska w wywiadzie dla telewizji TVN CNBC Biznes. Dodała, że z koncesją będą związane również wymogi czasowe. Pełne wykorzystanie częstotliwości będzie musiało nastąpić w ciągu 24 miesięcy. Ale wszystkie strony są zainteresowane, żeby komercyjna oferta telewizji mobilnej pojawiła się w przyszłym roku.

Myślę, że chodzi raczej o początek roku, ponieważ fizyczna infrastruktura istnieje, trzeba tylko ‘nadbudować' ofertę programowo-treściową - powiedziała szefowa UKE. Według niej, w ciągu tygodnia regulatorowi uda się nadrobić opóźnienia spowodowane negocjacjami z sąsiednimi państwami. Dodała, że wyjaśniono wszystkie kwestie sporne ze Szwecją i Niemcami, które były pierwotnymi źródłami opóźnień. Negocjacje w sprawie wykorzystania częstotliwości trwają z Rosją.

Według Streżyńskiej, innym powodem opóźnień były wątpliwości, jak powinien wyglądać wybór operatora telefonii mobilnej. UKE proponował przetarg, a KRRiT oraz część podmiotów, które wzięły udział w konsultacjach, optowały za konkursem. Prawdopodobnie zostaniemy przy konkursie, co spowoduje, że cała zabawa będzie tańsza dla przyszłego beneficjenta. Chodzi o rząd wielkości kilkunastu procent opłat za częstotliwości - powiedziała Streżyńska. Dodała też, że jest to również scenariusz mniej ryzykowny od strony prawno-regulacyjnej. Zaznaczyła, że w warunkach konkursu, UKE i KRRiT będą starały się ograniczyć całkowitą swobodę oferowanych treści, żeby zachować np. ochronę praw małoletnich. Będą np. całkowicie wykluczać z dostępu treści erotyczne.

Według Streżyńskiej, obecne możliwości techniczne umożliwiają oferowanie ok. 12 programów telewizyjnych z dobrą jakością. Według niej, cena podstawowego pakietu powinna wynosić ok. 10 zł.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~TWDonald.webpark.pl  2008-07-15 15:38:48  host: ip-94-42-10-40.multimo.gtsenergis.pl

  A co z dostępnością urządzeń do odbioru takiej telewizji?

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~tv  2008-07-23 07:35:20  host: apn-77-115-105-230.gprs.plus.pl

  kupujesz sgh p910 i masz

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3. ~nigger  2008-07-30 09:49:29  host: 212.160.172.70

  To prezes UKE bedzie ustalal ceny telewizji mobilnej? Co za paranoja, czekam kiedy UKE zacznie wypowiadac sie o cenach połączeń w Skype albo GG!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-197-103-224.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet