Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE i klient silniejsi, operatorzy słabsi

UKE i klient silniejsi, operatorzy słabsi

WitekT 13 Czerwca 2006 10:51

0 0

Interesy klientów firm telekomunikacyjnych są słabo chronione, a rozstrzyganie sporów firm z abonentami nie jest ani szybkie, ani skuteczne. Zmienić ma to przygotowywana przez resort transportu i UKE nowelizacja Prawa Telekomunikacyjnego.

Znowelizowana ustawa ma wejść w życie na początku 2007 roku. Oprócz zmian, które lepiej chronić będą interes klientów, drugi ważny cel nowego prawa to wzmocnienie UKE. Urząd musi sprawniej egzekwować od operatorów wykonywanie decyzji administracyjnych, co powinno przyśpieszyć liberalizację rynku telekomunikacyjnego.
Projekt zmian proponuje m.in., że usługi o podwyższonej płatności (numery premium) można zaoferować klientowi tylko wtedy, gdy zgodzi się na to na piśmie. Dziś sytuacja jest odwrotna – to klient musi występować do operatora o zablokowanie takich usług.

Autorzy projektu chcieliby, aby prezes UKE mógł rozstrzygać spory między operatorem a konsumentem wydając decyzję administracyjną. Operatorzy woleliby, aby to jednak sądy rozstrzygały takie spory. Nie podoba im się także zwiększenie uprawnień UKE.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 7
 • 0

  1. ~robs  2006-06-13 11:21:28  host: gw1.eranet.pl

  "Projekt zmian proponuje m.in., że usługi o podwyższonej płatności (numery premium) można zaoferować klientowi tylko wtedy, gdy zgodzi się na to na piśmie." nie no to juz jest przesada.

 • 0

  2. ~Karol  2006-06-13 11:52:37  host: zv218.internetdsl.tpnet.pl

  robs: dlaczego przesada? przynajmniej gówniarze nie będą wydzwaniać na te numery bez wiedzy dorosłych;)

 • 0

  3. ~ptok  2006-06-13 12:28:54  host: chello084010228125.chello.pl

  robs.- Jaka przesada? Chcesz to masz. A jak nie zamawiałeś, to niech się odpieprzą. Czy jak przyniosą Ci do domu pizzę , której nie zamawiałeś , to też za nią płacisz, tylko dlatego że nie zastrzegłeś wcześniej we wszystkich kanajpach w mieście ,że nie lubisz pizzy?

 • 0

  4. ~wlo  2006-06-13 16:34:32  host: aok97.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Karol - to nich gówniarze płacą... al jak nie mają to dorośli, który mają problem z wychowywaniem swoich dzieci ;-) Moje dzieci mają abonamentowe telefony i nie boję się że będą się bawić w jakieś durne konkursy. Mają międzynarowowe włączone, roaming... To co standardowo operator włącza (premium w roamingu są zablokowane... tylko dlatego, że operator blokuje ;-)) ptok - ano przesada. Jak nie korzystałeś, nie mają prawa naliczyć opłaty (ta pizza to nieco chybiony przykłąd - sama do domu nie przyjechała - posiadać cennik i ofertę pizzeri w domu mieć ich telefon to nie znaczy, że masz ją zamawiać i mieć pretensję, że ci przywieźli... Ja kiedy zamawiam dzwonek za 10 złotych robie to po to, żeby go zamówić a nie po to żeby narzekać że mi go przysyłają i każą płacić. Jeśli ktoś się boi, że mu dzieci albo włamywacze (:-)) pobawią się usługami premium... No powtarzam - o swoje się dba a dzieci wychowuje...

 • 0

  5. ~  2006-06-13 22:45:17  host: sdferwer63.net.autocom.pl

  tylko nikt z Was drodzy koledzy nie zwraca uwagi na to ze operatorzy nie informuja ze wyslanie sms na numer premium czesto nie jest jednorazowa oplata tylko konczy sie abonentem do momentu wystapienia u operatora o przerwanie uslugi...

 • 0

  6. ~Dina  2006-06-14 00:41:59  host: p04-06.opera-mini.net

  Jeszcze żaden sms premium nie zakończył mi się jakimś abonamentem,a sms-y takowe wysyłam dosyć często.

 • 0

  7. ~Gear  2006-06-14 03:01:59  host: bkw20.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Od momentu rządów pani Strezynskiej widac ze cos pomalu zaczyna sie dziac pozytywnego!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-248-112.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet