Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE działa normalnie

UKE działa normalnie

WitekT 25 Stycznia 2006 11:24

0 0

Urząd Komunikacji Elektronicznej, powstały 14. stycznia na miejscu Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty, funkcjonuje normalnie.

W dniu powstania nowego Urzędu wszedł w życie Statut UKE nadany przez Ministra Transportu i Budownictwa. W tym samym dniu premier Kazimierz Marcinkiewicz powierzył obowiązki Prezesa UKE Annie Streżyńskiej - Podsekretarzowi Stanu w Ministerstwie Transportu i Budownictwa odpowiedzialnemu za łączność.

Po rozpoczęciu działalności przez UKE najważniejsze było zapewnienie pełnomocnictw procesowych oraz upoważnień do bieżącej działalności, tak aby nie było żadnych zakłóceń i opóźnień (UKE wydaje setki drobnych decyzji tygodniowo), a także zapewnienie środków finansowych, zawarcie umów z bankami i zapewnienie funkcjonowania kont. Zarówno numery kont bankowych, jak i REGON oraz NIP Urzędu pozostały niezmienione.

Wydawane są bez przeszkód wszystkie decyzje bieżące, w tym rezerwacje częstotliwości nie wymagające drogi przetargowej, pozwolenia radiowe, decyzje numeracyjne. Korespondencja kierowana do urzędu jest rozpatrywana bez żadnych opóźnień, tak samo jak wnioski konsumentów o przeprowadzenie mediacji z operatorami. Prowadzone są normalnie wszystkie postępowania administracyjne.
Pełniąca obowiązki Prezesa UKE podpisała 19. stycznia nowy regulamin organizacyjny UKE. Dokument ten musiał być przyjęty w związku ze zmianami wprowadzonymi statutem oraz koniecznością rozdzielenia między departamenty nowych kompetencji UKE, przewidzianych tzw. ustawą medialną.

Obecnie jednostki organizacyjne UKE przygotowują wewnętrzne regulaminy organizacyjne i opisy stanowisk. Niektóre kluczowe departamenty pełniące funkcje regulacyjne otrzymały nowe kierownictwo wybrane spośród młodych, ale mających kilkuletnie doświadczenie pracowników UKE (pracujących w Urzędzie od 2000 r.). Należy mieć nadzieję, że zapewni to jakościową zmianę w funkcjonowaniu Urzędu.

W nowych departamentach powołano pełniących obowiązki wicedyrektorów, nie powołano natomiast pełniących obowiązki dyrektorów - pozostawiając to przyszłemu Prezesowi UKE, który powinien mieć możliwość wyboru najbliższych współpracowników.

Dyrektorzy departamentów i biur oraz dyrektorzy oddziałów okręgowych otrzymali niezbędne upoważnienia, w tym do czynności związanych z prowadzeniem przetargów na sieci radiowego dostępu szerokopasmowego do Internetu (WiMAX). Zapewniono także funkcjonowanie Komisji Przetargowej GSM 1800. Dodatkowo oddziały okręgowe otrzymały nowe trudne zadania, przede wszystkim z zakresu ochrony konsumentów (prowadzenie postępowań mediacyjnych), które powinny być realizowane jak najbliżej obywatela. Sprawy sporne toczące się w Urzędzie pozostają pod osobistym nadzorem p.o. Prezesa UKE.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2006-01-25 11:31:17

  Błąd ortograficzny w tytule:)Pozdro!

 • 0

  2.  2006-01-25 11:34:09

  Marker5: dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawione! :)

 • 0

  3. ~s  2006-01-28 20:12:04  host: cqv164.neoplus.adsl.tpnet.pl

  urząd twierdzi że działa normalnie - to tak jak z monologu Tyma gdzie "radziecki bramkarz nie uznaje bramki" klienci tego urzędu ocenią czy on działa normalnie a nie sam urząd

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-60-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet