Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE czeka na stanowisko Rosjan ws. mobilnej TV

UKE czeka na stanowisko Rosjan ws. mobilnej TV

sirmark 10 Lipca 2008 10:17

0 0

UKE czeka na stanowisko Rosjan w sprawie częstotliwości, na których odbierana będzie telewizja mobilna w Polsce - poinformował rzecznik UKE Jacek Strzałkowski.

Konkurs na operatora telewizji mobilnej (DVB-H), która ma być dostępna w 31 miastach Polski, zostanie ogłoszony w lipcu. UKE chciało ogłosić go już w czerwcu, ale opóźnił się m.in. z powodu rozmów prowadzonych z Niemcami, Duńczykami i Szwedami.

Rozmowy dotyczyły częstotliwości, na których odbierana będzie telewizja mobilna w Polsce, a które będą pokrywały terytoria innych państw. Kraje te nie chcą, by w przyszłości pojawiły się interferencje pomiędzy wykorzystanymi częstotliwościami, które mogłyby powodować zakłócenia w odbiorze.
Z Niemcami i państwami skandynawskimi mamy już wszystko uzgodnione. Teraz czekamy na akceptację przez Rosjan częstotliwości, które pokrywają swoim zasięgiem część terytorium tego kraju - obwód kaliningradzki - powiedział Strzałkowski. Chodzi o nadajniki, które będą zlokalizowane w północno-wschodniej części Polski - w Gdańsku, Olsztynie i Elblągu. Rzecznik wyjaśnił, że Rosjanie poprosili o czas, bo muszą zadecydować, na co chcą przeznaczyć częstotliwości, które wykorzystywane będą w Polsce na telewizję mobilną.

Dodał, że jeśli rozmowy z Rosjanami będą się przeciągać, nie wpłynie to na termin przeprowadzenia konkursu na telewizję mobilną. Część sygnałów będzie zamrożona. Wydamy częstotliwości dla 31 miast z zastrzeżeniem, że w niektórych z nich telewizję będzie można uruchomić dopiero po zakończeniu negocjacji - wyjaśnił.

Aktualnie dopinane są uzgodnienia z Czechami i Słowacją. Chodzi o wytłumienie sygnału na niektórych kierunkach, przede wszystkim na terenach górskich - powiedział. Dodał, że z Ukrainą i Białorusią zostały już zawarte porozumienia.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~  2008-07-10 11:20:18  host: dva130.internetdsl.tpnet.pl

  nie rozumiem

 • 0

  2.  2008-07-10 11:34:24

  31 miast to rozumiem że na starcie?

 • 0

  3. ~m  2008-07-10 11:50:06  host: abeb65.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Czy nie można w warunkach przetargu zamieścić, że nadajniki mają być najpierw umieszczane w tych najmniej opłacalnych miejscach a potem dopiero w dużych miastach. W ten sposób w ekspresowym tempie pokryty byłby cały kraj. :)

 • 0

  4.  2008-07-10 12:48:17

  #1 a czegóż to nie rozumiesz?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet