Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE cofa swoją decyzję

UKE cofa swoją decyzję

WitekT 30 Listopada 2006 00:32

0 0
UKE cofnął swoją decyzję z 6. czerwca, w której zatwierdzał nowy cennik Telekomunikacji Polskiej dotyczący łącz dzierżawionych.

Powodem odwołania akceptacji cennika, który nie zdążył wejść jeszcze w życie, były liczne skargi dzierżawiących od TP łącza. Wielu z nich, według nowego cennika, płaciłoby o wiele więcej niż dotychczas.

Jak zapowiada prezes UKE, w kolejnym etapie podjęte zostaną prace, we współpracy z TP, nad projektem nowego cennika, a w szczególności ustaleniem przejrzystych zasad świadczenia usługi dzierżawy łączy przez TP.


Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 12
 • 0

  1. ~jeż  2006-11-30 07:34:00  host: gprs12.orange.pl

  Panowie i Panie, myśleliście że jak TEPSA sama przedkłada cennik to będzie taniej. Taniej to we Francji, znacznie taniej. FT u nas tak będzie kombinować, aby jak najmniej obniżyć stawki, a wprost przeciwnie będzie w ukryty sposób je podnosić,aby jak najwięcej zarobić. W końcu to nie ich kraj , nie ich naród

 • 0

  2. ~jeż  2006-11-30 08:07:13  host: gprs12.orange.pl

  Panie Witucki niech Pan zrobi to samo. Błagam Pana !!!!!!!!!!! Blau Mobilfunk Od grudnia ceny za minutę spadną o 14%, z 29 centów na 25 centów za minutę połączenia do polskiej sieci komórkowej. Cena za połączenia do sieci stacjonarnej w Polsce będzie wynosić - tak jak dotychczas - 9 centów za minutę i 19 centów za sms. Także do 25 centów za minutę spada cena za połączenia wewnątrzkrajowe na terenie Niemiec. Nowa taryfa będzie obowiązywać na stałe od 1 grudnia. Blau Mobilfunk jest jedynym niezależnym dyskonterem telefonii komórkowej w Niemczech. Firma posiada dwie marki: blau.de, na rozmowy na terenie Niemiec, i blauworld, na połączenia zagraniczne.

 • 0

  3. ~wlo  2006-11-30 08:27:33  host: asj81.neoplus.adsl.tpnet.pl

  jeż - trochę honoru... ;-) Poza tym, jeśli by Ci się chciało poszukać, taniej do Niemiec zadzwonisz niż stamtąd do Polski. I to nie z wykorzystaniem jakiegoś Skype'a ale z telefonu właśnie. I to bez nadzwyczajnych zabiegów ;-)

 • 0

  4. ~wlo  2006-11-30 08:29:55  host: asj81.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Co do newsa... Jak cofa? Czyżby nie prowadzili konsultacji? Czyżby szeryf Annę w konia ktoś zrobił? Nie przeliczyła dokładnie czy nie potrafiła przeliczyć? Rozumiem, że "cofanie" polega na uchyleniu własnej decyzji, która nie stała się ostateczna i w trybie stosownych przepisów?

 • 0

  5. ~jeż  2006-11-30 08:59:19  host: gprs12.orange.pl

  Wlo Daj mi przykład, że do Niemiec z komórki na komórkę, z komórki na stacjonarny zadzwonię poniżej 1 zł, będę Ci bardzo wdzięczny. Dodatkowo porównaj ich średnią płacę i naszą.

 • 0

  6. ~wlo  2006-11-30 09:29:35  host: asj81.neoplus.adsl.tpnet.pl

  jeż - o płacy już tyle pisałem, ze mam tego dość... Po prostu się tam przeprowadź i tam zarabiaj - to proste jest dzisiaj. W Polsce też zarabiają ludzie - także obcokrajowcy - i nie menedżerowie koncernów międzynarodowych ;-) Co do cen... Mniej niż złotówkę może nie, ale 1 zł netto to już znajdziesz. Dlaczego nie mniej? Prosta piłka - nikomu nie zależy. Konkurencji "wielkich" nie zależy bo przy nich zarobią więcej. Z drugiej strony mają tak mało klientów, że nawet jakby obniżyli ceny, to wielcy sobie z tym poradzą bez problemu - jakością i zakresem usług. Sama szeryf Anna na to uwage zwróciła. Tyle, że jej nie wypada wprost powiedzieć, że mimo obniżek cen hurtowych "alternatywie" nie bardzo spieszy się do obniżek swoich cen, bo i po co, kiedy moga zarobic na większej marży? Im przecież nie chodzi o to, żeby ludzie mieli dobrtze, tylko o to, żeby im byo dobrze - dokłądnie o to samo o co chodzi "wielkim".

 • 0

  7. ~wlo  2006-11-30 09:35:28  host: asj81.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A jeśłi chodzi o połączenia z komórki na stacjonarny... Tak - są poniżej złotówki ;-) Witek - są problemy z logowaniem się...

 • 0

  8.  2006-11-30 10:14:31

  wlo: już poprawione. ;)

 • 0

  9.  2006-11-30 14:25:47

  wlo: dyskusja na temat nowego cennika przetoczyła się na grupie pl.internet.polip (i w zasadzie tam powstała inicjatywa interwencji w UKE). W skrócie: UKE nie miało świadomości, że kilka pozycji cennika łączy dzierżawionych odnosiło się w zasadzie do tej samej fizycznej usługi (czyli tak naprawdę możliwości wykorzystania miedzianego kabla). UKE został w odpowiedni sposób "uświadomiony", złapał się za głowę, zakasał rękawy i w ekspresowym tempie zablokował wejście w życie cennika. Nowy cennik TP był skrajnie niekorzystny dla korzystających z dzierżawy łącz, dla niektórych z nich podwyżka opłat byłaby kilkukrotna. Polecam dyskusje na polipie.

 • 0

  10. ~jeż  2006-11-30 14:31:25  host: gprs12.orange.pl

  wlo - pkt. 3, przeczy pkt.7 mimo usilnych starań nie znalazłem oferty za złotówkę. Tak samo jak ty, bo byś to z radością ogłosił. Nie pisałem o zarobkach poszczególnych ludzi, a o średniej płacy. U nas rynek tworzą ludzie biedni i średnio zarabiający.

 • 0

  11. ~wlo  2006-11-30 19:07:07  host: atn135.neoplus.adsl.tpnet.pl

  jeż - nie muszę nic ogłaszać - a Ty słabo szukasz... zerknij do cennika Plusa chociażby ;-)

 • 0

  12. ~wlo  2006-12-01 09:27:28  host: atn135.neoplus.adsl.tpnet.pl

  znalazłeś? Nie? W cenniku planu Godziny 0,73/1,22 - i to nie jest promocja ;-) Co do rewelacji jakie gdzieś znalazłeś... Doczytałeś małe literki i wszelkie przypisy pod indeksami czy gwiazdkami? Zdaje się, że nie - a więc nie korzystasz i zapewne skorzystać nie zamierzasz... Po co więc tutaj próbujesz wywoływać bezsensową dyskusję i narzekać jak to źle mamy w kraju? Nie wystarczy skopiować informację :-) Trzeba ją pełną poznać, a jest ona następująca: "* Cena za minutę połączenia wraz z podatkiem VAT, plus 0,15 € za każde rozpoczęte połączenie. Przejrzyste naliczanie minutowe. Informacje o różnicach w kosztach połączeń do zagranicznych sieci komórkowych podane są w cenniku (Preisliste)." Tak więc dolicz do każdego połączenia drobne 60 groszy jeszcze ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-83-221.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet