Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE ciągle sceptyczny w sprawie "Karty Równoważności"

UKE ciągle sceptyczny w sprawie "Karty Równoważności"

WitekT 15 Czerwca 2009 14:20

0 0
UKE ocenia, że wprowadzenie zaproponowanej przez Telekomunikację Polską jako alternatywę dla przymusowego podziału, nie da gwarancji realizacji celów regulacyjnych wyznaczonych przez urząd, wynika z materiałów na konferencję poświęconą karcie.

Brak szczegółowości, a także fakt nie przedstawienia harmonogramu wdrożenia Karty sugeruje, iż działania TP zmierzają do wydłużenia czasu skutecznego wdrożenia rozwiązań i obowiązków. Prezes UKE stoi zatem na stanowisku, iż w obecnej formie "Karta Równoważności" nie daje gwarancji realizacji tych samych celów regulacyjnych, jakie może przynieść rozdział funkcjonalny - czytamy w podsumowaniu prezentacji dotyczących oceny Karty Równoważności przez UKE.

Jednocześnie jednak regulator ocenia, że dokument przygotowany przez TP zawiera wiele interesujących pomysłów. Zaliczono do nich: podpisywanie umów w ciągu kilku dni, przedstawianie licznych wskaźników KPI (ang. Key Performance Indicators - wskaźniki, które mają pomóc w porównaniu jak dział hurtowy traktuje operatorów alternatywnych w stosunku do własnych jednostek detalicznych), utworzenie Forum Telekomunikacyjnego, itd. Są to jednak, co podkreśla Urząd, tylko koncepcje wymagające szeregu dalszych prac nad dokumentem.

Przedstawiciele TP zaproponowali dziś, że do 1. września przedstawią tzw. Kartę Równoważności, wersja 2.0, która będzie uwzględniała uwagi regulatora i innych uczestników rynku. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.


Źródło tekstu: ISB, wł     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~  2009-06-15 14:29:55  host: dop86.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Trudno żeby UKE wyrażało inna opinię przed skończeniem lektury KR p. Streżyńska wypowiadała się negatywnie o tym dokumencie. Tak samo było w ubiegłym tygodniu, czyli przed debatą o Karcie. No ale zobaczymy.

 • 0

  2. ~  2009-06-15 15:58:10  host: chello084010157047.chello.pl

  UKE z założenia jest nastawiony sceptycznie do tp. Nie oczekuję niczego zmiany tego stanowiska.

 • 0

  3. ~lopi  2009-06-15 18:59:38  host: nat-10.net-serwis.pl

  Z założenia wiele razy tp zwraca info ze nie ma możliwości założenia net'a (warunków technicznych) od dostawcy alternatywnego, a po chwili dzwoni do klienta i proponuje swój...

 • 0

  4. ~bambo  2009-06-15 19:31:14  host: user-89-108-238-203.mobile.playmobile.pl

  tu nie ma co dumać. Trza wyjąć tasak i rąbać. Nie dawać się wodzić za nos krętaczom z tp.

 • 0

  5. ~omnix  2009-06-16 13:47:02  host: abck179.neoplus.adsl.tpnet.pl

  mam do was pytanie-jak napisac skarge na operatora do UKE? chce wytoczyc sprawde orange za zmiane numeru telefonu ktory był w tej sieci. Sieć orange zmieniła mi numer twierdzac ze nabyłme go nielegalnie, mimo iz mam pełną dokumentacje (karte rejestracyjna numeru, pismo odnosnie duplikatu karty, oraz umowe z operatorem na ten numer) orange jednak nie chce slyszec ze to ich wina i straszy mnie oplata karna za zerwanie umowy. moge wiedziec gdzie teraz napisac by wkoncu ta firme zniszczyc bo mam juz jej dosyc!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-170-149.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet