Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE chce wolniejszego spadku MTR-ów

UKE chce wolniejszego spadku MTR-ów

Q! 3 Sierpnia 2012 17:04

0 0

UKE zaproponował nowy harmonogram obniżek hurtowych stawek za zakańczanie połączeń (MTR). Od 1. stycznia 2013 roku miałaby ona wynieść 8,26 gr.

Zgodnie z najnowszą propozycją, od 1. stycznia 2013 roku stawka MTR miałaby wynieść 8,26 gr za minutę. Dopiero od 1. lipca 2013 miałaby ona spaść do docelowych 4,29 gr za minutę.

Stawki te miałyby dotyczyć następujących operatorów: Aero2, Centernetu, Mobylandu, P4, Polkomtelu, PTC oraz Centertelu.




Według UKE, wdrożenie takich zasad rozliczeń powinno także przełożyć się na dalsze spadki cen detalicznych połączeń dla konsumentów.

Zmianę stanowiska dotyczącą harmonogramu obniżek hurtowych stawek MTR Magdalena Gaj, prezes UKE, tak komentuje: należy pamiętać o wpływie obniżki stawek MTR na warunki prowadzonej przez operatorów działalności, szczególności w obszarze inwestycji i ofert detalicznych, które z reguły są planowane w dłuższym horyzoncie czasowym. Z tego powodu podjęłam decyzję o wprowadzeniu docelowej stawki MTR od połowy 2013 r., tak aby pozwolić polskim operatorom odpowiednio przygotować niezbędne zmiany.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 64
  • 0

    54.  2012-08-03 21:58:33

    @50 obecnie wyzsze ceny zawsze mozna uzasadnic. od nowego roku takiego uzasadnienia nie bedzie.

  • 2

    55. ~  2012-08-03 22:05:05  host: z34-16.opera-mini.net

    Spoldzielnia Grabarczyka zawsze wierna!

  • 1

    56. ~  2012-08-03 22:19:43  host: 31.41.144.41

    @54. Pewniej poziom wyższych cen faktycznie można uzasadnić, ale nie w takiej sytuacji jaką mamy z MTR od przynajmniej początku bieżącego roku. Nic, poza zmową cenową, tego nie tłumaczy.

  • 1

    58.  2012-08-03 22:34:18

    @48. Maniek99 Właśnie o to chodzi, że różnica w stawkach MTR w ogóle jest. W3 zapewne się umówiła, że będzie trzymać wysokie ceny aż do zrównania tych stawek, żeby sobie odrobić straty, w związku z pojawieniem się PLAY na rynku i koniecznością drastycznego obniżenia cen za połączenia. Po nowym roku, nie będzie już podstaw do zróżnicowania cen za połączenia. Ale... dość dywagacji. Pożyjemy - zobaczymy.

  • 1

    59. ~dragonite  2012-08-03 22:40:27  host: ip-37-209-134-86.free.aero2.net.pl

    Możecie mnie oświecić jakie usługi głosowe świadczy Aero2 ?? I co ma wspólnego asymetria z nimi ?

  • 1

    60. ~luka  2012-08-03 23:12:48  host: 77-253-108-21.adsl.inetia.pl

    Doskonale widać w czyim interesie ta pani działa... nie przypadkowa nominacja... a powinna do dymisji ...

  • 1

    61. ~mirekb  2012-08-03 23:22:27  host: apn-77-112-4-139.dynamic.gprs.plus.pl

    @44 dobry przyklad.widac ciut wczesniejsza date..do meritum-nie nie dziwie sie magdzie bo jacek wincent wie ze ze rok jest 0,8 i 2,6 ghz.magda az tak ostra nie jest jak poprzedniczka ale uwazam ze jej zalezy.nie zapominajmy ze to bedzie czysta aukcja a wówczas liczy sie w3.ptc z ptk sie dogadaja w ramach networks,mimo ze p4 ma w 2,6 startowac z ptk to nie jest pewne.zygmunt ma lte na 1.8 ale na 0,8 i 2,6 tez musi miec by sie liczyc w przyszlosci.ustalanie stawki mtr w takiej wysokosci i na taki okres uwazam za zasadne.MY za te czestotliwosci zaplacimy..oszustwem sa jednak stawki detaliczne do p4 i reszty.wmawianie ze p4 zarabia na tym krocie to bajki-to kasa na roaming krajowy +2x vat+oplaty manipulacyjne u w3=stawka w detalu.pojawi sie VM,dziwne ze efekty znac juz dzis w polkomtelu,orange w tv tlucze teksty o lojalnosci i wyjatkowych prezentach (t i p4 wlasciwie nic ciekawego)..pytanie na ankiete:kto z w3 i umiesci p4 jako duzego opa w cenniku i kiedy to nastapi??chyba koniec 2013 ;-)

  • 1

    63. ~Octopus  2012-08-04 10:57:22  host: aaxf69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bo nie mają..

  • -1

    66. ~drumstick  2012-08-04 13:00:39  host: 89-76-221-14.dynamic.chello.pl

    @octopus - dawno większej głupoty nie słyszałem, jak MTR nie ma wpływu na ceny (owszem nie ma w 100% bezpośredniego wpływu) to jak to się dzieje że ceny od jakihś 10 lat spadają razem z MTRem, oczywiście +/- nie co do grosza, ale związek między MTRem a cenami detalicznymi jest jak między cenami hurtowymi a cenami w sklepach, czyli mają GIGANTYCZNY związek. Może przy MTR 40gr ktoś ci dał ceny połączeń 19gr - ktoś pamięta takie wydarzenie???

  • 1

    67. ~drumstick  2012-08-04 13:02:52  host: 89-76-221-14.dynamic.chello.pl

    @65 - tak, baaaardzo dobry dla operatorów, (taki z niej dobry prezes jak z Tuska płemieł - BU HA HA) bardzo się stara żeby im zrobić dobrze, niestety przy okazji tracą konsumenci...

  • 1

    68.  2012-08-04 17:32:35

    Dzięki asymetrii Play mocno inwestuje! Obłed po prostu co się dzieje w infrastrukturze Playa ;-) A najbardziej są zadowoleni z asymetrii Playowcy mający aktywną usługę z tymi minutami za odbierania połączeń z obcych sieci - nie wiem jak to się nazywa ;-)

  • 1

    69.  2012-08-04 22:34:57

    68- żebyś wiedział, że inwestuje. Właśnie dzisiaj, jechałem A1 i S6 ze Śląska do Ustki, a zasięg P4 zniknął na krótkie chwile może z 2 razy !! W mojej Defy z kartą Play Online podłączonej do samochodowego odtwarzacza, całą drogę grały złote przeboje lat 80-tych w Open FM ;-) W porównaniu z moim sprawdzaniem sprzed dwóch lat, test wypadł rewelacyjnie. Nigdy nie korzystałem i nie korzystam ze Zbieraj Minuty, więc daruj sobie te głupie i złośliwe teksty. Martw się raczej o internet LTE w Plusie z limitem 500 MB ;-))). Tyle MB, to mi dzisiaj poszło na wspomniane radio + mapy, których podgląd włączyłem bardziej z ciekawości, niż z potrzeby. AutoMapa bardziej się sprawdza. I jeszcze jedna ważna, poruszana wcześniej sprawa. Też chodzę zawsze na wybory od 04.06.1989r., ale coraz bardziej mam dość polityki i polityków. Która władza od '89 sprawdziła się? Moim zdaniem żadna. Jedyne co, to głosuję na mniejsze zło. Normalny człowiek ciężko pracuje na swój chleb, a nie kradnie, jak nasi politycy. A to, że p. Gaj jest z politycznego nadania i będzie działała pod W3, było wiadomo, od samego początku.

  • 1

    72. ~  2012-08-05 07:57:39  host: z49-13.opera-mini.net

    @wlo ta usluga nazywa sie po prostu zbieraj minuty. To nie to co plus z wszczczasowymaczem czy jak to tam sie zwalo...

  • 1

    73. ~  2012-08-05 14:57:06  host: adad234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Stary numer. Kolesie znowu na topie i interesy koncernów. Klienci jak zwykle w głębokim poważaniu. Pani Aniu wróć.

  • 1

    74. ~me  2012-08-05 15:25:32  host: 110-233.echostar.pl

    a ten wlo to dalej tak kocha tego plusa jak przed laty?

  • -1

    75.  2012-08-05 16:08:37

    72. - dziękuję za informację ;-) Ale czy to coś podobnego do czegoś w Plusie nie pytałem, bo mnie to tak samo obchodzi jak zbieraj minuty w Play czy w Erze - tu jeszcze inaczej pewnie się to nazywa?

  • 1

    76. ~  2012-08-05 16:23:52  host: adad234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    $75.Skoro Ciebie to nie obchodzi to po co zadajesz pytania?

  • 1

    77. ~Phi  2012-08-05 21:26:17  host: 89-72-108-81.dynamic.chello.pl

    @69 - Jeszcze fajniej wygląda porównanie UMTS na Wybrzeżu. Zazwyczaj net P4 działa świetnie na HSDPA/UMTS, a z Orange korzystać się po prostu nie da (pingi po 1800ms, utrata połowy pakietów, download 0,1 upload 0,02 wg speedtest.net). Do rozmów najlepiej użyć 2G jakość jest bdb, bez zastrzeżeń. A gadam naprawdę dużo, bo gaduła jestem i znajomych mam sporo, do nie-playowców oddzwaniam.

  • 1

    78. ~uwazny_obserwator  2012-08-06 12:56:30  host: 178-37-61-228.adsl.inetia.pl

    Wszystko ok tylko dlaczego wokół mojej miejscowości zasięg i to lichy ma tylko T-Mobile? Niech się UKE może zajmie roamingiem wewnętrznym. Mnie nie obchodzi, że w jakimś miejscu jakaś sieć nie ma zasięgu. MAM TELEFON I CHCĘ DZWONIĆ ! Zrobić system tak aby się fon przełączał na innego opa jak macierzysty nie ma zasięgu. Od tego są kompy aby się rozliczyli.

  • 0

    79.  2012-08-07 09:16:20

    76. - a pytam? Właśnie - czy pytam?

Dodaj swoją opinię