Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE chce stworzyć narzędzie do monitorowania prędkości Internetu

UKE chce stworzyć narzędzie do monitorowania prędkości Internetu

orson_dzi 2 Sierpnia 2017 13:36

6 0

uke

UKE ogłasza społeczne konsultacje dokumentacji konkursowej na wybór podmiotu, który zapewni system pomiarowy do celów certyfikowanego mechanizmu monitorowania usługi dostępu do Internetu.

Zgodnie z rozporządzenie Parlamentu Europejskiego, operatorzy muszą podawać w umowach i regulaminach informacje o prędkości Internetu. W przypadku Internet mobilnego są to szacowane maksymalne prędkości, a w przypadku Internetu stacjonarnego minimalne, zwykle dostępne oraz maksymalne. Ale cały czas nie ma narzędzia, które mogłoby te dane zweryfikować, a UKE nie może się tutaj opierać na komercyjnych speedtestach różnych dostawców.




W zaistniałej sytuacji Prezes UKE podejmuje działania w celu stworzenia kompleksowego systemu ochrony praw użytkowników Internetu w zakresie jakości usług. Zasadniczym elementem tych działań jest zapewnienie abonentom możliwości korzystania z aplikacji służącej do pomiaru jakości usługi, w szczególności prędkości pobierania i wysyłania danych. W tym celu kluczowy jest wybór dostawcy systemu pomiarowego.

Stanowiska można zgłaszać od 2 do 18 sierpnia 2017 r. do godziny 15:00, na adres Kasprzaka 18/20, 01-211 Warszawa lub na adres e-mail: radoslaw.rosiak@uke.gov.pl .

Źródło tekstu: UKE; wł     

Dodaj do:

Tagi: internet | speedtest | uke

w sumie: 40
  • 0

    22. ~m-a-t  2017-08-02 17:26:47  host: 89-64-10-57.dynamic.chello.pl

    20 i tak i nie, na porządnym lejku można korzystać, ale porządny lejek do używania kosztuje porządne pieniądze. Za 19 zł to se można flaszkę kupić najwyżej v

  • 0

    23. ~???  2017-08-02 17:27:27  host: a25-06-11.opera-mini.net

    @19. pat. Ja mam kłopoty z odbiorem video. Napisz tutaj url na temat odbioru od Operatora . Prosiłem @14. ale On ma problemy. Może ty poradzisz?

  • 0

    24. ~  2017-08-02 17:29:22  host: 185.137.18.38

    żebyś jeszcze mi wytłumaczyuł o co ci chodzi i czgo się mnie czepiasz:

    10. ~żle 2017-08-02 14:59:19 host: a20-03-01.opera-mini.net
    @7 niepotrzebnie piszesz głupoty na portalu elektronicznym. Nie wspomniałeś nic o stratach sprzed kilku lat . Szacunek sie należy. Twoja Rodzina Cie doceni.

    bo ja twojego bełkotu nie potrafię zrozumieć

  • 0

    25. ~klaudyna  2017-08-02 17:38:24  host: public-gprs394681.centertel.pl

    gdzie wpis o jaja z T - za dużo płacą ze nie napiszecie? http://tlp.is/eds

  • 0

    26. ~zle  2017-08-02 17:40:46  host: a25-06-11.opera-mini.net

    @24. Szkoda że nie rozumiesz! Teraz utwierdziłeś mnie w przekonaniu ze nie wiesz co napisałeś
    .Bardzo Ci wspołczuj

  • 0

    27. ~  2017-08-02 17:54:43  host: 185.137.18.38

    do zle 26 - zamiast epatować swoją głupota na forum, moze mnie tak oswiecisz o co ci chodzi i powtarzam - także powód dla którego się czepiasz

    chyba ze masz 5 lat i tak sobie piszesz te głupoty na forach dla rozrywki

  • 0

    28.  2017-08-02 17:59:08

    25). może dlatego, że to stare jakieś jest..? kto przy zdrowych zmysłach wykorzysta 50MB na tydzień za dychę?
    ;-D ;-D ;-D

  • -1

    29. ~Dziki  2017-08-02 18:30:52  host: 93.175.85.113

    bo cały ten t-mobile jest stary i nic w nim nie działa. A najgorsze jest to, że nie ma nawet tam z kim normalnie porozmawiać.

  • 0

    30. ~Alinka  2017-08-02 18:55:30  host: public-gprs361619.centertel.pl

    29 Zainstaluj sobie CB Radio i ze wszystkimi możesz gadać nie podając swojej lokalizacji? Rozmowy są na żywo i jest w Polsce 27 kanałów. Na który chceśz to się z rozmówcą umawiasz

  • 0

    31.  2017-08-02 19:40:09

    29). ,,... nie ma nawet tam z kim normalnie porozmawiać"
    Czyżby rozmawiali tam jedynie po niemiecku..?
    ;-)

  • 0

    32. ~Alinka  2017-08-02 20:10:02  host: public-gprs361619.centertel.pl

    @31 bardzo żałuje że mu odpisałam

  • 0

    36.  2017-08-02 23:37:44

    Swoją deogą pakiety z większym lejkiem to wcale nie taki głupu pomysł. Nie miałbym nic przeciwko gdyby do wyboru były różne lejki w różnych cenach oczywiście. Przykładowo co 0,5 Mbps 5zł więcej do pakietu.

  • 0

    37.  2017-08-03 11:05:50

    @37 masz rację. Na pewno, byliby klienci zainteresowani większymi lejkami

  • 0

    38. ~Hotelarz  2017-08-03 14:05:04  host: ip-37-109-33-113.a2mobile.pl

    słoneczny - O tym właśnie mówię 10 zł = 1 Mb/s lejek ale takie ludzie jak wlo tego nie zrozumieją ze to potrzebne mając kabel

  • 0

    39.  2017-08-03 17:17:32

    38 - zamiast kabla? W głosowej taryfie? Ja "zamiast" mam kartę z taryfą stricte internetową... A! I z lejkiem 1 Mbps ;-)

  • 0

    40. ~Hotelarz  2017-08-03 18:33:37  host: ip-37-109-33-121.a2mobile.pl

    wlo - 1 Mb/s to masz ładnie jaka taryfa sieć? 512 kb/s było dobre ale kilka lat temu jak weszło BDI teraz minimum 1 Mb/s mówię o korzystaniu w laptopie właśnie na takiej prędkości jadę.

  • 0

    41.  2017-08-03 18:41:35

    40 - zadziwiające pytanie...

  • 0

    42.  2017-08-03 18:53:09

    Najbardziej rozwala mnie, gdy czytam, że w roamingu Play przy ograniczeniu pobierania do 1,5 Mbit/s, nie da się korzystać z sieci. Można natomiast korzystać z Internetu na lejku. Hmm, ciekawe zestawienie... :-)

  • 0

    43. ~Hotelarz  2017-08-03 19:08:13  host: ip-37-248-253-255.a2mobile.pl

    wlo - Odpowiedz, ciekawy jestem Play?

  • 0

    44.  2017-08-03 19:12:11

    toms - co nie? ;-) I to w sposób "standardowy"!!
    43 - nie ma dużo taryf - jak wcześniej powiedziałem - stricte internetowych, więc jako poszukujący - powinieneś mieć to w małym palcu...

Dodaj swoją opinię