Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE chce obniżek połaczeń na komórki dla biznesu w TP

UKE chce obniżek połaczeń na komórki dla biznesu w TP

WitekT 27 Marca 2009 12:00

0 0

Telekomunikacja Polska powinna jak najszybciej obniżyć ceny połączeń do sieci komórkowych dla klientów biznesowych. Prezes UKE nie sprzeciwił się propozycji zmiany opłat za połączenia z sieci stacjonarnej TP do sieci komórkowych w ofercie taryfowej dedykowanej klientom biznesowym.

Przedmiotowe zmiany, które dotyczą połączeń do trzech największych operatorów (bez P4 i Cyfrowego Polsatu), uprzednio przedłożone przez TP do oceny Prezesa UKE, dotyczą:
cennika usług telekomunikacyjnych tp,
cennika usługi linia cyfrowa ISDN tp (rozwiązania dla biznesu),
cennika usługi Octopus ISDN tp.

TP zmienia opłaty detaliczne za połączenia z sieci stacjonarnej do sieci komórkowych w związku z obniżką stawek za zakańczanie połączeń w sieciach ruchomych (MTR).Dlatego obniżce ulegają opłaty za połączenia do sieci Era, Orange i Plus. Jednocześnie, z uwagi na brak zmiany stawek za zakańczanie połączeń w sieciach P4 oraz Cyfrowego Polsatu, opłaty za połączenia do sieci operatora P4 nie ulegają zmianie, ale zostają wyodrębnione ceny połączeń do sieci Cyfrowy Polsat, których wysokość została określona na poziomie z oferty dla klientów indywidualnych.
Z uwagi na fakt, iż nowe stawki detaliczne za połączenia do sieci komórkowych w planach dedykowanych klientom indywidualnym obowiązują już od 1. marca, zmiany cen tych połączeń również w ofertach biznesowych powinny, zdaniem UKE, zostać wprowadzone przez TP jak najszybciej.

W przypadku, gdy termin wdrożenia przez TP wyżej wymienionych zmian będzie bardziej odległy niż 1. kwietnia, UKE zapowiada wszczęcie postępowanie o nałożenie kary za stosowanie zawyżonych cen za połączenia na telefony komórkowe w ofertach dla klientów biznesowych.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 12
 • 0

  1. ~mirekb  2009-03-27 12:01:46  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

  tp/orange oczywiscie nic nie zrobi bez ingerencji uke,ale jak zniknie logo tp i zostanie juz tylko orange bedzie o wiele ciekawiej

 • 0

  2. ~agugu  2009-03-27 13:00:40  host: dqg195.neoplus.adsl.tpnet.pl

  No wiesz ostatnio przecież obniżyli w tp stawki ze stacjonarek i przez voip na komórki, wiadomo, że to jest związane z obniżeniem stawek mtr, ale tak przedstawiasz sprawę jakby UKE było cacy a tp be, a to nie do końca prawda...

 • 0

  3. ~Chrome_TP  2009-03-27 13:46:10  host: 212.160.172.70

  Witek wybacz czepialstwo ale z marszu czytając ten artykuł w obecnej formie można odnieść wrażenie że to UKE zażądało od TP obniżenia stawek i TP się podporządkowało i przedstawiło cennik, a nie jest przypadkiem inaczej że to TP - przedłożyło cenniki i UKE conajwyżej NIE wyraźiło sprzeciwu w ich wdrożeniu i jeśli już to rzuca się by po nie wyrażeniu sprzeciwu nadmiernie nie zwlekano z wdrożeniem ? - to dość subtelna różnica której ktoś nie obeznany może nie wychwycić + jak widać raz jeszcze chce UKE się mieszać do rozliczeń detalicznych (a jak coś powinno do hurtowych)(i nie bardzo de fakto powinno ich obchodzić kiedy wejdą stawki dla biznesu bo to nie jest usługa powszechna gdzie o coś takiego mogli by mieć podstawy się rzucać) i za to min już od jakiegoś czasu dość poważnie sapie na nich UE czyż nie ? ew skorygujcie mnie jeśli się mylę :]

 • 0

  4. ~agugu  2009-03-27 14:24:32  host: dqg195.neoplus.adsl.tpnet.pl

  "Prezes UKE nie sprzeciwił się propozycji zmiany opłat za połączenia z sieci stacjonarnej TP do sieci komórkowych w ofercie taryfowej dedykowanej klientom biznesowym" no to takie sformułowanie trochę zmienia postać rzeczy jednak...

 • 0

  5. ~Chrome_TP  2009-03-27 14:34:31  host: 212.160.172.70

  ad 3 + przykładowo lepiej byłoby dać tytuł : UKE chce jak najszybszego wdrożenia zaakceptowanych obniżek stawek w cennikach TP dla biznesu - chyba nieco bardziej precyzyjne ;]

 • 0

  6.  2009-03-27 16:42:45

  to się nazywa manipulacja informacją ;)

 • 0

  7. ~ukenamuniu  2009-03-27 22:28:46  host: 86-59-n1.aster.pl

  Coś mi się wydaje,że we wniosku Tp proponowała od czerwca. No, niech UKE wszczyna.

 • 0

  8. ~Chrome_TP  2009-03-28 01:22:03  host: afy65.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Niom gdzieś indziej widziałem też info, że UKE zostało poinformowane odnośnie iż zmiany będą wprowadzone... ale nie w kwietniu - zobaczymy jak się sprawa rozwinie ;]

 • 0

  9. ~n  2009-03-28 13:20:48  host: 80.48.221.25

  Nie tylko telepolis zmanipulowało informacją. Artykuł o podobnym wydzwięku widziałem na wielu portalach. TP musi najpierw poinformować UKE o obniżce, UKE musi to zatwierdzić. UKE może też nową ofertę odrzucić, gdy stwierdzi że będzie miała negatywny wpływ na konkurencję. Jak UKE zatwierdzi to tp wypada najpierw powiadomić o tym klientów. Biznes ma dodatkowo taką specyfikę, że często ma centralki PABX, korzysta z wielu dostępów (np. bramki VoiP) i ma ściśle określony sposób realizacji ruchu w stosunku do ceny i jakości połączeń. Ruch może inaczej iść nawet w stosunku do wybierania numerów różnych operatorów telefonii mobilnej. Zmiana bez zapowiedzi zirytowałaby wielu konserwatorów. Od strony tp trzeba też poprawić ustawienia systemu bilingowego, aby dobrze naliczało faktury. Klienci biznesowi są bardzo ważną grupą i trzeba się dobrze przygotować. Na koniec to tp decyduje kiedy coś wprowadza u siebie, nie UKE - UKE nie ma tu nic do gadania. O Biznes tp musi dbać, bo nagłe przejęcie obługi firmy która płaci np kilkadziesiąt tyś na miesiąc może bardzo boleć. UKE się wtrąca między wódkę a zagryzkę, a dziennikarze bezmyślnie to powielają.

 • 0

  10. ~ukenamuniu  2009-03-28 22:20:37  host: 86-59-n1.aster.pl

  WitekT: nie powielaj błędów UKE. Zmiany dotyczą cennikA a nie cennikU. Dzieci czytają..

 • 0

  11.  2009-03-29 04:00:26

  ukenamuniu: thx, juz poprawilem.

 • 0

  12. ~Chrome_TP  2009-03-30 08:04:03  host: ago140.neoplus.adsl.tpnet.pl

  W sumie tak sobie na spokojnie medytowałem nad tą sprawą i coś mnie zaczęło zastanawiać - na podstawie jakiego paragrafu UKE chce nałożyć karę na TP za stosowanie innych stawek niż te oczekiwane przez UKE w sytuacji kiedy nie mamy tu doczynienia z ochroną konkurencji - bo nie są to stawki uderzające w innych opów w jakiś konkretny i znacząco odczuwalny rynkowo sposób i jakby już to jeśli inni obniżą stawki a TP nie to konkurencji wyjdzie to na zdrowie ? (no chyba że się mylę i jeśli tak proszę mnie skorygować) + tym bardziej że grupa docelowa o której właśnie mówimy ma się nijak do tzw usługi powszechnej której to UKE mogłoby próbować bronić ? ew jeśli ktoś ze zgromadzonych to wie to miłoby, aby się podzielił tą wiedzą :] (tak w ramach edukacyjnych).

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-17-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet