Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE: Certyfikat Seniora i Certyfikat Bez Barier

UKE: Certyfikat Seniora i Certyfikat Bez Barier

Ringu 4 Stycznia 2011 09:43

0 0

UKE wprowadził specjalne certyfikaty, którymi będzie wyróżniał przedsiębiorstwa telekomunikacyjne, które w szczególny sposób będą traktować osoby starsze i niepełnosprawne. Może to być specjalna oferta handlowa, ułatwienia przy zawieraniu umowy, czy prosty w obsłudze telefon.

Aby otrzymać Certfikat Seniora lub Certyfikat Bez Barier operatorzy muszą spełnić szereg warunków. Przede wszystkim powinni dostosować swoje serwisy internetowe i infolinie do potrzeb osób objętych programem.

Oprócz tego mogą wprowadzić m.in.:
umowę na 30 dni, z możliwością przedłużenia,
pomoc w konfiguracji i obsłudze aparatu w punkcie sprzedaży,
możliwość wydrukowania większą czcionką formularzy, umowy i regulaminów lub możliwość wydania ich w formie audio,
specjalnie przeszkolonych pracowników, którzy zaopiekują się osobami starszymi i niepełnosprawnymi w punktach sprzedaży,
dedykowaną infolnię, w której konsultanci będą mieli obowiązek poinformować klienta o sposobie załatwienia sprawy w ciągu 24 godzin od zgłoszenia.
Nowe technologie służą także temu, by życie ludzi kończących swoją działalność zawodową uczynić lepszym, łatwiejszym, komfortowym. Naszym obowiązkiem jest stwarzanie im dogodnego dostępu do usług telekomunikacyjnych. Mam nadzieję, że nasze działania pomogą w zniesieniu barier, na które napotykają seniorzy i niepełnosprawni w kontaktach z operatorami telekomunikacyjnymi - powiedziała Anna Streżyńska, Prezes UKE.

Operatorzy mogą wykorzystywać znak certyfikatu w celach marketingowych. Dodatkowo lista firm wyróżnionych certyfikatem zostanie opublikowana na specjalnej stronie WWW.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~Ania_28  2011-01-04 10:01:15  host: 195.8.220.207

  Myślę, że taki certyfikat na pewno otrzyma telefonia wRodzinie. Skierowana jest on głównie do ludzi starszych, ale znam też młode osoby, które z niej korzystają :-)

 • 0

  2. ~Gollum  2011-01-04 10:22:44  host: npn.aster.net.pl

  Plus ma zniżkę 50% na abonament dla niewidomych więc certyfikat może dostać :)

 • 0

  3. ~depesz  2011-01-04 11:19:20  host: dpe46.neoplus.adsl.tpnet.pl

  W zasadzie jest sporo ofert dla seniorów, wiem, że UPC na i tv,neta i tel domowy po niższych cenach dla seniorów. Ale to mogą być sieci sklepów z MVNO jak Biedronka czy Carrefour, bo tam seniorzy robią zakupy.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-93-19.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Który producent jako pierwszy wprowadzi do sprzedaży zginane smartfony?

LG też ma swój zginany wyświetlacz OLED

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet