Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE bierze się za hurtowe ceny wiadomości

UKE bierze się za hurtowe ceny wiadomości

WitekT 1 Czerwca 2009 14:23

0 0

19. czerwca UKE organizuje spotkanie dotyczące poziomu stawek hurtowych za usługi MMS i SMS, co ma związek postępowaniami w przedmiocie wydania decyzji administracyjnych dotyczących ich obniżenia.

W związku z toczącymi się przed Prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej postępowaniami w przedmiocie wydania decyzji administracyjnych dotyczących obniżenia stawek hurtowych za usługi MMS i SMS, toczącymi się w tym zakresie negocjacjami pomiędzy operatorami mobilnymi i MVNO oraz zgłaszanymi przez niektórych operatorów mobilnych prośbami o zorganizowanie pod auspicjami Prezesa UKE debaty operatorów telefonii ruchomej i pełnych MVNO posiadających umowy w zakresie rozliczeń MMS i SMS z innymi operatorami, Prezes UKE zaprasza wszystkie zainteresowane podmioty na spotkanie w omawianej sprawie - napisano w komunikacie UKE.




Przypomnijmy, że stawki hurtowe za SMS kształtują się na poziomie 0,15 zł netto, zaś MMS - 0,90 zł netto za każde rozpoczęte 100 kB. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    25. ~  2009-06-01 15:25:07  host: 76.73.41.50

    WitekT: dlatego ze w US&A nie ma MTRu to darmowe minuty schodza Ci rowniez wtedy gdy ktos do Ciebie telefonuje. Kapiszi? :-)

  • 0

    26.  2009-06-01 15:25:32

    d: a widzisz różnicę między siecią komórkową i stacjonarną? Jak wyglądają bilanse płatnicze w wartościach bezwzględnych między sieciami komórkowymi i stacjonarnymi? Jak wyglądają między komórkowymi?

  • 0

    27.  2009-06-01 15:26:23

    15: dobre fajne, śmieszne, tylko nieprawda. Dziś dzień dziecka, a w końcu każdy z nas jest dzieckiem:) więc przyjmuje pozdrowienia i również pozdrawiam. A wracając do tematu, to dobrze, że UKE sobie wreszcie przypomniało o tej sprawie i mam nadzieję coś z tym szybko zrobi

  • 0

    28.  2009-06-01 15:26:51

    A - i może tak spojrzymy historycznie, od 1996 roku? W krórym momencie były różne, ciekawe przegięcia krzywych ruchu, płatności, itp?

  • 0

    29.  2009-06-01 15:28:09

    25: wow, serio? No popatrz... I inwestują TYLKO z tego, co wezmą od klienta z przychodzących?

  • 0

    30. ~  2009-06-01 15:29:33  host: 76.73.41.50

    Teraz sa rozne - jest asymetria do paly. dla mnie wsio radno. Jak chca miec wiecej z tego kasy (p4) niech maja - chinczyk na rate czekac nie bedzie. Tylko niech dzieci paly nie narzekaja ze W3 zwieksza stawke do paly - bo przezciez starsi operatorzy nie beda dokladac do playty.

  • 0

    31. ~  2009-06-01 15:30:42  host: 76.73.41.50

    #29: a slyszal o czyms takim jak stawka za minute, tudziez abonament? Nie udawaj glupiego.

  • 0

    32. ~  2009-06-01 15:31:55  host: 76.73.41.50

    Dobra, panie redaktorze, zostawiam Cie z tym problemem. Bron playa jak niepodleglosci! Niech zyje wolne, niezalezne dziennikarstwo! buahahahaha A i standardowo pozdrawiam dzieci paly!

  • 0

    33.  2009-06-01 15:39:03

    32: brak Ci argumentów, więc w ten sposób kończysz rozmowę. Nie jesteś też w stanie mnie obrazić, bo musiałbyś mi wcześniej czymś zaimponować.

  • 0

    34. ~  2009-06-01 15:49:52  host: f96-024.opera-mini.net

    Kiedy cena transferu bedzie regulowana hurtowo u nas?i ile np p4 placi plusowi za1MB?narazie tylko w roamingu ale dobre i to.mirekb

  • 0

    35.  2009-06-01 15:58:24

    *17 karol pamiętam że gdy byłem jeszcze abonentem plusa, miałem możliwość włączenia 5 tysięcy mmsów w sieci za 5 zł/miesięcznie. Więc teraz oferta się pogorszyła.

  • 0

    36. ~  2009-06-01 16:14:22  host: c189-28.icpnet.pl

    32. ie ośmieszaj się człowieku. Podaj najpierw jak kształtuje się rzeczywisty ruch między W3 i P4 i kto komu dopłaca. Dodatkowo podaj także kształtowanie się ruchu między stacjonarkami a komórkami. Liczbowo oczywiście. Jak na razie wiadomo czemu służy MTR. A swoją rację MUSISZ udowodnić. Inaczej to tylko pisanie z Twojej PALY człowieku.

  • 0

    37. ~  2009-06-01 18:33:09  host: adlb49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #76.73.41.50 - nowy naczelny pajac na telepolis?

  • 0

    38. ~  2009-06-01 18:34:09  host: adlb49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #11 nie smieszne, a raczej zenujace.

  • 0

    39.  2009-06-01 19:48:17

    Czy mi się wydaje, czy jakieś pół roku temu jeszcze wszyscy mówili (nawet chyba telepolis choć pewien nie jestem), że MTRy służą inwestycjom, wpływają na ceny itd... A teraz? Całkiem na odwrót. :)

  • 0

    40. ~Mungo  2009-06-02 02:11:38  host: f142-044.opera-mini.net

    A u Witka po staremu. Ciagle o bilansowaniu rozliczeń. ;) Mam w takim razie takie pytanie. Już pomijam fakt że gdy klienci Play więcej dzwonią to wtedy więcej płacą. Pytaniem jest jakie są dysproporcje w ruchu play:w3? Bo skoro asymetria mtr nie służy zarabianiu to rozumiem ze na początku dzialalności mieli ok 3:1 a teraz zbliżają się 2:1?? (porównanie z dysproporcją mtrów)

  • 0

    41. ~  2009-06-02 09:07:59  host: chello084010157047.chello.pl

    39.tajniak: No bo się poglądy muszą dostosować do potrzeb i sytuacji. Pewnie główna linia czarnego PR się zmienia, a wraz z nią linia UKE no Telepolis jako powiernika ich działań.

  • 0

    42.  2009-06-02 15:10:03

    40: Mam podobne wątpliwości. Przecież to nie ma różnicy czy oni mają 20 tys. czy 20 mln klientów. Z ich punktu widzenia MTRy i tak powinny się równoważyć, bo choć częściej dzwoni się poza sieć to także częściej (z punktu widzenia P4) dzwoni się do tej sieci. Skoro między W3 płatności się bilansują to czemu nie jest tak samo z P4? Mi się wydaje, że oni zarabiają na tej asymetrii, a nie ta asymetria bilansuje im płatności. A też patrząc z punktu widzenia popyt-podaż im drożej jest do Play tym mniej osób dzwoni, więc...?

  • 0

    43. ~Mungo  2009-06-02 19:32:04  host: public-gprs41259.centertel.pl

    @40. Odpowiedź Witka na Twoją wątpliwość że ruch powinien się równoważyć jest mniej więcej taka że nowy operator wchodząc na rynek musi być bardziej konkurencyjny i daje niższe ceny, przez co przyciąga więcej tzw. heavy userów, którzy więcej dzwonią niż odbierają. I tu jest właśnie mój argument że nowy operator dostaje przecież pieniądze od klientów, a ceny detaliczne powinny być tak skonstruowane by Playowi opłacało się nie tylko opłacić tą różnicę w bilansie, ale i zarobić na wysokich rachunkach swoich heavy userów. I tu zaczynają się mało konkretne argumenty odbiegające od tego co jest tym głównym argumentem (różnica MTRów wyrównuje dysproporcje w ruchu) a to że w Play jest dużo oszutów którzy nie płacą rachunków, a to że 10 lat temu były wysokie MTRy. Niech regulator jeszcze bardziej obniża MTRy skoro nie odzwierciedlają one rzeczywistych kosztów i rozsądnej marży z usługi zakańczania połączeń. Ja byłbym w stanie zrozumieć różnice w MTRach kilka procent. Podejrzewam że w takim przypadku nie było by różnic w cenach do nowego operatora w cennikach dla klientów detalicznych. Stąd też moje pytanie do Witka czy rzeczywiście ruch do Play jest 2x mniejszy że twierdzi że ta różnica jest tylko do bilansowania.

  • 0

    44. ~Mungo  2009-06-02 19:33:33  host: public-gprs41259.centertel.pl

    Moja odpowiedź była do 42. :)

Dodaj swoją opinię