Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE będzie promowować przetargi za granicą

UKE będzie promowować przetargi za granicą

WitekT 12 Listopada 2008 10:47

0 0

UKE chce zamieszczać informacje o polskich przetargach (m.in. na częstotliwości radiowe) na stronach internetowych zagranicznych urzędów, które zajmują się regulacją rynku elektronicznego. Polski Urząd sam w zeszłym tygodniu umieścił informację o startującym przetargu na UMTS w Turcji.

UKE poinformował, że Ambasada Turcji w Polsce za pośrednictwem polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych przekazała informację o rozpoczęciu przetargu. Firmy, które chcą uzyskać szczegółowe informacje o warunkach uczestnictwa, proszone są o kontakt z Ambasadą Turcji w Polsce.
Ambasador Turcji podpowiedział mi świetny pomysł na ściąganie inwestorów - powiedziała Anna Streżyńska, prezes UKE. Dodała, że UKE będzie zwracał się z prośbą, aby zagraniczni regulatorzy rynku telekomunikacyjnego umieszczali na swoich stornach informacje o polskich przetargach.

Jesteśmy jednym wielkim rynkiem telekomunikacyjnym. Turcja wprawdzie nie jest w Unii Europejskiej, ale tak samo ich biznes może "wchodzić" do nas i zakładać spółki w Polsce, jak i nasz może tam - dodała.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~  2008-11-12 10:58:50  host: 212.67.158.55

  i tak już nic w Polsce nie jest polskie...jakie fimy Państwowe/krajowe pozostały bez zagranicznego kapitału? Odłamek..w erze blaszanych sklepów. U nas nic sie nie rozwija tylko marekty. A jakie markety z Polski są zaa granicą ? nikt nas tam nie wpuścił i nie wpuści.

 • 0

  2.  2008-11-12 11:00:26

  @WitekT - w pierwszym akapicie jest "Polski Urząd" ;-) a w tytule powinno być zdecydowanie "za granicą". Co do newsa, to pomysł bardzo fajny i myślałem, że od dawna już tak jest, że urzędy ze sobą współpracują i informują o wszystkim, co dzieje się przynajmniej w ramach UE.

 • 0

  3.  2008-11-12 11:03:41

  Tomek_19: fixed, dzięki! :-)

 • 0

  4. ~kwistas  2008-11-12 12:27:59  host: w3cache.wignet.pl

  Oczywiście jak to w Turcji Vodafone TR wygra przetarg na 3G.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet