Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE analizuje ceny dostępu do Internetu

UKE analizuje ceny dostępu do Internetu

WitekT 6 Kwietnia 2009 13:24

0 0

Operatorzy alternatywni są tańsi od Telekomunikacji Polskiej nawet o ponad 30%, ceny dostępu do Internetu w Polsce są jednymi z najniższych, ale dla Polaków to ciągle drogo - wynika z analizy UKE.

Operatorzy alternatywni na własnej infrastrukturze sieciowej mają dużo większe możliwości stworzenia oferty dostępu do Internetu, która by w najpełniejszy sposób spełniała wymaganiom klientów. Jak wynika z analizy UKE, ceny tychże operatorów są niższe od aktualnej promocji TP Bezpieczny Internet od 4 do 38%.

Dzięki funkcjonowaniu oferty ramowej BSA operatorzy alternatywni mają także możliwość dotarcia do klientów nie będących bezpośrednio podłączonymi do ich sieci. I tutaj firmy starają się uatrakcyjnić swoje usługi w stosunku do oferty operatora zasiedziałego a klient zgłaszający się do takiego operatora może liczyć na cenę mniejszą od aktualnej oferty promocyjnej TP "Bezpieczny Internet" od 4 do 25%.




Jak wynika z analizy UKE, ceny w Polsce są jednymi z najniższych w Europie. Pomimo tego, badanie przeprowadzone przez firmę Indicator na zlecenie UKE pokazuje, że Polacy nadal uważają usługę dostępu do Internetu za drogą. Średnia kwota jaką respondenci podawali za akceptowalną wyniosła 52 zł i oscylowała ona w granicach ceny za dostęp do Internetu o przepływności 1 Mb/s.

Zobacz: analizę cen dostępu szerokopasmowego (plik PDF; 244 kB).

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~lee  2009-04-06 14:13:01  host: tysiaclecia-z-bie37200223077.c200.msk.pl

    ja mam aktualnie 3MB/3MB za 69zł za pare miesięcy kończy mi sie kolejna umowa z tą samą firmą ;)

  • 0

    9.  2009-04-06 14:13:30

    nieokreślony czas 1 Mega za 55zł :)

  • 0

    10. ~Chrome_TP  2009-04-06 14:15:09  host: 212.160.172.70

    Ja uważam że 1 grosz za łącze symetryczne 6Mb/s to zdecydowanie za drogo niech UKE coś z tym zrobi!!! to skandaliczne jest !!! - Tego posta napisałem tylko po to aby ukazać pewną mentalność panującą pośród konsumentów ;] nie ważne ile i za co tylko zawsze za drogo ;]

  • 0

    11. ~facet  2009-04-06 14:17:05  host: sub223-100.elpos.net

    2 MB/59 zł (asymetryczne)

  • 0

    12.  2009-04-06 14:19:31

    10Mbit/1mbit - 69zł, nie narzekam :)

  • 0

    13.  2009-04-06 14:20:30

    1,5 MB/55 zł/2 kompy + hub

  • 0

    14. ~rdk  2009-04-06 14:58:45  host: ip-97-88.ib.tcz.pl

    3 komputery, każdy 2mb/s (symetryczne), 80zł miesięcznie.

  • 0

    15. ~dt  2009-04-06 14:58:48  host: 62.148.70.6

    Netia - 24 m-ce umowa 1Mb, 18 m-cy 59 zl, 6 m-cy 0zl, srednia 44,25PLN :)

  • 0

    16. ~erde  2009-04-06 15:06:13  host: host-ip179-58.kolornet.pl

    6 MB/2MB (asymetryczne) za 55 zl umowa na 12 mc

  • 0

    17. ~gosc  2009-04-06 15:13:52  host: dqg154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    2MB/74zł - orange freedom

  • 0

    18. ~  2009-04-06 15:15:24  host: router60.men.gov.pl

    10mbit/89zł

  • 0

    19. ~boczi  2009-04-06 15:19:14  host: host45-182.tvk.torun.pl

    89zł - 2048/256 - kablówka - drogo

  • 0

    20. ~Longman  2009-04-06 15:28:39  host: addg122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W Polsce ceny dostępu są zaporowo- porażające. Tutaj jest interesujący artykuł: http://bits.blogs.nytimes.com/2009/04/03/the-cost-to-offer-the-w orlds-fastest-broadband-20-per-home/ Polecam zwłaszcza ten fragment: "In Japan, its 160 Mbps service costs 6,000 yen ($60) per month. That’s only $5 a month more than the price of its basic 30 Mbps service. In the Netherlands, meanwhile, it charges 80 euros ($107) for 120 Mbps service and 60 euros ($81) for 60 Mbps. Mr. Fries said that he expected these prices would fall over time."

  • 0

    21. ~  2009-04-06 15:32:26  host: ip-213-17-193-98.netia.com.pl

    Ja mam 2Mb/s (od godz. 23 do 11 - 6MB/s) - 59 zł (umowa 12 mies. w kablówce). Nie narzekam.

  • 0

    22. ~  2009-04-06 17:09:41  host: 212.67.158.55

    inotel S.A. 10M/1,5M 89zł umowa na czas nieokreślony

  • 0

    23. ~pe  2009-04-06 17:22:50  host: 77-254-13-63.adsl.inetia.pl

    Wie ktoś czy w Neti można mieć neta (łącze symetryczne) ale na linii TP,teraz mam za 49 zeta 1Mb/256

  • 0

    24. ~Zboj  2009-04-07 13:08:49  host: zb185.mnc.pl

    Porównanie jak widać dot. ofert BSA, nie obejmuje zaś ofert w sieciach ETTH i WLAN. Warto na to spojrzeć.

  • 0

    25.  2009-04-07 13:31:18

    I co się chwalicie? Macie jakieś kompleksy czy co?

  • 0

    26. ~luki  2009-04-08 23:49:11  host: 83-238-238-25.adsl.inetia.pl

    Najtaniej? głupoty gadają no moją głowę to powinni po przeliczać średnie krajowe danych państw i podzielić przez średnią cenę netu o prędkości 1Mb to wtedy byśmy zobaczyli na ile abonamentów stykło by polakowi a ile np niemcowi. To jest oczywiste że u nas zarobki niewielkie zatem tańsza siła robocza, koszt utrzymania serwerów, nadajników itd.

  • 0

    27. ~supersonic  2009-04-20 08:26:22  host: acog119.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie wiem skąd się wzięło stwierdzenie o najniższych cenach w Polsce. We Francji za 30 euro można mieć pakiet firmy free którą używam. Internet do 28M/s down, 1M/s up Telewizja Darmowy telefon do 97 krajów Freebox jest podzielona na modem i osobny rejestrator na twardym dysku do podłączenia pod TV. We Francji oferta telekomunikacji francuskiej pod nazwą Orange LIVEBOX jest według mnie złej jakości w porównaniu z Free.

Dodaj swoją opinię