Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE aktualizował wykaz stacji bazowych

UKE aktualizował wykaz stacji bazowych

sirmark 16 Kwietnia 2008 15:48

0 0

UKE aktualizował wykaz wydanych pozwoleń radiowych dla stacji telefonii komórkowej 2G i 3G. Jednak dla niektórych działających stacji pozwoleń brakuje.

Oto tabela ilustrująca ilość pozwoleń radiowych dla stacji GSM (900/1800) oraz UMTS poszczególnych operatorów.

GSM900

GSM1800

UMTS

P4

-

-

1162

Polkomtel

7350

1909

2225

PTC

5262

1343

1577

Centertel

3356

2907

1161

Razem

15968

6159

6125


Dokładną listę stacji, wraz z adresami, można znaleźć na stronach UKE.




Podane w tabeli dane można porównać z tymi, które opublikowaliśmy na koniec września 2007r.

W aktualnym wykazie UKE w dalszym ciągu brakuje pozwoleń dla stacji, które już działają (o wcześniejszych brakach pisaliśmy w tej wiadomości). Operatorzy muszą się starać o wydanie pozwolenia radiowego na działanie każdego nadajnika. Jak podaje serwis malopolska.btsearch.org w województwie małopolskim nielegalnie działa 156 stacji:
105 stacji GSM900, 22 stacji GSM1800 oraz 1 stacja UMTS Centertela,
12 stacji GSM900, 5 stacje GSM1800 oraz 3 stacje UMTS PTC,
4 stacji GSM900 oraz 1 stacja UMTS Polkomtela,
3 stacje UMTS P4.

W tym miejscu warto także wspomnieć, że wyszukiwarka polskich nadajników sieci komórkowych BTSearch, została uaktualniona o 180 nowych BTS-ów. Obecnie wykaz zawiera łącznie 15641 stacji i o wiele prościej jest go aktualizować mają dane z UKE.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3.  2008-04-16 16:16:52

    ~xx - nowych stacji, jeśli działają bez pozwolenia, nie szukaj w tym wykazie - z oczywistych powodów ich tam nie znajdziesz ;-)

  • 0

    4.  2008-04-16 16:17:51

    No, jak widzę, w UMTSie Orange jest bardzo "mocne" ;-)

  • 0

    5.  2008-04-16 16:25:44

    Ciekawe co na to fanatycy Orange. Po uwzględnieniu danych z tabelki powiększonych nawet o pomarańczowe nielegale w całej Polsce wynika że Play jest już i tak bardzo blisko :)

  • 0

    6.  2008-04-16 17:38:18

    "Podane w tabeli dane można porównąć z tymi, które opublikowaliśmy na koniec września 2007r." Porównać :-)

  • 0

    7.  2008-04-16 18:20:40

    kowcio: thx, wlo: stacje sa nielegalne, bo nie maja zezwolenia, a kazde zezwolenie kosztuje pare zlotych. TO co jest w rozporzadzeniu mowi o stacjach malej mocy (do 20 dBm e.r.p). i na to nie lapia sie zadne normlane stacje.. zdaje sie ze femtokomorki beda ponizej granicy.

  • 0

    8.  2008-04-16 18:27:54

    SirmarK - nie znam się ;-) Ale jak tak mówisz... to działają bez wymaganego pozwolenia, które wydaje się na wniosek prowadzącego. Jeśli go nie ma Szeryf ma narzędzia - ponawiam pytanie jakie zadawałem wcześniej - czy pytaliście Biuro Szeryfa co w związku z tym?

  • 0

    9.  2008-04-16 18:42:53

    Pozwolenie jako takie nic nie kosztuje... Jak od każdej niemal czynności urzędowej, po prostu podlega opłacie skarbowej. A to róznica. Dlatego lepiej nie mówić, że coś kosztuje, jeśli tak nie jest... Zaraz (zresztą to już było) dzieciaki będą dyskutować ile to kasy Biuro Szeryfa straci albo ile wyda na, nie wiem - premie albo coś... Nie - te pieniądze stanową dochód gminy właściwej ze względu na siedzibę organu wydającego pozwolenie. Nie wiązałbym tego nawet z wydaniem pozwolenia - że niby stanowi to przeszkodę w uzyskaniu.

  • 0

    10. ~twoj podpis  2008-04-16 18:51:32  host: aded231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dołączam się do pytania #8, miała być kontynuacja, ściemnienia operatorów, stanowisko uke... Nic Witkowi łżecznicy nie odpowiedzieli ?? Troche przycwaniakowali, mysleli ze sie uda, a tu d**pa :(

  • 0

    11.  2008-04-16 19:38:50

    nawet nie wiedziałem że Orange ma najwięcej na GSM 1800...

  • 0

    12.  2008-04-16 19:40:32

    jednak Plus w liczbach wymiata. :)

  • 0

    13.  2008-04-16 19:58:38

    kwistas - no nic dziwnego - przecież mieli tylko na 1800 koncesję kiedyś.

  • 0

    14.  2008-04-16 20:18:13

    #13 sorry zapomniałem o tym.

  • 0

    15.  2008-04-16 22:17:03

    wlo: no ok, ok.. oplata skarbowa.. i fakt. lepiej nie zaczynac tej dyskusji ;) Co do pytania to Witek pilotuje sprawe. Ja prawie zapomnialem.

  • 0

    16. ~mrzolwik  2008-04-17 08:12:38  host: awa244.neoplus.adsl.tpnet.pl

    powinno byc: 22 stacje 5 stacji a nie odwrotnie...

  • 0

    17. ~  2008-04-17 08:54:58  host: apn-77-114-4-70.gprs.plus.pl

    A jaki jest zasięg przekaźników UMTS?

  • 0

    18. ~mariusz9a  2008-04-17 09:48:54  host: apn-77-114-112-77.gprs.plus.pl

    Zobacz na forum. Bylo tam pisane o zasiegu UMTS.

  • 0

    19.  2008-04-17 13:38:55

    Mnie jakoś nie dziwi, że dojarka ma najwięcej uchybień. Potwierdza to, że idą na kasę na maxa. Nawet te drobne kwoty chcą zaoszczędzić. Posypią się kary i znowu będą psioczyć jaki to szeryf niedobry i się na nich uwziął:)

  • 0

    20. ~brauni  2008-04-17 22:53:11  host: 77-254-33-209.adsl.inetia.pl

    Liczba BTS 900 w Orange jest taka mała tylko dlatego ze ma mniej od innych OP'ow dostępnych kanałów w paśmie 900 MHz. Nie tak łatwo na 33 kanałach zaprojektować gęstą sieć BTS'ow...

  • 0

    21. ~brauni  2008-04-17 23:00:09  host: 77-254-33-209.adsl.inetia.pl

    i jeszcze jedno .. Ciekawe ile z tych "BTS'ow" P4 to zwykłe repeatery ... W Warszawie ma ich kilkanaście. Jeżeli liczą to jak WBTS to smiech na sali .. ;)

  • 0

    22. ~TLC  2008-04-19 17:50:17  host: dynamic-87-105-131-124.ssp.dialog.net.pl

    Z tym UMTS z P4 cos jest nie tak. Z okna widze NoteB P4 i Orange - sa na jednym budynku (gora 100m od mojego bloku)Schodze do piwnicy w swoim bloku i zasieg Orange jest na full(3G) a Playa nie ma wcale. Troche to dziwne....

Dodaj swoją opinię