Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE: 7 marca prezentacja "Wyszukiwarki usług szerokopasmowych"

UKE: 7 marca prezentacja "Wyszukiwarki usług szerokopasmowych"

LuiN 4 Marca 2016 13:47

4 0
"Wyszukiwarka usług szerokopasmowych" będzie tematem zaplanowanej na 7 marca konferencji prasowej Magdaleny Gaj, szefowej UKE.

Dzięki wyszukiwarce każdy będzie miał możliwość sprawdzenia czy w miejscu zamieszkania lub w innej lokalizacji dostępne są usługi szerokopasmowe. Wyszukiwarka utworzona przez UKE, jest pierwszą w Polsce aplikacją tego typu dostępną dla każdego obywatela i przedsiębiorcy.

Oferty na opracowanie wyszukiwarki UKE zbierał od 15 do 23 grudnia 2014 roku, nie podając jednocześnie przybliżonego terminu realizacji projektu.


Źródło tekstu: UKE     

w sumie: 17
  • 0

    1.  2016-03-04 14:03:43

    7 marca prezentacja, a kiedy będzie dostępna. No i ciekawe jakie informacje będzie można uzyskać. Czy tylko na zasadzie jakie rezerwacje są na danym obszarze (do tego to wystarczy mapa BTS), czy realnie jakie nadajniki, jakie pasmo, czy nadajniki na mikrofali, czy światłowodzie, średnia obciążenia itd.

  • 1

    2.  2016-03-04 14:08:10

    1, Pragmatyk, o tym wszystkim przekonamy się już w poniedziałek. Póki co UKE rozsyła jedynie zaproszenia na konferencję. Myślę, że głównym trzonem wyszukiwarki będzie jednak infrastruktura przewodowa - ale zobaczymy.

  • 1

    3.  2016-03-04 14:18:23

    Kiedy będzie w końcu konferencja pod tytułem:dymisja nieudaczników którzy zniszczyli szansę na LTE w Polsce? Patrz warunki aukcji 800 mhz.

  • 1

    4. ~ja  2016-03-04 14:21:27  host: 212.160.172.87

    @3 a co, chcesz Solorza zdymisjonować? z Cyfrowego Polsatu, Midasa czy z PAKu?

  • 1

    5.  2016-03-04 14:21:46

    Skoro wys,ukiwarka Orange potrafi zaniżać dostępną prędkość w danej lokalizacji, to i ta będzie mieć problemy z tym. O ile będzie to do sprawdzenia, a nie tylko dostępność.

  • 1

    6.  2016-03-04 14:34:02

    @4 On mógł naciskać, jednak nikt z UKE nie powinien tym naciskom ulec.

  • 0

    7.  2016-03-04 14:52:42

    Ciekawe jakie o jakie usługi szerokopasmowe chodzi? ;) A tak poważnie to wg definicji ITU szerokopasmowy to więcej niż 1,5 lub 2 Mbps. Dalej niech każdy sobie odpowie.

  • -1

    8. ~...  2016-03-04 15:23:59  host: public-gprs516365.centertel.pl

    Dużego wyboru w tej wyszukiwarce to nie będzie. Najpierw doprowadzili do ruiny małych operatorów, żeby wzmocnić molochow, a teraz jeszcze ta cyniczna ściema, że niby coś robią pożytecznego dla ludzi i że są potrzebni...

  • 1

    9. ~rudy  2016-03-04 15:31:47  host: textilmarket.biz.ipv.net.pl

    dla mnie usługi szerokopasmowe to minimum vdsl, ethernet bądź światłowód. inaczej to mydlenie oczu klientów/konsumentów

  • 0

    10.  2016-03-04 15:44:01

    Magda Travel , teraz skup się. Włącz przeglądarkę www ( to to takie cóś skomplikowane, gdzie można przeglądać oferty rainbow tours). W zależności czy masz firefoxa, chrome'a czy explorera , poszukaj okna wyszukiwania - najczęściej przy nim jest lupa. Piknij w to okienko. Wpisz uważnie i bezbłłędnie słowa 'dostawcy internetu wyszukiwarka' i naciśnij enter. Na pierwszej stronie wyników zobaczysz przynajmniej 5 sensownych, działających od lat wyszukiwarek. Powodzenia ! :)

  • 0

    11.  2016-03-04 16:46:44

    @2 LuiN jeszcze pytanie odnoście Multimedii którą masz, z tym 120mb/s download całą dobę. Czy ty masz to na HFC, czy na światłowodzie?

  • 1

    12.  2016-03-04 17:20:14

    Ciekawostka: Rumuński odpowiednik UKE (ANCOM - Autoritatea Naţională pentru Administrare și Reglementarea în Comunicaţii) już coś takiego wprowadził http://tlp.is/9ab
    Ciekawe czy są tam zadowoleni z działania tej usługi. Ja życzę UKE powodzenia.

  • -1

    13. ~Magda Travel  2016-03-04 17:31:32  host: public-gprs388981.centertel.pl

    @10 wpisałam "dostawcy internetu wyszukiwarka", strony szajs, brak geolokalizacj sieci, nie każdy operator z miasta ma wszędzie sieć. Pozdro.

  • 0

    14. ~Wiedzmak  2016-03-04 21:45:03  host: 89-74-140-31.dynamic.chello.pl

    CIekawe jakie Dane? I czy beda operatorzy mobilni? Dane mobilnych mozna sprawdzic na rfbenchmark I btssearch...ale jak by byla np. Jaka Transmisji podciagnieta pod nadajnik to byloby cos..

  • 1

    15.  2016-03-05 13:34:38

    Mimo wszystko dobrze mieć wszystko w jednym miejscu zamiast latać po bts searchach i po stronach operatorów.

  • 1

    16. ~gosciu  2016-03-05 19:30:43  host: 94.199.123.62

    Pomysl jest dobry - jesli tylko dane beda sukcesywnie aktualizowane a lokalni ISP beda dostarczac info

  • 1

    17. ~asf  2016-03-06 11:35:06  host: public-gprs516508.centertel.pl

    Wszystko w jednym miejscu jest, na btsearch, tylko stronę trzeba dopracować a mam wrażenie że autorzy już dawno położyli na to lagę, a szkoda bo możnaby stworzyć konkretną bazę, zaproponować współpracę UKE i tworzyć to wspólnie, dodać jeszcze jakieś informacje i byłoby OK.

Dodaj swoją opinię