Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE: 4 rynki do konsultacji

UKE: 4 rynki do konsultacji

WitekT 28 Kwietnia 2006 11:42

0 0

UKE udostępnił projekty nowych regulacji w zakresie rozliczeń międzyoperatorskich i roamingu krajowego. Jednocześnie rozpoczął się proces konsultacji dotyczący przygotowanych rozwiązań.

Anna Streżyńska, pełniąca obowiązki prezesa UKE, już pod koniec marca powiedziała, że pewne decyzje i analizy rynków są gotowe i czekają na konsultacje. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości. UKE przedstawił teraz do zaopiniowania w sumie cztery projekty:

Rynek nr 8:
Projekt decyzji Prezesa UKE w sprawie ustalenia, że na krajowym rynku świadczenia usługi rozpoczynania połączeń w stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej nie występuje skuteczna konkurencja, wyznaczenia Telekomunikacji Polskiej S.A. jako przedsiębiorcy telekomunikacyjnego zajmującego znaczącą pozycję na tym rynku oraz nałożenia na tego przedsiębiorcę obowiązków regulacyjnych.

Rynek nr 9:
Projekt decyzji Prezesa UKE w sprawie ustalenia, że na rynku świadczenia usługi zakańczania połączeń zgodnym z obszarem stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej Telekomunikacji Polskiej S.A. nie występuje skuteczna konkurencja, wyznaczenia Telekomunikacji Polskiej S.A. jako przedsiębiorcy telekomunikacyjnego zajmującego znaczącą pozycję na tym rynku i nałożenia na tego przedsiębiorcę obowiązków regulacyjnych.

Rynek nr 15:
Projekt decyzji Prezesa UKE w sprawie wyznaczenia Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o., Polkomtel S.A. i Polskiej Telefonii Komórkowej Centertel Sp. z o.o. jako przedsiębiorców telekomunikacyjnych zajmujących kolektywną pozycję znaczącą na krajowym rynku świadczenia usługi dostępu i rozpoczynania połączeń w ruchomych publicznych sieciach telefonicznych i nałożenia obowiązków regulacyjnych przewidzianych w Prawie telekomunikacyjnym.
Rynek nr 16:
Projekt decyzji Prezesa UKE w sprawie ustalenia, że na rynku świadczenia usługi zakańczania połączeń głosowych zgodnym z obszarem ruchomej publicznej sieci telefonicznej Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o. nie występuje skuteczna konkurencja, wyznaczenia PTC jako przedsiębiorcy telekomunikacyjnego zajmującego znaczącą pozycję na tym rynku i nałożenia na tego przedsiębiorcę obowiązków regulacyjnych.

Projekt decyzji Prezesa UKE w sprawie ustalenia, że na rynku świadczenia usługi zakańczania połączeń głosowych zgodnym z obszarem ruchomej publicznej sieci telefonicznej Polkomtel S.A. nie występuje skuteczna konkurencja, wyznaczenia Polkomtel S.A. jako przedsiębiorcy telekomunikacyjnego zajmującego znaczącą pozycję na tym rynku i nałożenia na tego przedsiębiorcę obowiązków regulacyjnych.

Projekt decyzji Prezesa UKE w sprawie ustalenia, że na rynku świadczenia usługi zakańczania połączeń głosowych zgodnym z obszarem ruchomej publicznej sieci telefonicznej Polskiej Telefonii Komórkowej Centertel Sp. z o.o. nie występuje skuteczna konkurencja, wyznaczenia PTK Centertel jako przedsiębiorcy telekomunikacyjnego zajmującego znaczącą pozycję na tym rynku i nałożenia na tego przedsiębiorcę obowiązków regulacyjnych" - poinformował UKE.

Postępowania konsultacje w sprawie powyższych projektów decyzji potrwają do 29. maja.

Źródło tekstu: UKE, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-2-123.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet