Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UKE: 4 rynki do konsultacji

UKE: 4 rynki do konsultacji

WitekT 28 Kwietnia 2006 11:42

0 0

UKE udostępnił projekty nowych regulacji w zakresie rozliczeń międzyoperatorskich i roamingu krajowego. Jednocześnie rozpoczął się proces konsultacji dotyczący przygotowanych rozwiązań.

Anna Streżyńska, pełniąca obowiązki prezesa UKE, już pod koniec marca powiedziała, że pewne decyzje i analizy rynków są gotowe i czekają na konsultacje. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości. UKE przedstawił teraz do zaopiniowania w sumie cztery projekty:

Rynek nr 8:
Projekt decyzji Prezesa UKE w sprawie ustalenia, że na krajowym rynku świadczenia usługi rozpoczynania połączeń w stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej nie występuje skuteczna konkurencja, wyznaczenia Telekomunikacji Polskiej S.A. jako przedsiębiorcy telekomunikacyjnego zajmującego znaczącą pozycję na tym rynku oraz nałożenia na tego przedsiębiorcę obowiązków regulacyjnych.

Rynek nr 9:
Projekt decyzji Prezesa UKE w sprawie ustalenia, że na rynku świadczenia usługi zakańczania połączeń zgodnym z obszarem stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej Telekomunikacji Polskiej S.A. nie występuje skuteczna konkurencja, wyznaczenia Telekomunikacji Polskiej S.A. jako przedsiębiorcy telekomunikacyjnego zajmującego znaczącą pozycję na tym rynku i nałożenia na tego przedsiębiorcę obowiązków regulacyjnych.

Rynek nr 15:
Projekt decyzji Prezesa UKE w sprawie wyznaczenia Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o., Polkomtel S.A. i Polskiej Telefonii Komórkowej Centertel Sp. z o.o. jako przedsiębiorców telekomunikacyjnych zajmujących kolektywną pozycję znaczącą na krajowym rynku świadczenia usługi dostępu i rozpoczynania połączeń w ruchomych publicznych sieciach telefonicznych i nałożenia obowiązków regulacyjnych przewidzianych w Prawie telekomunikacyjnym.
Rynek nr 16:
Projekt decyzji Prezesa UKE w sprawie ustalenia, że na rynku świadczenia usługi zakańczania połączeń głosowych zgodnym z obszarem ruchomej publicznej sieci telefonicznej Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o. nie występuje skuteczna konkurencja, wyznaczenia PTC jako przedsiębiorcy telekomunikacyjnego zajmującego znaczącą pozycję na tym rynku i nałożenia na tego przedsiębiorcę obowiązków regulacyjnych.

Projekt decyzji Prezesa UKE w sprawie ustalenia, że na rynku świadczenia usługi zakańczania połączeń głosowych zgodnym z obszarem ruchomej publicznej sieci telefonicznej Polkomtel S.A. nie występuje skuteczna konkurencja, wyznaczenia Polkomtel S.A. jako przedsiębiorcy telekomunikacyjnego zajmującego znaczącą pozycję na tym rynku i nałożenia na tego przedsiębiorcę obowiązków regulacyjnych.

Projekt decyzji Prezesa UKE w sprawie ustalenia, że na rynku świadczenia usługi zakańczania połączeń głosowych zgodnym z obszarem ruchomej publicznej sieci telefonicznej Polskiej Telefonii Komórkowej Centertel Sp. z o.o. nie występuje skuteczna konkurencja, wyznaczenia PTK Centertel jako przedsiębiorcy telekomunikacyjnego zajmującego znaczącą pozycję na tym rynku i nałożenia na tego przedsiębiorcę obowiązków regulacyjnych" - poinformował UKE.

Postępowania konsultacje w sprawie powyższych projektów decyzji potrwają do 29. maja.

Źródło tekstu: UKE, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-172-79.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet