Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UK: T-Mobile i Orange połączą siły

UK: T-Mobile i Orange połączą siły

Q! 6 Listopada 2009 21:27

0 0

Deutsche Telekom oraz France Telecom podpisały ostateczne porozumienie o połączeniu swoich oddziałów działających na rynku brytyjskim. W powstałej w ten sposób spółce joint venture każdy z podmiotów obejmie po 50% udziałów.

Podpisane porozumienie jest potwierdzeniem uzgodnionych warunków ogłoszonych 8. września. Powstały w wyniku podpisanego porozumienia podmiot posiadać będzie 28,4 mln klientów i obejmie 37% udział w rynku. Tym samym stanie się największym operatorem w Wielkiej Brytanii, wyprzedzając sieć O2 (27% udział) oraz Vodafone (25%).

Połączenie obydwu sieci oznaczać będzie dla klientów podniesienie poziomu usług, m.in. polepszenie zasięgu oraz wprowadzenie nowych usług. Koszt z tym związany został oszacowany na od 600 do 800 mln funtów, jednak wynikłe z tego tytułu oszczędności mają sięgnąć nawet 3,5 mld funtów.




Połączenie obydwu sieci wiązać się będzie również z redukcją zatrudnienia. Jednak bliższe informacje na ten temat nie zostały jeszcze podane. Brytyjski Orange zatrudnia obecnie około 12,5 tys. pracowników, podczas gdy T-Mobile - około 6,5 tys.

Aby porozumienie doszło do skutku, potrzebne jest jeszcze jej zaakceptowanie przez odpowiednie urzędy regulacyjne w Wielkiej Brytanii oraz Unii Europejskiej.

Źródło tekstu: Orange, BBC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8.  2009-11-06 23:57:41

    @7czy ja wiem... neelie kroes jest holenderka, ktora w niemczech tez zamknela kilka zakladow pracy, viviane reding jest luksemburka i tnie wszytkich operatorow po rowno... co do mvno - ciekawe jest to, ze o ile mnie pamiec nie myli o2 i eplus maja roaming krajowy z tmobile ;)

  • 0

    9.  2009-11-07 00:07:55

    co do polaczenia tych sieci to ja bym sie cieszyl. mniej naszej kasy bedzie szlo na dotowanie 'darmowych' sluchawek w UK :P a tak na powaznie, to skoro beda z tego oszczednosci to czemu nie? trzeba przy tym pamietac, ze porownywanie tego z naszymi operatorami mija sie z celem, bo tam jest wieksze rozdrobnienie niz u nas, a konkurencja jest wieksza. tam razem beda mieli 37%, a na naszym podworku kazdy z w3 ma po 30% lekko... gdyby u nas mialy sie laczyc ktores z sieci to pewnie urzad antymonopolowy nie zgodzilby sie na taka operacje... nie widze wiec sensu takiego gdybania coby bylo. zastanawia mnie tylko pod jaka marka beda wystepowac ;)

  • 0

    10.  2009-11-07 00:23:18

    thonka: t-orange? ;)))

  • 0

    11. ~  2009-11-07 00:34:20  host: v07-04.opera-mini.net

    @8 ja mówie o tych krajach ue,które sprowadzają lobby na swoją strone na tyle ze interes narodowy jest nr1.wiem jakiej narodowosci są kluczowi urzednicy w ue,co wiecej wierzę ze nie są tam przypadkiem.w ue tak juz jest.dlatego cenie Prezes uke.mirekb

  • 0

    12.  2009-11-07 01:02:28

    @11 czy ja wiem? cos mi swita, ze DT ponoslo dotkliwa porazke w walce z KE w przypadku udostepniania przyszlej infrastruktury NGN. niemiecki regulator musial sie ugiac pod presja komisarzy UE i nakazal DT udostepnienie tej sieci, gdy tylko zostanie ukonczona, a wiec w okolicach 2012 roku. Rzucajaca sie w oczy roznica miedzy mysleniem DT, a FT jest to, ze tam inwestuja, bo wiedza, ze bedzie z tego kasa, mniejsza niz zakladali, ale bedzie. u nas natomiast TP (a wiec FT) nie chce inwestowac, bo twierdzi, ze jej sie to nie oplaca jakby OA nie placili jej od gniazdka (owszem o wiele mniej, ale chyba lepiej zeby placil ktokolwiek, zamiast marnowac potencjal) czy tez nie oddawali procentu swoich dochodow na rzecz TP...

  • 0

    13. ~kozienóg  2009-11-07 09:56:37  host: dynamic-87-105-239-176.ssp.dialog.net.pl

    Fuzja dwóch wielkich firm w Polsce byłaby złą wiadomością.Poziom usług zdecydowanie poleciałby w dół (mimo że i tak jest drastycznie niski,nie czarujmy się) wg mnie. Bo żeby sie rozwijać potrzebna jest konkurencja. Przydałoby się u nas 5-6 dużych graczy (o prównywalnym potencjale) na rynku, którzy naprawdę walczą o klienta. U nas to raczej niemożliwe. Chyba że Play i Heyah połączą siły hehehe - marzenia, wiem, wiem ;) Tymczasem cieszmy się komuną w postaci W3. Pozdrawiam,miłego dnia.

  • 0

    14. ~Lejen  2009-11-07 10:18:35  host: host-81-190-180-22.gorzow.mm.pl

    @13 omfg P4 i Era? no way punk ... ale chyba nie wiedziałeś że heyah jest submarką ery ;D

  • 0

    15.  2009-11-07 11:13:03

    @14 nie ery tylko PTC, a ostanimi laty polityka PTC wzgledem ery i heyah bardzo sie zmienila. kiedys z heyah mozna bylo wykonywac preferencyjne polaczenia rowniez do ery i na odwrot. teraz juz nie ma takiej mozliwosci.

  • 0

    16. ~xxx  2009-11-07 11:28:16  host: 188.33.250.75

    W PL mozliwe jest jedno: wspolna infrastruktura. Obecnie mamy 4 siec... kazda z nich ma osobne nadajniki... po co ? Obecne koszta x4... Nie prosciej stworzyc firme, ktora bedzie odpowidzialna za infrastrukture? I dzieki temu na jednym nadajniku puscic zasieg wszystkich opow ? Jest to mozliwe technicznie...

  • 0

    17.  2009-11-07 11:43:19

    @16 wtedy padlaby jedna z 'zalet' naszych operatorow mianowicie wlasnie zroznicowany zasieg. wspolpraca miedzy 2 operatorami owszem, ale zeby wszyscy korzystali z tej samej infrastruktury? wtedy raczej nikt nie bedzie brac oferty ze wzgledu na dobry zasieg tylko na cene, co jest nie na reke kazdemu z naszych operatorow... od strony operatora liczy sie tez pokrycie miast, a w przypadku 3g musi byc dosc geste, bo zasieg takich stacji jest odwrotnie proporcjonalny do liczby aktualnie z niej korzystajacych...

  • 0

    18. ~  2009-11-07 12:17:10  host: v04-04.opera-mini.net

    17. Wspólny zasięg to byłaby zaletą, każdy operatory by udostępniaj sieć innemu operatorowi gdzie nie ma pozwoleń lub zasięgu, ale do zrealizowania takiego scenariusza jest potrzebny zerowy mtr. Wspólna infrastruktura to mniejsze koszty, mogli by tak zrobić z zasięgiem 3g. Bo gsm to każdy ma zasięg prawie wszędzie.

  • 0

    19.  2009-11-07 12:26:10

    @18 udostepnianie sobie sieci przez operatorow to calkowicie inna bajka i tego tematu tu nie poruszalismy choc o ile dobrze pamietam ptc z polkomtelem miala taka umowe, choc chyba nic z niej nie wyniklo... mowa byla o firmie, ktora tworzyliby operatorzy, a ta udostepnialaby zainteresowanym operatorom siec. takie cos na naszym rynku jeszcze dlugo nie bedzie istniec, poki operatorzy zamiast cena konkuruja ze soba wlasne chocby zasiegiem i technologia transmisji danych...

  • 0

    20. ~  2009-11-07 15:47:55  host: public47184.xdsl.centertel.pl

    U nas takie fuzje są niemożliwe. Jeśli powstanie jakiś większy podmiot (załóżmy PTC+PTK z 60% udziału w rynku), to zaraz UKE zrobi wszystko, aby PTC/PTK, Polkomtel i P4 mieli równe udziały w rynku. Co do budowy wspólnej sieci był taki pomysł jeśli chodzi o LTE/4G. W3 popiera taką inicjatywę, ale problem stanowi Play. Wtedy przestaliby żerować na innych sieciach i musieliby dołożyć się do budowy infrastruktury w większej części kraju, a nie tak jak teraz, że budują tylko tam gdzie im się to opłaca. A jeśli P4 nie weźmie udziału w budowie wspólnej sieci, to UKE się na nią nie zgodzi. I wtedy będziemy mieli 3 pełne sieci + 1 cząstkową od Playa.

  • 0

    21. ~tit  2009-11-07 17:28:23  host: 77-254-137-17.adsl.inetia.pl

    @8 eplus nigdy nie korzystał z roamingu t-mobile a o2 obecnie korzysta bardzo szczątkowo z t-mobile. na dużej powierzchni Niemiec nie zalogujesz się do sieci t-mobile

  • 0

    22. ~PIR  2009-11-08 01:23:14  host: host-62-141-255-222.tomaszow.mm.pl

    Ta fuzja jest wynikiem przewagi rynkowej O2 oraz problemów Orange i T-mobile na rynku w U.K. Musieli ratować biznes. Osobno groziło im powolne tracenie rynku i pogłębianie strat

  • 0

    23.  2009-11-08 08:14:15

    W Holandii T-Mobile i Orange są razem bodajże od 4 lat! i w sumie trochę tam potaniało. Takie słuchawki co u nas trzeba słono płacić tam są total vor vrij.

  • 0

    24. ~  2009-11-08 14:10:44  host: aesz131.neoplus.adsl.tpnet.pl

    MNI kupuje dalej: http://www.bankier.pl/wiadomosc/HYPERION-S-A-nabycie-akcji-Spolk i-HYPERION-S-A-2044611.html

  • 0

    25. ~  2009-11-08 20:37:55  host: bbx138.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ktoś się burzył o reklame porównawczą? Tak to się robi w Ameryce: watch?v=YCbYTrYD5y8 - po tym spocie att wytoczyło im proces, odpowiedź na niego, to następna reklama: watch?v=4JgrBtn8XdU

  • 0

    26. ~  2009-11-08 20:51:29  host: bbx138.neoplus.adsl.tpnet.pl

    edit: jeszcze są dwie nowe: blue christmas rządzi xD Na engadget są linki.

  • 0

    27.  2009-11-09 01:59:50

    #24. to tylko powiekszenie pakietu o pare punktow procentowych.

Dodaj swoją opinię