Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UK: iPhone'y 6 zalegają w magazynach

UK: iPhone'y 6 zalegają w magazynach

LuiN 3 Listopada 2014 12:38

11 2

iphone 6 boxes Jak donosi FoneArena, o ile Apple iPhone 6 Plus cieszy się dużym zainteresowaniem Brytyjczyków, to już iPhone'y 6 zalegają w magazynach.




Apple iPhone 6 Plus sprzedaje się na bieżąco - Apple nie wyrabia się z dostawami. Nie można tego natomiast powiedzieć o mniejszym wariancie tegorocznego smartfonu amerykańskiego producenta.


Stany magazynowe iPhone'a 6 w Carphone Warehouse przekraczają obecnie 20 tys. sztuk. Generalnie zaś Apple zaczyna się najwyraźniej Brytyjczykom nudzić. Na 3 sprzedane iPhone'y w sieci EE UK przypada 7 Samsungów Galaxy.


Warto w tym miejscu nadmienić, że Wielka Brytania odbiega nieco statystycznie od innych rynków europejskich. W III kwartale udział Androida wyniósł tylko 58,2%, podczas gdy iOS aż 31%. Są to liczby bardziej przypominające USA, niż resztę Europy (europejska średnia to 73,9% dla Androida i 15,4% dla iOS).

Źródło tekstu: FoneArena, wł     
Źródło zdjęć: Getty Images

Dodaj do:

Tagi: apple | ios | iphone 6 | iphone 6 plus

w sumie: 28
  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    9. ~pabloki  2014-11-03 14:09:37  host: 37.30.131.22.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    zmądrzeli ?

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    10.  2014-11-03 14:14:22

    Już niedługo będą do oddania za darmo na Facebooku, ze względu na zalegający na pudełkach kurz! :D

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11. ~Piotr Indor  2014-11-03 14:39:23  host: 78.10.172.78

    mnie się w iphonach nie podoba fakt, że do prawie każdego modelu musi być innej wielkości karta z numerem. Nie da się więc bez adapterów używać startówek w innych aparatach.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12. ~Co koleś...  2014-11-03 14:47:36  host: 81.219.84.18

    @3 hahahaha na bank nie miałeś w dłoni Iphona 5s czy 6 nie masz bladego pojęcia o iphonach, suche dane ze stron to nie wszystko... ja mam i nie zamienię na żadnego szajsunga pozdrawiam.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -4

    13.  2014-11-03 14:48:59

    20k szt? Przecież to się sprzeda w jeden dzień. Szukanie sensacji tam gdzie jej nie ma. Gdyby to było z 5-10 mln szt to by był jakiś tam kłopot, bo trzeba by ten zapas przez tydzień jakoś przetrzymać (biorąc pod uwagę ilości jakie IP Apple na świecie sprzedaje) ale taka śladowa ilość? Te newsy są chyba tendencyjne.

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    14.  2014-11-03 16:17:25

    Mnie to dziwi, że IP 6 zalega a Plus się dobrze sprzedaje. Przecież taki Galaxy Note 4 to pod każdym względem IP 6 plus niszczy.

  • Ten komentarz został ukryty.

    4

    15. ~Lomax  2014-11-03 17:31:13  host: 91-193-208-105.eimperium.pl

    Informuję wszystkich, że na magazynach nie zalega Blackberry Passport, są wręcz problemy z jego dostępnością... bo jest po prostu zaje..sty.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    16. ~  2014-11-03 18:30:49  host: ip-78-30-103-66.free.aero2.net.pl

    telefon ciapatych muszacych sie nieco dowartosciowac wzgledem bialasow.

  • Ten komentarz został ukryty.

    5

    17.  2014-11-03 19:11:23

    Co powinno cieszyć Apple - więcej wielkich, nieporęcznych telefonów = więcej zbitych ekranów.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    18. ~amigo  2014-11-03 20:03:13  host: host-89-230-32-250.dynamic.mm.pl

    Ciekawe co dla plebsu iphonowego wymyśla, żeby jelenie brały ip6s i ip7.
    .

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    19.  2014-11-03 20:15:44

    @Pig
    Akurat wtyczka UK w ładowarce to żaden problem, bo wystarczy dołączyć gratis adapter wtyczek UK typu G na gniazdka europejskie typu E (a chcąc sprzedawać do Niemiec adapter powinien być kompatybilny z gniazdkami typu F, które maja uziemienie w postaci blaszek u góry i na dole, zamiast bolca). Gorsza byłaby sytuacja, gdyby trzeba było sprzedawać iPhony zalegające np. w PL do UK, bo wtedy w grę wchodziłby większy adapter wtyczek typu C lub E na gniazdka G. Oczywiście niedogodność polegająca na konieczności używania adaptera UK lub dokupienia ładowarki z wtyczką EU typu C musiałaby być wynagrodzona mocna obniżką cen owych iPhonów, nie wspominając już o zdjęciu simlocka. Jednak ja podejrzewam, że większość z nich zostanie jednak w UK i wyląduje za jakiś czas na wyprzedaży a część pewnie pozwolą kupić ludziom z zagranicy, byle oczyścić magazyny, które przecież nie są z gumy. Ja bym przede wszystkim sugerował zdjęcie simlocka z tych fonów i od razu znajdzie się trochę chętnych (zdjęcie simlocka z iPhona sporo kosztuje).

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    20. ~NVM  2014-11-03 20:29:47  host: 85.219.163.130

    @12 a ty nie miales innych telefonow w rece widocznie

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    21.  2014-11-03 20:44:14

    @Lukasz88
    A właśnie, że w przypadku iP6 gorszy jest iP6 Plus, bo jest bardziej podatny na wyginanie. Być może owo wyginanie jest prawdziwą przyczyną zalegania iP6 w magazynach, choć tak naprawdę powinien zalegać większy Plus, bo jest bardziej zagrożony wygięciem. Moim zdaniem iPhone absolutnie nie powinien się wyginać, nawet gdyby miałby być o 1 mm grubszy, niż obecny iPhone 6.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    22. ~fajdak  2014-11-03 20:48:00  host: 77-253-90-168.adsl.inetia.pl

    jak to jest ze ajfonowcy maja w d u p i e wszelkie niusy o nowych smartfonach z andkiem czy tez o nowych wersjach andkow a androidowcy pluja jadem na lewo i prawo pod kazdym niusem by apple?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    23. ~syn siostry zakonnej.  2014-11-03 21:46:03  host: host86-190-166-121.range86-190.btcentralplus.com

    apple_rurkowiec: to przyjedz i sprzedaj im te 20tys sztuk w jeden dzien. oni czekaja na takiego handlowca....
    zapomnialem ze nie mozesz przyjechac, bo z zasilku ci na bilet nie wystarczy.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24. ~xs  2014-11-04 06:33:21  host: 83-238-227-109.adsl.inetia.pl

    20 tysięcy sztuk? Ale news. :) Tyle to się mieści w 1 małym magazynie. Dla przypomnienia paczka wielkości 100x100x10 to jest 10 tysięcy. Dla porównania w chwili premiery iP5 sprzedało się w 4Q2012 ... 27.4mln sztuk iP5. Teraz wartości będą podobne więc info że 1 piwnica ma iphone6 nie wstrząsa :D

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    25. ~  2014-11-04 08:27:35  host: 81.219.84.18

    @20 żebyś wiedział, że miałem. Smasung z androidem, Nokia z Windowsem... Nic ciekawego zacinanie i zawiechy.
    Iphonem robie 3 rzeczy na raz i zero zacinki

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    26. ~nitro  2014-11-04 20:43:43  host: komp-46-253-210-212.protonet.pl

    Witam, kiedyś zdecydowałem się na zakup iphona 4s by go przetestowac i zobaczyć dlaczego on ludzi tak interesuje. Postanowiłem go sprzedać i zainwestowałem w Sony Xperia Z2 i teraz już wiem dlaczego ludzie wybierają iphony gdyż według mnie system działa bardzo szybko i reaguje szybciej na palec :) Xperia Z2 to według mnie porażka z tym kitkatem 4.4. Ale cóż każdy może mieć swoje własne zdanie. Uważam że po jakimś czasie może kupie jeżynke pasport gdyż słyszałem ze dobrze i płynnie działa a android dla mnie jest w chwili obecnej beznadziejnym systemem a iphone niestety za drogi. Pozdrowienia dla czytających

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    27. ~Majkel  2014-11-05 10:01:11  host: 46-227-34-210-rev.logitus.pl

    To jakaś sciema.. gdyby tak było to można by było dostać w anglii iphone`a w 24h.. a jest tak samo w 7-10 dni..

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    28.  2014-11-05 13:58:09

    @12 & 25 - Uuu, wrodzone niedowartościowanie i nienawiść do tego, co mają inni się odezwała. 6tki faktycznie w ręce nie miałem, touche, miałem za to w ręce wszystkie poprzednie modele iPhonów (a sam byłem właścicielem 4S) i szczerze mówiąc, ok wyglądają ładnie ale nie są to telefony marzeń. Mają niezły system (choć nie dający takich możliwości jak andek), są nieźle zaprojektowane. To po prostu średniaki zapakowane w stylowe obudowy i wystawione za ogromną cenę. To tak jak jeansy Levi's czy Big Star, drogie bo markowe a że chińczyk uszył za michę ryżu to jakość kuleje.

Dodaj swoją opinię