Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ujemny przyrost bazy prepaid Polkomtela w 2Q2007

Ujemny przyrost bazy prepaid Polkomtela w 2Q2007

WitekT 19 Lipca 2007 09:30

0 0

Jak wynika z danych opublikowanych przez Vodafone, Polkomtel miał na koniec II kwartału 12,917 mln klientów. Co ciekawe, o ile w poprzednim kwartale telekom pozyskał 456 tys. klientów prepaid, tak w II kwartale… stracił ich 34 tys.

W raporcie można znaleźć także informację, że 58,8% bazy stanowią klienci prepaid.




(mln)

Po 1Q07

Po 2Q07

Pozyskanie w 2Q07

Prepaid

7,629

7,595

- 0,034

Postpaid

5,032

5,322

0,290

Razem

12,661

12,917

0,256


Na dzisiejszej konferencji, o 13:13, ma uroczyście zostać ogłoszony 13-milionowy klient.

Źródło tekstu: Vodafone, wł     

Dodaj do:
w sumie: 61
  • 0

    42. ~tymis  2007-07-19 19:39:46  host: proxy1.tkdami.net

    *mister: chyba jest w tym jakaś prawidłowość, mam na myśli ogólnie korzystanie z pre-paidów i abo a nie tylko Plusa i Play. Z tego co ja zaobserwowałem w swoim otoczeniu (lub rozmawiałem) to ludzie, którzy mają pre-paida traktują go jako telefon awaryjny, ten "drugi". Trzeba nagle zadzwonić bo np.: coś się stało. Z abo korzystają ci, ktorzy mają jakiś profil dzwonienia (wiem, że to brzmi źle w dobie Play ;-) Część z tych abonamentowców przeszła z karty, tłumaczyli to tym, że "teraz więcej dzwonią". Na koniec tej subiektywnej wypowiedzi napiszę, że w moim przypadku dotyczyło to byłych pre-paidowców Plusa i Orange, o dziwo z Ery nikogo nie spotkałem.

  • 0

    43.  2007-07-19 23:57:22

    ~tymis - jest jak mówisz ;-) abonamet jest dla wielu ludzi po prostu... wygodny ;-) A i tańszy i z większymi możliwościami - to oczywiste - w stosunku do pre-paida.

  • 0

    44. ~jojo  2007-07-20 00:26:27  host: efg199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "wlo" to jedynie TWOJE zdanie. Moim zdaniem nie jest to takie oczywiste.

  • 0

    45. ~mister  2007-07-20 15:45:20  host: chello089076196166.chello.pl

    no wlasnie i o tym mowie, te oferty abonamentowe sa tak korystne, ze odchodzi sie od prepaidow.

  • 0

    46. ~  2007-07-20 18:49:19  host: 136.red-213-96-108.staticip.rima-tde.net

    O 13:13 ogloszono 13mln klienta.Heh ładnie sobie cyferki poukładali,ale nie wierze,ze tyle jest...to tylko pozory.

  • 0

    47.  2007-07-21 21:52:50

    ~jojo - a to jest tylko Twoje zdanie ;-) jA WIDZĘ, ŻE LUDZIE PRZENOSZĄ NUMERY DO ABONAMETNÓW. bYĆ MOŻE upsss.. ;-) Twoi znajomi przeciwnie - wolą przenosić się do TT?

  • 0

    48.  2007-07-21 21:55:06

    a wiesz poc czy jeszcze to widzę? Po zwiększonej ilości kopert od operatorów (z fakturami) jakie widze w mojej "klatkowej" skrzynce pocztowej.

  • 0

    49. ~jojo  2007-07-22 15:05:03  host: eft49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "wlo" a czy ja przeczę, że to moje zdanie. Widzisz zwiększoną ilość kopert w skrzynce. A ja widziałem oficjalne dane np. na Telepolis - a wynika z nich, że użytkowników telefonów na kartę wciąż jest więcej... ;-)

  • 0

    50.  2007-07-22 17:43:54

    ~jojo - no weź przestań... jakie jeszcze "wymówki" znajdziesz, żeby zmienić temat i żeby na Twoim stanęło? Ja mówię nie o ilości kart - chyba, że mnie zacytujesz to się przekonam, ze nie wiem co mówię - tylko o trendzie ;-)

  • 0

    51. ~jojo  2007-07-22 20:19:45  host: egq63.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To nie żadna wymówka. Ilośc prepaidowców w prosty i jasny sposób poświadcza (jak sam napisałeś), że abonament jest dla wielu ludzi wygodny... jednak dla jeszcze większej ilości oosób wciąż bardziej wygodna jest karta. I zarówno po oficjalnych danych, jak również w swoim otoczeniu nie widzę żeby ten "trend" (jak to określiłeś) gwałtownie się zmienił. ;-)

  • 0

    52.  2007-07-22 20:43:13

    Nie powiedziałem, że nie.

  • 0

    53. ~  2007-07-23 06:31:21  host: 212.160.172.70

    Zatem ta 'rozpedzona lokomotywa' chyba pedzi na wstecznym biegu...

  • 0

    54.  2007-07-23 15:42:19

    cos im nie wyszlo i rzeczywiscie ida wstecz i jeszcze te zmiany ciekawe czy wyjda na dobre czy lokomotywa zatrzyma sie na dobre

  • 0

    55. ~adamek  2007-07-25 11:35:16  host: wipll-6-216-static.81a.tomaszow.pilicka.pl

    Ujemny przyrost w prepaidzie za to w abonamecie na plusie. Jaki z tego wniosek? Prosty. Dużą cześć osób w prepaidzie podpisałą umowę i przeszła na abonament :)

  • 0

    56. ~r  2007-07-25 22:51:09  host: chello084010106085.chello.pl

    #48: wlo, a nie widzisz zwiększonej ilości zużytych kart zdrapek w śmietnikach? ;-)

  • 0

    57. ~Dread  2007-07-26 09:23:13  host: dmb209.neoplus.adsl.tpnet.pl

    najlepiej to zamiast abo lub karty wziąć mixa :) i będzie po sprawie. wilk syty i owca cała :) kompromis jak się patrzy ;P a i telefoniki teraz ciekawe w mixie chodzą.

  • 0

    58. ~ahan  2007-07-26 10:41:16  host: apn-100-181.gprsbal.plusgsm.pl

    tak... ciekawe ile tych kart sim+ poszło na teleprzelew i do śmietnika, albo szuflady (bądź na allegro za 1,5 );p.

  • 0

    59. ~manga  2007-07-26 21:34:30  host: nat-dom.aster.pl

    Dramat, oszukują i nic dziwnego, ze traca kluentow....

  • 0

    60. ~Radek  2007-08-02 14:12:43  host: acoe37.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja jakoś sceptycznie podchodze teraz, gdy mam firme, do prepaidów. robisz interesy a tu nagle Ci przerywa bo skończyła się kaska na koncie hehe troche niefajnie to wygląda, wole abonament z wliczonymi minutkami i ładnym telefonem:) plus to daje

  • 0

    61. ~Pajojo  2007-08-09 13:54:12  host: dlf89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    coś w tym jest! bardzo to nieprofesjonalne jak nagle rozmowę cokolwiek rozłącza. czy to chwilowy brak zasięgu, czy wspomniany brak środków. a faktycznie plus zarówno zasięgiem dobrym się może chwalić jak i fajną ofertą abonamentową (chociażby tą dla firm).

Dodaj swoją opinię