Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UE wesprze VoIP

UE wesprze VoIP

WitekT 14 Lutego 2005 09:56

0 0

Komisja Europejska we współpracy z narodowymi urzędami-regulatorami rynków telekomunikacyjnych 25 krajów UE chce wspomóc rozwój usługi VoIP poprzez zapewnienie ram prawnych do jej świadczenia oraz rozwój szerokopasmowego dostępu do Internetu.

W chwili obecnej VoIP działa w warunkach prawnej niepewności, ponieważ dostawcy tej usługi nie wiedzą, jakie regulacje ich dotyczą. Chcemy dać im tę pewność prawną, ale bez zbyt dużych regulacji i ograniczeń - powiedział Martin Selmayr, rzecznik odpowiedzialnej za społeczeństwo informacyjne i media komisarz Viviane Reding.
Dodał, że Europa pozostała nieco w tyle w dziedzinie wykorzystania technologii VoIP. Najwięcej użytkowników VoIP jest w Japonii - 4,9 mln, a w USA jest ich milion.

Jak poinformował Selmayer, obecnie w 25 krajach Unii Europejskiej szerokopasmowy dostęp do Internetu stanowi 6,5% ogólnego dostępu do sieci.

Źródło tekstu: Media Run     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-149-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.