Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Udziałowcy dofinansowali P4

Udziałowcy dofinansowali P4

WitekT 2 Lutego 2010 12:16

0 0

11. stycznia sąd zarejestrował podwyższenie kapitału P4 - wynika z danych KRS, do których dotarł Parkiet.

Novator oraz Tollerton objęli w sumie 5012 udziałów spółki, podnosząc w ten sposób jej kapitał o nieco ponad 5%. Dzieli się on obecnie na 94.696 walorów o wartości nominalnej 47,348 mln zł. Procentowy udział obu firm w P4 nie zmienił się - Tollerton nadal skupia 50,3%, a Novator resztę.




Nie wiadomo na razie, po jakiej cenie właściciele obejmowali nowe walory P4, ani też jaki jest powód dokapitalizowania firmy. Biorąc pod uwagę poprzednie podniesienie kapitału, ze stycznia 2009 roku, wartość wsparcia Parkiet szacuje na nie więcej niż 100 mln zł.

Szerzej o wynikach P4 w 2009 roku pisaliśmy w tej wiadomości i tej wiadomości.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 1

    1.  2010-02-02 12:16:28

    "poprzednie poniesienie kapitału" - chyba podniesienie ;-)

  • 1

    2.  2010-02-02 12:19:25

    ezaq: poprawione, dzięki! :-)

  • 1

    3. ~:))  2010-02-02 12:23:55  host: 188.33.54.75

    oby to się przełożyło na jakość

  • -1

    4. ~  2010-02-02 12:39:00  host: v03-10.opera-mini.net

    ciekawe kiedy pojda pod mlotek.2lata gora.mirekb

  • 0

    5. ~retor  2010-02-02 12:49:27  host: public-gprs50771.centertel.pl

    No tak, ciekawe skąd taka decyzja. już finansowo nie wyrabiali?

  • 0

    6. ~iksik  2010-02-02 12:57:26  host: eae51.internetdsl.tpnet.pl

    "Przyczyn podwyższenia kapitału w społce z o.o. może być wiele, od powodowanych wymogami ustawowymi (np. w celu uniknięcia rozwiązania spółki przez sąd rejestrowy – art. 624 § 1 KSH), do motywowanych pozyskaniem nowych środków na finansowanie działalności spółki. Czasami również podwyższenie kapitału zakładowego może być przyczynkiem do poszerzenia grona wspólników danej spółki z o.o. czy też zastąpieniem zewnętrznych źródeł finansowania spółki (pożyczek, kredytów) zasobami wspólników. Wreszcie przyczyną podwyższenia kapitału zakładowego może być chęć zwiększenia wiarygodności spółki wśród jej partnerów biznesowych. " mrf.pl - niekoniecznie sprzedaż. Chyba niektórych boli P4

  • 0

    7. ~  2010-02-02 14:42:37  host: v04-05.opera-mini.net

    No i dobrze. Ja tam bardzej jestem ciekaw kiedy Plus zostanie sprzedany, może wreszcie ta firma będzie konkurencyjna.

  • 0

    8. ~Alex  2010-02-02 14:49:36  host: v01-16.opera-mini.net

    "Nie wiedomo na razie..." - powinno być "Nie wiAdomo..."

  • 0

    9.  2010-02-02 14:52:58

    Alex: poprawione, dzięki! :-)

  • 0

    10. ~Jędker  2010-02-02 15:07:20  host: 77-255-111-62.adsl.inetia.pl

    Niektórzy dowartościowują się wyłapywaniem literówek,ja p... śmia się z was czy płakac????

  • 0

    11. ~:))  2010-02-02 16:32:28  host: 188.33.54.75

    mniejsza o wyłapywanie - ja mam pytanie, jak to jest możliwe, że wszystkie portale puszczają teksty z pomyłkami, błędami, itd - gdy KAŻDY ma do dyspozycji programy, które automatycznie podkreślają wyrazy ŹLE napisane (pomijam znajomość zasad pisowni i ortografii przez redaktorów)

  • 0

    12. ~get  2010-02-02 22:43:58  host: host-81-190-124-247.szczecin.mm.pl

    @10, @11 - nic dodać, nic ująć

Dodaj swoją opinię