Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Udział i prędkość polskiego Internetu na platformie Steam

Udział i prędkość polskiego Internetu na platformie Steam

orson_dzi 22 Stycznia 2015 18:26

3 2

Platforma Steam udostępniła dane dotyczące prędkości Internetu, z jakiego korzystają Polscy gracze. Kto wypadł najlepiej?






Średnia prędkość polskiego Internetu, za pomocą którego łączymy się z platformą Steam, to 8,6 Mb/s. W ciągu ostatnich 7 dni połączenia z Polski stanowiły 1,8% całego ruchu na platformie, a nasi rodacy pobrali w tym czasie 1,5 PB danych. Dla porównania Amerykanie pobrali ich 14,7 PB, Rosjanie 7,7 PB, a trzeci pod tym względem są Niemcy z wynikiem 5,2 PB.

A który dostawca zapewnia najszybszy Internet dla graczy?
    1. Liberty Global (UPC) - 29,1 Mb/s
    2. TOYA - 20 Mb/s
    3. Vectra - 16,8 Mb/s
    4. INEA - 16,5 Mb/s
    5. Multimedia Polska - 12 Mb/s
    6. Internetia - 11,3 Mb/s
    7. Play - 7,2 Mb/s
    8. Netia - 6,7 Mb/s
    9. Orange - 5,6 Mb/s
    10. Plus - 5,3 Mb/s

    Źródło tekstu: Steam; wł     

Dodaj do:

Tagi: internet | steam

w sumie: 39
  • -1

    20. ~yoyo  2015-01-22 23:21:35  host: aqc107.neoplus.adsl.tpnet.pl

    divhashmorex, jeśli w Orange wynik jest średnią z usług stacjonarnych i mobilnych to obstawiam, że właśnie usługi stacjonarne zaniżają tą średnią. Dlaczego? VDSL to raptem 140-150 tyś abonentów z łącznej liczby ok. 2,4 mln abonentów neostrady. Do tego spora grupa tych abonentów jest daleka od maks wyników deklarowanych. Czasem już 500 metrów od centrali wystarczy aby VDSL ledwo wyciągał 30-40 Mb/s a nawet mniej. W ADSL-u ogólnie też nie jest kolorowo z transferami Co z tego, że spora grupa użytkowników ma opcje do 10 lub 20 Mb/s skoro linia nie pozwala na zestawienie odpowiednich szybkości, które często daleko odbiegają od deklarowanych maksimów. Natomiast internet w Orange działa przez sieć GSM całkiem dobrze. Z doświadczeń w różnych lokalizacjach transfery jakie osiągam dla DL w paśmie WDCMA oscylują w zakresie 7-16 Mb/s , natomiast w LTE to 19-49 Mb/s.

  • 2

    21. ~yoyo  2015-01-22 23:27:47  host: aqc107.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Poza tym, jestem ciekawy jak będą wyglądać średnie dla Play w kolejnej statystyce STEAM po likwidacji promocji z darmowym / nielimitowanym LTE. Z moich obserwacji w praktyce LTE w Play osiąga podobne transfery jak w Orange, natomiast po WDCMA transfery w Play, które osiągałem były niższe niż Orange w analogicznych lokalizacjach.

  • 0

    22. ~Calm7  2015-01-22 23:45:51  host: n11-01-08.opera-mini.net

    Orange 5,6? Extra. Bo ja wyciskam na Orange 1,3 dwn, a 0,4 upl. :-D git! :-D

  • 2

    23. ~Kamil24  2015-01-22 23:48:51  host: hod18.internetdsl.tpnet.pl

    Nieźle Plus pokonany przez Play nie tylko zasięgiem LTE ale i szybkością. Tego się nie spodziewałem

  • 0

    24. ~gratulacje  2015-01-23 01:08:59  host: user-94-254-144-96.play-internet.pl

    No no no.... ładne zestawienie.wyniki zaskakujące

  • 2

    25. ~Magik  2015-01-23 03:42:17  host: n16-08-01.opera-mini.net

    Nie ma zaskoczenia. Kablówki dostępne w zaludnionych miejskich osiedlach dużych miast zawyżają wynik. Tylko na tych terenach działają. Natomiast orange stacjonarny dociera niemal wszędzie, te mniej zurbanizowane tereny zaniżają. Mogliby poprawić wyniki bardziej konkurencyjną cenowo ofertą. Z kablówki możemy wybrać tylko internet, a w orange już trzeba mieć telefon lub płacić za utrzymanie linii. Wybór jest prosty.

  • -2

    26.  2015-01-23 07:12:40

    Wyniki są konsekwencją skali i technologii działania. Takie UPC - oczywiste, że będą najszybsi (z dużych), podobnie jak zaniżony wynik Orange (ogólnopolska skala działania), czy też Plusa, a nieco zawyżony wynik Play (mniej stacji, brak nakierowania na pokrycie całego kraju). Nic zaskakującego, nawet wyniki konkretnych krajów są zgodne ze spodziewanymi, jak np. Korea Południowa, czy Rumunia, która od dawna się wyróżnia.

  • -2

    27.  2015-01-23 07:15:13

    @16 - co komu zatkało? Miałeś podstawy logiki? Pomyśl chłopcze, wprzypadku Orange dochodzą wyniki sieci stacjonarnej (gdzie jak wiadomo do 10 to sukces...), oraz, jak w przypadku Plusa pokrycie całego kraju. Play skupia się na bardziej atrakcyjnych lokalizacjach, a w przypadku W3 wynik pogarszają tereny traktowane zasięgowo, a nie pojemnościowo. Myślenie nie boli.

  • 2

    28. ~  2015-01-23 08:55:41  host: 37-128-88-154.static.ip.netia.com.pl

    Wszyscy nasi sąsiedzi mają lepszy DL niż my... a Rumunia i Bułgaria biją nas x2, x3... oj chyba jesteśmy w lesie... a operatorzy mówią, że wydają tyle na infrastrukturę. To gdzie ta kasa?

  • 0

    29.  2015-01-23 10:28:23

    Należy pamiętać, że są to prędkości średnie a jak wiadomo średnio ja i mój piec mamy po 3 nogi. Podobnie jest z tymi wynikami. Ciekawy byłby rozkład użytkowników, bo może się okazać że lepszy wynik PLAY nakręciła garstka siedząca na darmowym LTE, a cała masa ciągnęła bidne 2Mbps

  • 0

    30. ~kij w mrowisko  2015-01-23 10:44:07  host: ip-78-30-111-40.free.aero2.net.pl

    Nikt nie napisze, że to banda debili tracących czas i pieniądze (najczęściej rodziców, nie swoje) na bzdurne gierki?

  • 2

    31.  2015-01-23 11:10:31

    Ja mam LTE Play i Orange 20 mbps. 3G Orange też w okolicach 20 mbps. Widziałem na wsi Neostradę działającą 512 kbps. Skansen pewnie ciągnie w dół.

    W Play jak skończy się 100 GB to transfer wzrośnie bo mniej ludzi będzie obciążać sieć.

  • -2

    32.  2015-01-23 11:22:51

    @31 ale logika :) przecież mniej ludzi tez statystycznie będzie miało wtedy szybki net od Play, więc pociągnie to statystyki w dół nie w górę

  • 0

    33.  2015-01-23 11:29:31

    @32 pisałem o szybkości transferu a nie o wolumenie.

  • 0

    34.  2015-01-23 11:40:57

    @32 jak mniej ludzi podłączonych jest do stacji bazowej to masz szybszy transfer. Ilość danych pewnie spadnie chyba że kupią ofertę nolimit.

  • 1

    35.  2015-01-23 12:05:34

    skąd przekonanie, że ludzie korzystający do tej pory z pakietu lte na 30 dni zmniejszą swoją aktywność, taką wypowiedź może napisać człowiek nie znający zupełnie oferty play internet na kartę.

  • 2

    36. ~ja  2015-01-23 12:08:50  host: user-164-126-35-89.play-internet.pl

    @27 Boli wynik? "Pomyśl chłopcze" mocniej bo słabo to uzasadniasz!
    @29 To tylko twoje domysły ale i tak nieprawdziwe. Jeśli to taka garstka użytkowników z LTE Playa odpowiada za tak dobry wynik to ile ta garstka by miała 100, 200 Mbps żeby podkręcić średnią na taki dobry wynik wobec szerokiej rzeszy niezadowolonych, w żółwim tempie uparcie korzystających, niezadowolonych z internetu Playa.

    Wielu tu się stara utrzymać swoje legendy o słabym internecie z Playa, a szczególnie LTE. Teraz stracili ostatni argument. Tak mówią tylko ci, którzy nie mieli LTE bo ci, którzy mają są zadowoleni. Ja mam teraz 12,5 Mbps i nie wrócę już nie wrócę już do "kabla". Nie dacie rady mi obrzydzić LTE Playa - a takich "niezadowolonych" jak ja jest wielu i ciekawe co ich tam trzyma, ba - nawet ich przybywa - skoro można znaleźć porównywalne oferty.

  • 0

    37.  2015-01-23 12:53:39

    Jeśli chodzi o ilość pobieranych danych to kolejność sieci przedstawia się następująco:
    Orange Polska
    Liberty Global
    INTERNETIA-AS Netia SA,PL
    VECTRANET-AS VECTRA S.A.,PL
    MULTIMEDIA-AS Multimedia Polska S.A.,PL
    PLUSNET Polkomtel Sp. z o.o.,PL
    INEA-AS INEA S.A.,PL
    P4NET P4 Sp. z o.o.,PL
    TOYA Toya sp.z.o.o,PL
    INTERNETIA_ETTH2-AS Internetia Sp.z o.o.,PL
    Powyższe dane obejmują okres 7 dni.

  • 0

    38. ~tiger93  2015-01-23 14:36:28  host: 178-37-160-253.adsl.inetia.pl

    W przypadku Netii wyniki zaniżają łącza BSA, na słabej technicznie sieci.

    Na sieci własnej prawie wszędzie jest o wiele lepiej:
    http://tlp.is/55o

  • 0

    39. ~elf  2015-01-26 16:05:31  host: cbp162.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wyniki te nie podają prędkości dostępu do internetu, są to prędkości dostępu do serwerów Steam, a to jednak nie to samo ;)

Dodaj swoją opinię