Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Uciekając przed pożarem prędzej zostawimy kota, niż telefon

Uciekając przed pożarem prędzej zostawimy kota, niż telefon

LuiN 29 Lipca 2015 18:38

4 0

Motorola opublikowała zaskakujące wyniki badania dotyczącego przyzwyczajeń użytkowników smartfonów. Wygląda na to, że w czasie walki o przetrwanie telefon wygrywa z kotem.



Badanie przygotowane zostało przez KRC Research na próbie 7112 osób z USA, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Meksyku i Chin. Chodzenie spać ze smartfonem w dłoni zadeklarowało 60% respondentów (w Indiach aż 74%), 57% bierze go ze sobą do ubikacji (najczęściej Chińczycy - 67%), a 17% osób zadeklarowało korzystanie z telefonu nawet w czasie prysznica.




Weekend bez smartfonu? 15% osób wolałoby zamiast tego nie widzieć się ze swoją drugą połówką, 18% brać prysznica, a 19% może nawet nie spać, byleby tylko smartfon był pod ręką. Ba, aż 22% ankietowanych wyrzekłoby się weekendowego seksu, by tylko nie zabierać im telefonu.

I wreszcie kwestia tytułowego kota. Aż 54% respondentów w pierwszej kolejności ratowałoby w razie pożaru swój telefon, a nie domowego zwierzaka. I to pomimo, że tylko 39% ankietowanych jest zadowolonych z posiadanego smartfonu, a 79% czuje się wkurzona ciągłymi powiadomieniami. O poziom irytacji miauczeniem kota nie zapytano :-).

Źródło tekstu: Motorola, wł     

Dodaj do:

Tagi: koty | motorola | lenowo | pożar

w sumie: 23
  • 1

    4.  2015-07-29 19:14:38

    Czyli wyłączamy internet, a najlepiej jeszcze prąd i populacja rośnie. :)

  • -1

    5. ~Joey  2015-07-29 19:19:38  host: 81.219.84.18

    Co za tragedia, kot którego mam to pierwsze moje zwierzątko a mam 23 lata także je**** smartfon koteł górą

  • 1

    6. ~jarko  2015-07-29 19:22:08  host: agxg193.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wybaczcie, że się powtarzam, ale znowu na myśl przychodzi mi cytat: "We live in the era of the smart phones and stupid people"

  • 0

    7. ~drd~  2015-07-29 19:28:43  host: 178.218.235.93

    Może kota wcale nie trzeba ratować? To jest tak zwinne zwierze że sam ucieknie z płonącego domu...

  • 0

    8.  2015-07-29 19:35:23

    To nawet nie jest przykre. To jest zwyczajnie chore!

  • 2

    9. ~gdfgd  2015-07-29 19:35:40  host: user-94-254-198-57.play-internet.pl

    Zrozumiałe. Z kota się nie zadzwoni.

  • 1

    10. ~  2015-07-29 19:42:04  host: n08-08-05.opera-mini.net

    2).
    Ale kot może być w innym pokoju, na innym piętrze, i nie jest po drodze z telefonem - trzeba wybierać, bo nie da się ratować dwóch.

  • 0

    12. ~edek  2015-07-30 01:08:44  host: 213.158.218.70.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Szkoda, że nie podano tu wieku ankietowanych. Jeśli przedział wiekowy "gimbazy" to się nie dziwię. Niestety żyjemy, w erze konsumpcji i głupoty na którą to młodzież jest wyjątkowo podatna.

  • 0

    13. ~mnm  2015-07-30 01:21:40  host: 178-214-150-141.internetia.net.pl

    No cóż patrząc na to co ludzi mają na tych swoich smartfonach w notatkach zdjęciach itp. to jednak mnie to nie dziwi..Choć ja jednak wolałabym ratować moego kota,,,i telefon też..

  • 1

    14. ~SA10B  2015-07-30 06:16:29  host: apn-31-2-85-116.dynamic.gprs.plus.pl

    Smartfona za darmo w schronisku nie dostanie.

  • 0

    15.  2015-07-30 08:01:13

    Kot ma nogi, telefon nie. Poza tym mój kot nie mieszka razem ze mną w domu, (jest zwierzakiem podwórkowym) ma sypialnie w budynku obok ;-)

  • 1

    16. ~Madak  2015-07-30 08:53:17  host: 217.153.182.70

    Nie dziwię się, też bym zostawił swojego sierściucha ;)

  • 0

    17.  2015-07-30 09:06:05

    skopiuję, może po angielsku nie wykasują .... We live in the era of the smart phones and stupid people

  • 0

    18. ~  2015-07-30 10:19:39  host: static-62-233-132-206.devs.futuro.pl

    Niech zgadne - grupa badanych (przez FB oczywiscie) to przedzial 13-16letnich debili?

  • 0

    19. ~  2015-07-30 20:22:45  host: dvv17.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wiadomo, że dzieci fejsbuka uratują smartfona. Muszą mieć czym zrobić zdjęcie płonącego domu i wstawić je na tablicę, żeby zgarniać lajki.

  • 0

    20. ~  2015-07-30 23:38:28  host: 5ac7ca98.bb.sky.com

    A widział ktoś by jakakolwiek osoba uciekająca przed pożarem wzywał pomoc przez kota ?

  • 0

    21.  2015-07-30 23:50:02

    2o). a nigdy nie słyszałeś o tym, że zwierzak uratował ludzi przed pożarem, spaleniem???

  • 0

    22.  2015-07-31 01:29:01

    moze kot uratuje smartfona

  • 0