Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ubezpieczeniowa rewolucja Solorza-Żaka

Ubezpieczeniowa rewolucja Solorza-Żaka

orson_dzi 4 Maja 2016 10:07

2 8

Zygmunt Solorz-Żak chce wkroczyć na rynek polis ubezpieczeniowych - czytamy w Pulsie Biznesu.



Usługi ubezpieczeniowe są dostępne w ofertach operatorów telekomunikacyjnych od dłuższego czasu. Głównie dotyczą one ochrony ekranu smartfonu lub ubezpieczenia całego urządzenia. Jak słusznie zauważa Puls Biznesu - więcej jest z nimi problemów jak pożytku. Usługi zazwyczaj są wciskane klientom na siłę i na co dzień więcej jest reklamacji w sprawie ich włączenia niż faktycznych zgłoszeń w sprawie szkody. Rewolucję w tej kwestii chce wprowadzić Zygmunt Solorz-Żak.




Polisy mają być sprzedawane mobilnie i podobno został już wybrany partner, których zajmie się dostarczeniem technologii i samych produktów. Jak informuje Puls Biznesu, ma to być firma Benefia z grupy VIG Polska, a jej szef potwierdził nawiązanie współpracy. Klienci Plusa będą mogli skorzystać między innymi z ubezpieczeń komunikacyjnych (OC, AC, NW, Assistance).

Wszystkie sprzedawane smartfony Plusa mają mieć zainstalowaną aplikację Ubezpieczenia Plus (U+), która ma wykorzystywać kody QR w dowodach rejestracyjnych do szybkiego dopasowania odpowiedniej polisy. Będzie to jedna z dostępnych metod wykupienia ubezpieczenia. Oprócz tego będzie można je zakupić w tradycyjny sposób, w salonach Plusa. Tym ma zająć się oddzielna firma, która zostanie wyłoniona w ramach przetargu.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

w sumie: 23
  • -1

    4. ~~~  2016-05-04 10:33:57  host: dfo40.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Rewolucja? Chyba dla autora tekstu

  • 0

    5.  2016-05-04 10:36:35

    4: a znasz szczegóły? To się podziel z nami. :-)

  • 2

    6. ~ja  2016-05-04 10:37:08  host: apn-46-169-32-33.dynamic.gprs.plus.pl

    Nie zaufał bym plusowi. Mam od nich ofertę telefonu.

  • -2

    7.  2016-05-04 10:38:36

    6 - ciekaw jestem co Cię zachęciło, żeby się wpakować w takie szambo?

  • 2

    8.  2016-05-04 10:40:38

    Kiedy będą sprzedawać proszki i znicze?

  • -2

    9. ~santer  2016-05-04 10:43:49  host: 195.136.20.133

    6- niesamowicie wartosciowa wypowiedz.

  • 2

    11. ~Hahaha  2016-05-04 10:54:19  host: 84-10-54-235.static.chello.pl

    Tragedia. Jakie aplikacje w telefonie na siłę. Czyli Plusa można już całkowicie skreślić z wielkiej czwórki.

  • 3

    12.  2016-05-04 10:59:25

    Rewolucja taka jak miała być z prądem.

  • 3

    13. ~kuba  2016-05-04 11:00:50  host: 185.40.115.178

    Dla firmy ubezpieczeniowej im mniej dopasowana do klienta oferta tym lepiej. Jeżeli oferta jest dopasowana to rośnie ryzyko wypłaty odszkodowania. Dopasowanie ubezpieczenia do klienta i maksymalizacja zysków firmy ubezpieczeniowej to dwa trudne do pogodzenia pojęcia, jak balansowanie na linie, trzeba tak golić żeby nie zarżnąć kury/klienta ;-)

  • -5

    14. ~kamil  2016-05-04 11:07:04  host: 89-66-131-104.dynamic.chello.pl

    Plus jak firma... Ale tragedii nie ma. Tel - wszystkoe kom i stacj, smsy, mmmsy i 5GB i aparat( wart na rynku 600pln) za złotówkę ( 1 pln)!! Naprawdę grzech było nie wziąć :)

  • 2

    15.  2016-05-04 11:11:29

    @14, telefonu o wartości rynkowej 600zł (która spada z tygodnia na tydzień) nie bierze się na abonament -.-'

  • 1

    18.  2016-05-04 11:18:49

    Nie zaufałbym takiemu pośrednikowi / ubezpieczycielowi, który sam wcześniej nie potrafił dobrze zabezpieczyć systemów Plus Banku...

  • -4

    19. ~  2016-05-04 11:21:48  host: 178-36-201-156.adsl.inetia.pl

    Mógłby się pośpieszyć, bo kończy mi się OC.

  • 0

    20. ~  2016-05-04 11:50:38  host: 188.146.69.56.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    A czy tę aplikację będzie można usunąć z telefonu (bez rootowania)?

  • 0

    21. ~prądzyński  2016-05-04 12:13:09  host: n19-07-06.opera-mini.net

    N I E ! ! !

  • 1

    22.  2016-05-04 13:32:57

    Następny pośrednik.

  • -1

    23.  2016-05-04 13:35:20

    22 - na szczęście wolność wyboru - także pośrednika ubezpieczeniowego - każdy ma ;-)

  • 1

    24. ~m  2016-05-04 16:11:39  host: komp-93-159-184-157.inetgo.pl

    Benefia :-D dziękuję :-D masakra

  • 0

    25. ~Macio  2016-05-09 23:40:10  host: 078088028203.dynamic-ra-5.vectranet.pl

    Nie wiem co macie do Plusa, bardzo dobry operator, chyba nawet najlepszy w kraju. W dodatku Polski. A że rozbudowuje swoje usłgi to tym lepiej, bo taniej. Poza telefonem będzie można mieć prąd, tv, net, konto, ubezpieczenie. A wszystko razem sporo taniej. To jest atut Plusa.

  • 0

    26. ~  2016-05-16 18:15:33  host: aedt222.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zainstalowałem aplikację - znalazła świetną ofertę. W porównywarkach najniższa cena wynosiła 428 zł, w aplikacji - 369, no i zamiast klepania wszystkich danych wystarczyło zrobić zdjęcie QR z dowodu rejestracyjnego.

Dodaj swoją opinię