Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ubezpieczenie podróżne przez SMS w Orange

Ubezpieczenie podróżne przez SMS w Orange

sirmark 18 Grudnia 2008 13:03

0 0

PTK Centertel i Generali wprowadzają nową ofertę ubezpieczeń wyjazdów zagranicznych dla klientów abonamentowych sieci Orange. Aby z niej skorzystać wystarczy wysłać SMS, a opłata dopisywana jest do rachunku telefonicznego klienta.

Ubezpieczenie podróżne przez SMS to kolejna, po Pakiecie Podróżnika, wspólna usługa PTK Centertel i Generali, dzięki której łatwo i szybko można ubezpieczyć siebie oraz innych uczestników wyjazdu zagranicznego. Jest adresowana do klientów abonamentowych Orange, którzy często podróżują i organizują wyjazdy zagraniczne we własnym zakresie. Korzystając z niej klienci wykupują ubezpieczenie turystyczne obowiązujące poza granicami Polski - we wszystkich krajach świata. Otrzymują także dostęp do wielu przydatnych informacji o kraju, do którego się wybierają.

Ubezpieczenie pokrywa koszty leczenia i usług świadczonych w związku z nieszczęśliwym wypadkiem lub nagłym zachorowaniem ubezpieczonego za granicą, koszty powrotu do kraju a jeśli to konieczne, transportu do placówki medycznej. Obejmuje także następstwa nieszczęśliwych wypadków, w tym związane z amatorską jazdą na nartach lub snowboardzie.
Z jednego numeru telefonu można wykupić ubezpieczenie nawet dla pięciu osób, a maksymalny okres ochrony wynosi 30 dni dla każdej z nich. Dzienny koszt ubezpieczenia wynosi 5 zł i jest automatycznie dopisywany do rachunku telefonicznego abonenta. Odpowiedzialność Generali w zakresie kosztów leczenia i pomocy w podróży (usług assistance) wynosi maksymalnie 120 tys. zł, a w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków maksymalnie 5 tys. zł.

Zawarcie polisy odbywa się w dwóch etapach:
W pierwszym - należy wysłać SMS pod numer 7115 wpisując w treści (oddzielone spacją): numer PESEL, liczbę dni ubezpieczenia oraz datę, która rozpoczyna okres ochrony.
W drugim - po otrzymaniu zwrotnego SMS-a z informacją o cenie ubezpieczenia i dostępem do Szczególnych Warunków Ubezpieczenia - należy wysyłać SMS o treści "ZGODA", którym akceptuje się warunki umowy.
Koszt SMS-a wysłanego w Polsce wynosi 1,22 zł, a za granicą (w Eurotaryfie) 2,72 zł.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~mark  2008-12-18 13:27:25  host: public-gprs7929.centertel.pl

  a gdzie tu jest Umowa? czy ZGODA wystarczy? Na co zgoda i kogo ? Ciekawe jak to prawnicy przepuścili ;-)

 • 0

  2.  2008-12-18 15:57:26

  nie wiem czemu, ale mam wrazenie, ze to juz kiedys o orange funkcjonowalo...

 • 0

  3. ~  2008-12-18 18:23:37  host: f142-044.opera-mini.net

  #2: Na stronie Orange ta oferta jest przynajmniej od połowy października. Wtedy mniej więcej to widziałem jak szukałem stawek roamingowych.

 • 0

  4.  2008-12-18 19:34:18

  juz wiem czemu mi sie tak zdawalo ;) pakiet podroznika dzialal na podobnej zasadzie ;)

 • 0

  5. ~doubt  2009-01-02 17:23:41  host: bwf194.neoplus.adsl.tpnet.pl

  umowa jest w formie smsa i nie widzę w tym nic dziwnego,bo jak thonk zauważył pakiet podróżnika działał na podobnej zasadzie, również na podobnej zasadzie działa e-bilet,więc wszystko jest zgodnie z prawem i jest szalenie wygodne

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-230-68.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Kto wygra w meczu Polska - Senegal?

Promocja doładowań w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet