Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ubezpieczenie podróżne przez SMS w Orange

Ubezpieczenie podróżne przez SMS w Orange

sirmark 18 Grudnia 2008 13:03

0 0

PTK Centertel i Generali wprowadzają nową ofertę ubezpieczeń wyjazdów zagranicznych dla klientów abonamentowych sieci Orange. Aby z niej skorzystać wystarczy wysłać SMS, a opłata dopisywana jest do rachunku telefonicznego klienta.
Ubezpieczenie podróżne przez SMS to kolejna, po Pakiecie Podróżnika, wspólna usługa PTK Centertel i Generali, dzięki której łatwo i szybko można ubezpieczyć siebie oraz innych uczestników wyjazdu zagranicznego. Jest adresowana do klientów abonamentowych Orange, którzy często podróżują i organizują wyjazdy zagraniczne we własnym zakresie. Korzystając z niej klienci wykupują ubezpieczenie turystyczne obowiązujące poza granicami Polski - we wszystkich krajach świata. Otrzymują także dostęp do wielu przydatnych informacji o kraju, do którego się wybierają.


Ubezpieczenie pokrywa koszty leczenia i usług świadczonych w związku z nieszczęśliwym wypadkiem lub nagłym zachorowaniem ubezpieczonego za granicą, koszty powrotu do kraju a jeśli to konieczne, transportu do placówki medycznej. Obejmuje także następstwa nieszczęśliwych wypadków, w tym związane z amatorską jazdą na nartach lub snowboardzie.


Z jednego numeru telefonu można wykupić ubezpieczenie nawet dla pięciu osób, a maksymalny okres ochrony wynosi 30 dni dla każdej z nich. Dzienny koszt ubezpieczenia wynosi 5 zł i jest automatycznie dopisywany do rachunku telefonicznego abonenta. Odpowiedzialność Generali w zakresie kosztów leczenia i pomocy w podróży (usług assistance) wynosi maksymalnie 120 tys. zł, a w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków maksymalnie 5 tys. zł.


Zawarcie polisy odbywa się w dwóch etapach:
W pierwszym - należy wysłać SMS pod numer 7115 wpisując w treści (oddzielone spacją): numer PESEL, liczbę dni ubezpieczenia oraz datę, która rozpoczyna okres ochrony.
W drugim - po otrzymaniu zwrotnego SMS-a z informacją o cenie ubezpieczenia i dostępem do Szczególnych Warunków Ubezpieczenia - należy wysyłać SMS o treści "ZGODA", którym akceptuje się warunki umowy.
Koszt SMS-a wysłanego w Polsce wynosi 1,22 zł, a za granicą (w Eurotaryfie) 2,72 zł.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~mark  2008-12-18 13:27:25  host: public-gprs7929.centertel.pl

  a gdzie tu jest Umowa? czy ZGODA wystarczy? Na co zgoda i kogo ? Ciekawe jak to prawnicy przepuścili ;-)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2.  2008-12-18 15:57:26

  nie wiem czemu, ale mam wrazenie, ze to juz kiedys o orange funkcjonowalo...

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3. ~  2008-12-18 18:23:37  host: f142-044.opera-mini.net

  #2: Na stronie Orange ta oferta jest przynajmniej od połowy października. Wtedy mniej więcej to widziałem jak szukałem stawek roamingowych.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  4.  2008-12-18 19:34:18

  juz wiem czemu mi sie tak zdawalo ;) pakiet podroznika dzialal na podobnej zasadzie ;)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  5. ~doubt  2009-01-02 17:23:41  host: bwf194.neoplus.adsl.tpnet.pl

  umowa jest w formie smsa i nie widzę w tym nic dziwnego,bo jak thonk zauważył pakiet podróżnika działał na podobnej zasadzie, również na podobnej zasadzie działa e-bilet,więc wszystko jest zgodnie z prawem i jest szalenie wygodne

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-174-129-188-109.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet