Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Uaktualnienie wyszukiwarki BTSearch

Uaktualnienie wyszukiwarki BTSearch

sirmark 31 Grudnia 2009 01:39

0 0

Wyszukiwarka polskich nadajników sieci komórkowych BTSearch, została uaktualniona o 303 nowych BTS-ów. Przekroczono ważną granicę i obecnie wykaz zawiera łącznie 25043 stacji.

BTSearch opiera się w całości na danych nadsyłanych przez entuzjastów, hobbystów i wszystkie inne osoby zainteresowane tematem stacji bazowych w Polsce.

Pod adresem mapa.btsearch.pl działa mapa z zaznaczonymi nadajnikami, która oparta jest zarówno o dane zebrane przez użytkowników, jak i te pochodzące z wykazu UKE.




Dla osób chętnych do rozpoczęcia aktywnego monitorowania stacji bazowych, dostępny jest tutorial. Znaleźć można w nim m.in. sporo informacji teoretycznych nt. działania sieci komórkowych GSM/UMTS oraz praktyczne opisy aplikacji pomocnych przy monitoringu sieci - CellTrack oraz PyNetMony (dla telefonów opartych o system Symbian S60).

Zobacz: Więcej informacji na BTSearch.pl

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5. ~arE  2009-12-31 08:50:43  host: biafw1.szeptel.net.pl

    To ja wytknę literówkę ;) Przekroczono ważna granicę i obecnie wykaz zawiera łącznie 25043 stacji. Powinno być ważną

  • 0

    6. ~  2009-12-31 09:37:33  host: acwl18.neoplus.adsl.tpnet.pl

    MNI Telecom przejeło Mobilikinga: http://gpwinfostrefa.pl/palio/html.run?_Instance=cms_gpw.pap.pl& amp;_PageID=6&_EspiID=214215&_DocID=408142&_Site=ESP I&_CheckSum=1941211375

  • 0

    7. ~  2009-12-31 09:39:09  host: acwl18.neoplus.adsl.tpnet.pl

    MIT czyli d. PPWK nabył MNI Premium http://gpwinfostrefa.pl/palio/html.run?_Instance=cms_gpw.pap.pl& amp;_PageID=6&_EspiID=214197&_DocID=408119&_Site=ESP I&_CheckSum=-632517806

  • 0

    8. ~  2009-12-31 09:52:57  host: f96-060.opera-mini.net

    Kiedy wreszcie mobilna wersja tej mapy na btsearch ?

  • 0

    9. ~evad  2009-12-31 09:54:55  host: genkt-056-014.t-mobile.co.uk

    @Patryk_ Masz absolutną rację. W fazie testów jest nowa wesja bazy, który ten problem rozwiązuje. Oczywiście efektem ubocznym będzie uszczuplenie łącznego wolumenu BTS-ów w bazie, ale dane będą lepszej jakości i tego rodzaju duplikaty już nie będą miały racji bytu.

  • 0

    10. ~ksad  2009-12-31 10:06:57  host: 188.33.5.232

    Wszystko to ładnie i pięknie, tylko że od pół roku zgłaszam im dwa PTS-y Play w Żarach (woj. lubuskie), a oni ani be, ani me, ani kukuryku :-), sądzę więc, że ta lista jest dość niekompletna.

  • 0

    11. ~ksad  2009-12-31 10:08:41  host: 188.33.5.232

    DROGIE TELEPOLIS.PL! DZIĘKI ZA KOLEJNY WSPÓLNY ROK! JESTEŚCIE, JAK PIĘKNA KOBIETA - NIE SPOSÓB ZNUDZIĆ SIĘ WAMI. TAK TRZYMAĆ W 2010! POZDRAWIAM.

  • 0

    12. ~mirekb  2009-12-31 10:36:39  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    ja czekam az p4 dojdzie do europejskich standardów i wreszcie na mapce zasiegu będzie zaznaczony zasieg własny gsm.podobny temat w zakresie aktualizacji zasiegu,w p4 tego brak

  • 0

    13. ~evad  2009-12-31 10:45:08  host: 217.205.197.194

    @ksad Czy Twoje zgłoszenia zawierały dane CID/LAC tych stacji?

  • 0

    14. ~marcin  2009-12-31 10:56:24  host: 77-254-185-40.adsl.inetia.pl

    ładnie , czytelnie

  • 0

    15. ~paolo  2009-12-31 11:04:01  host: acyu200.neoplus.adsl.tpnet.pl

    witam, jak to jest, że nawet w wykazie UKE na terenie Rzeszowa nie ma żadnego nadajnika Sferii 850MHz a jak mam internet w Cyfrowym Polsacie własnie z pasma 850 Sferii? (modem Sierra Wireless USB 306)

  • 0

    16. ~  2009-12-31 11:20:02  host: ip-94-42-38-9.multimo.pl

    A dlaczego ta granica była ważna???

  • 0

    17.  2009-12-31 11:27:13

    Wszystko ładnie i pięknie widać na tej mapie, korzystam z niej bardzo często. Jedna uwaga, że jest to raczej przedstawienie na mapie Polski pozwoleń a nie rzeczywistych stacji i nadajników. W ok 90% to się i tak pokrywa ale jest też sporo zaznaczonych punktów lokalizacji nodeB czy BTS ktorych jeszcze nie ma.

  • 0

    18. ~x  2009-12-31 16:41:57  host: chello089077107097.chello.pl

    do 17. Ponieważ to jest wykaz pozwoleń. Więc najprawdopodobniej nadajnik tam powstanie ;)

  • 0

    19.  2009-12-31 20:28:31

    @ksad - może czekają,aż ktoś "pewny" potwierdzi im te lokalizacje ? Mi też z początku nie przyjmowali od razu danych. Istnieje niestety grupa ludzi wysyłających "byle co",niesprawdzone,a czasami i zmyślone dane.

  • 0

    20. ~mario  2010-01-01 18:52:44  host: 94.254.192.200

    dzis 1 sty.2010r znalazlem nowa siec w Krakowie(centernet 260-15),co nie jest ujete w wykazie na dzien dzisiejszy.

  • 0

    21. ~Gormar  2010-01-01 23:04:54  host: 217.96.62.235

    @20. mario, zdaje się, że niedawno weszła w życie umowa pomiędzy Aero2 a CenterNetem dotycząca współdzielenia (lub raczej dzierżawy) sprzętu RAN (Radio Access Network). Dzięki, której CenterNet wreszcie wykorzysta przydzielone częstotliwości i będzie mógł wypełnić warunki koncesji. W sumie koncepcja budowy sieci przez kilku mniejszych operatorów jest moim zdaniem jedynym dla nich ratunkiem.

  • 0

    22. ~paolo  2010-01-02 13:48:09  host: ip-78-30-113-109.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    :)

  • 0

    23.  2010-01-03 23:47:46

    22. jak tam cyfrowy polsat się sprawdza?? U mnie prędkości na poziomie 3mb/s.

  • 0

    24. ~paolo  2010-01-04 13:47:54  host: 192.193.245.14

    to zależy, max co udało mi się wyciągnąc to 8mb/s, przeciętnie to też ok 3mb/s ale może to zależy od serwerów z których ściągam (nie mam skąd wziąść jakiegoś pliku aby przetestować faktyczną prędkośc ściągania, bo testery łącz na stronach www wkazują mi za każdym razem coś innego). Niestety ale wczoraj wogóle padł ni net z CP, w sumie jest ale makabrycznie wolny a dopiero wykorzystałem jakieś 3,5-4GB transferu.

Dodaj swoją opinię