Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Uaktualnienie Samsunga Galaxy J5 (2017) ochroni przed BlueBorne

Uaktualnienie Samsunga Galaxy J5 (2017) ochroni przed BlueBorne

Isand 29 Października 2017 16:58

1 1

j52017

Nie tak dawno wszystkie branżowe portale pisały na temat zagrożenia jakie stanowi BlueBorne. Samsung postanowił wspomóc użytkowników tegorocznego Galaxy J5 - do Europy trafia właśnie uaktualnienie mające ich przed tym obronić.




Przypomnijmy: BlueBorne pozwala na przejęcie kontroli nad urządzeniem poprzez Bluetooth. Ważne jest to, że atak nie wymaga parowania urządzeń ani nawet tego by zagrożony telefon miał włączone wykrywanie urządzeń z Bluetoothem.

Aktualizacja wazy 392 MB i przychodzi pod numerem kodowym J530FXXU1AQI3. Jest ona rozprowadzana metodą OTA (Over-The-Air). Uaktualnienie zawiera również poprawki bezpieczeństwa.

Źródło tekstu: sammobile.com, wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung galaxy j5 2017

w sumie: 23
  • 1

    7. ~4D  2017-10-29 19:12:15  host: public-gprs368284.centertel.pl

    Isand, skoro news dotyczy Samsunga Galaxy J5 (2017) to dlaczego wkleiłeś tu zdjęcie J5 2015 ??
    Nie miałeś pod ręką zdjęć J5 (2017), czy liczyłeś na to, że czytelnicy i tak się nie połapią? :-)

  • 0

    8.  2017-10-29 19:29:23

    @7 - Szczerze? Chyba wkradł się nam kiedyś chochlik, bo to zdjęcie mamy w bazie podpisane jako tegoroczny J5 ;) Ale dzięki za zwrócenie uwagi, już zmieniam

  • 0

    9. ~4D  2017-10-29 19:46:43  host: public-gprs368284.centertel.pl

    @8. Spoko. Teraz news prezentuje się profesjonalniej, a takowe lepiej się czyta :-)

  • 0

    10. ~krs1  2017-10-29 20:05:26  host: 65d84cbf88.rev.snt.net.pl

    @5: Mam niebrandowane S8+, tel twierdzi, że jest aktualny (przez OTA). Aplikacja z Google Play do sprawdzenia podatności na atak twierdzi, że telefon jest narażony. Komu wierzyć? :)

  • 0

    11.  2017-10-29 20:06:33

    Ale mają zapłon. U mnie Lenovo też czekał n tygodni z wydaniem poprawki. Lubię system Android, ale jego aktualizacje, to jedna wielka padaka :(

  • 0

    12.  2017-10-29 21:08:38

    Na stronie sammobile.com można sie dowiedzieć tego bezpośrednio.

  • 2

    13.  2017-10-29 21:09:14

    haha ja to już mam od dawna w lineageos. Jak zagrożenie wyszło to kilka dni póżniej już miałem łatkę.

  • 1

    14.  2017-10-29 21:19:27

    @12, Cobretti - nic to odkrywczego - przecież podaliśmy to źródło. Gdyby wszyscy Polacy znali angielski, to by w ogóle nie były potrzebny polski Internet.

  • 0

    15.  2017-10-29 21:20:59

    @14 Dlatego google wymyśliło tłumacza google:-) Źródło podane jest mikroskopijną czcionką.

  • 1

    16. ~Endriu130  2017-10-29 21:34:05  host: user-94-254-231-13.play-internet.pl

    @13 dokładnie. Na LineageOS już dawno są poprawki. Chwała developerom.

  • 1

    18.  2017-10-29 22:15:30

    @16, @13, co do systemu alternatywnego na telefony np. Moto X Play, X Style, polecacie LineageOS? To że ma regularne poprawki to wiem, ale czy jest stabilny? Nie jest obcięta funkcjonalność i jakość np. aparatu fotograficznego?

  • 1

    32. ~Flej  2017-10-29 23:33:06  host: ccl114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pixele oraz smartfony Android One też poprawki OTA poleciały od razu, jak guugel poprawił :)

  • -1

    34. ~Chłop  2017-10-30 02:03:05  host: user-94-254-183-14.play-internet.pl

    Poszkodowany, Càlm7 to kozioł ofiarny:-D

  • -1

    35. ~Chłop  2017-10-30 03:44:24  host: a25-06-09.opera-mini.net

    Wziąść kija sękatego, pognać càlma parszywego...

  • 0

    36. ~zawiedziony  2017-10-30 06:14:56  host: j116-63.dbsinternet.pl

    a co z flagowym galaxy s4? jemu sie juz nie nalezy ze jakoby stary? kosztowal 2400zł

  • 1

    37. ~Endriu130  2017-10-30 11:35:51  host: user-94-254-230-30.play-internet.pl

    @18 próbuj zawsze moz sz wrócić do "fabryki". Na Twój telefon nie wiem jakie są ale LineageOS jest oficjalny

  • 0

    38.  2017-10-30 12:50:11

    Komedii ciag dalszy widze - kolo fortuny auktualizacji kreci sie, dzis wypadl Twoj model :D WIelkie halo bo jeden model dostal latke, a 90% pozostalych wciaz sa dziurawe ;p Placicie jak za zboze, a producent pozniej wystawia Wam srodkowy palec - taka prawda. Jednym z rozwiazan jest np instalacja LineageOS, tam latki przychodza w max tydzien. No ale to nie jest rozwiazanie idealne bo zawsze pozostaje ten cien niepewnosci kto i co tam wcisnal extra ...

  • 0

    39. ~3er  2017-10-30 13:16:52  host: public-gprs366465.centertel.pl

    S6 Do S8+ włącznie ciągle są na poziomie zabezpieczenia z sierpnia. Samsung jak zwykle zaniedbuje telefony za które kasuje najwięcej.

  • 1

    40. ~~~  2017-10-30 19:52:49  host: ddt201.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @18 Lineageos to bardzo stabilny, szybki i prosty system.

  • 1

    41. ~Gutek  2017-10-30 23:46:08  host: user-94-254-179-8.play-internet.pl

    A jak jest ze zrootowanymi modelami? Musiałem zrootować trzy A3 w domu, bo ciągle się włączało to świństwo upday (briefing) od axelspringera, pomimo wyłączenia aplikacji i powiadomień, a odinstalować legalnie oczywiście nie można.

Dodaj swoją opinię