Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tylko połowa Polaków korzysta z Internetu i komórek

Tylko połowa Polaków korzysta z Internetu i komórek

WitekT 18 Kwietnia 2006 11:29

0 0

59% Polaków nie korzysta z Internetu - wynika z najnowszego raportu CBOS. W ciągu najbliższego roku na pewno to się nie zmieni. Telefonów komórkowych nie używa 45% badanych.

Badania wskazują, że niechętne urządzeniom teleinformatycznym są przede wszystkim osoby starsze, mieszkające na wsi, o wykształceniu średnim i podstawowym, oceniające własną sytuację materialną jako złą lub średnią. Podczas gdy wśród osób w wieku 18-24 lata aż 66% korzysta z Internetu, to w przedziale 55-64 lata jest już ich tylko 13%. Internautów jest znacznie więcej w największych metropoliach (53%) niż na wsi (18%). Wśród osób dobrze sytuowanych około połowy korzysta z sieci, natomiast wśród biednych - mniej więcej co szósty. Internetu używa trzy czwarte badanych z wykształceniem wyższym, mniej więcej połowa ze średnim i jedynie nieliczni z zawodowym i podstawowym.
Ludzie pozbawi internetu są wykluczeni z wielu dziedzin życia. Przede wszystkim pozostają odcięci od rosnącej liczby usług online: tańszych rozmów telefonicznych, kont bankowych, szukania pracy, zamawiania biletów. Poza tym są wyłączeni z obiegu informacji - dzięki internetowi można dowiadywać się nowych rzeczy i kontaktować się z ludźmi. Brak dostępu do sieci będzie pogłębiał społeczne nierówności - starsze, biedniejsze, gorzej wykształcone osoby z małych miast się coraz mniej liczyły w życiu społecznym i politycznym - powiedział socjolog Michał Wenzel.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2006-04-18 12:07:41

  Niech Tp.Sa udostepni Neo(256)np za 30zl brutto -3gb i juz internautow przybedzie kolosalnie.U mnie w rodzinie sa osoby co maja komputer ale nie maja internetu bo ponad 50zl za net to za duzo ale za 30zl to by sie skusili :]

 • 0

  2. ~g_anonim  2006-04-18 12:38:11  host: cio104.neoplus.adsl.tpnet.pl

  tytuł powinien byc: AŻ połowa Polaków korzysta i internetu i komórek.

 • 0

  3. ~xxx  2006-04-18 21:42:38  host: egh117.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Jak to się ma do informacji podawanych przez operatorów komórkowych, że każdy z nich z osobna ma ponad 10 mln. klientów. Przy czym osoby, które używają zamiennie po 2 karty sim jest niezmiernie mało. Pewnie przez takich klientów, którzy mają pełne szuflady kart z promocji Jedna Idea 25 zł za 12,50 z roczną ważnością na przychodzące. Skądś ja to znam :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-197-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet