Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tylko Polkomtel komentuje wyniki badań T-Mobile

Tylko Polkomtel komentuje wyniki badań T-Mobile

Piszemy o tym pierwsi WitekT 28 Marca 2014 10:40

13 1

Analizując podane wyniki wydaje się oczywiste, dlaczego T-Mobile zapomniał o istnieniu LTE i nie dodał go do swoich pomiarów - powiedziała TELEPOLIS.PL Aleksandra Gieros-Brzezińska, rzecznik Polkomtela.

 

Zobacz: T-Mobile pokazuje badania, że ma najlepszą sieć w Polsce.

Jeżeli zauważy się, że taka technologia istnieje, to już nie jest najlepszą siecią. Podajemy przykład LTE nie bez powodu, gdyż w tych samych badaniach dotyczących połączeń głosowych pomiary były realizowane w trybie mobile-to-mobile i, jak można wywnioskować, do oceny jakości połączenia użyto algorytm POLQA - powiedziała TELEPOLIS.PL rzeczniczka Polkomtela.




Jak dodała, algorytm POLQA stosuje się zwłaszcza przy HD Voice (użyciu szerokopasmowego kodeka mowy) dostępnego w Play i właśnie w T-Mobile.

Pytanie tylko, jaki procent terminali/użytkowników wykorzystuje HD Voice? Niewielki, ale nie przeszkodziło to do pokazania zalet HD Voice i uzyskania lepszego wskaźnika jakości w skali MOS. Tylko stosując analogię, jeżeli T-Mobile w obszarze połączeń głosowych pokazał HD Voice, to dlaczego zapomniał o technologii LTE przy Internecie? - pyta Gieros-Brzezińska.

Przedstawiciele P4 i Orange nie chcieli komentować wyników badania T-Mobile.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: polkomtel | t-mobile

w sumie: 28
  • 1

    9. ~Alf-LED  2014-03-28 12:17:53  host: n11-03-07.opera-mini.net

    @7. - Tobie marzy się HSPA+, zaś u mnie w pracy (Kraków-Nowa Huta) T-mobile od lat nie potrafi zapewnić zasięgu nawet w najprostszym 2G !

  • 0

    10. ~Jan Meyn  2014-03-28 12:27:46  host: 206.190.158.72.static.midphase.com

    Przepraszam, czy jak się ma HD voice, to w uszach pojawia się/powinnośie mieć więcej pixeli akustycznych w błonie bębenkowej czy na kowadełku i młoteczku? :-O

  • 0

    11. ~PoleKs  2014-03-28 12:43:10  host: 178.182.90.14.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Do 10 na strzemiączku :)

  • 1

    12. ~play  2014-03-28 12:51:33  host: user-94-254-196-90.play-internet.pl

    Właśnie wydaje mi się że HDVoice jest częściej wykorzystywane niz LTE w smartfonie i wcale nie jest mało smartfonów i zwykłych telefonów obsługujących hdvoice a jakość dzwięku jest rewelacyjna

  • 0

    13.  2014-03-28 13:20:44

    A może wypadałoby zadać sobie, a raczej Pani rzecznik pytanie. Dlaczego w takim razie Polkomtel do tej pory nie udostępnił, w swojej podobno "hiper nowoczesnej" sieci, usługi HD Voice?!

  • -1

    14. ~niestety lipa  2014-03-28 13:35:14  host: n10-02-05.opera-mini.net

    niestety hd voice to lipa. Niestety nie ma go na interconnect tj miedzy tmobile a Orange czy play nienma hd voice bo nie jest przenoszony kodek wb-amr.

    Niestety hd voice to niewypal. Zwracamnuwage ze ten produkt ma z 5 -7lat a dopiero teraz jest moze z 100 terminali (swiat).

  • 0

    15. ~niestety lipa 2  2014-03-28 13:37:34  host: n10-02-05.opera-mini.net

    Nie ma hd vpice w 2g a 70 procent ludzi jest

    w 2g. kupuja hiper super telefony s4 s5 note ii iphony srony a potem wlacz 2g a z DATA korzysta w domu na bazie wifi. aplikacje z google play itunes z wifi.

    hd voice to usluga niszowa

  • 1

    16. ~niestety lipa 3  2014-03-28 13:41:31  host: n10-02-05.opera-mini.net

    @13 DanielR

    bo czasy wdrozenia uslug nierentownych, bez business case w telekomach minely.

  • 0

    17.  2014-03-28 14:02:31

    To dlaczego Polkomtel wypadł gorzej od Orange ? Przecież Orange nie korzysta z HD Voice

  • 1

    18.  2014-03-28 14:40:35

    @17: Bo ciągle niektóre stacje Aero2 robią syf w eterze. No i obciążenie sieci duże, a pojemność wręcz zmniejszyli. Ponoć G1800 wyłączyli na części stacji, gdzie odpalili LTE.

  • 0

    19.  2014-03-28 14:57:04

    No właśnie - po co komu coś co działa tylo w sieci? To tak jak nielimitowane miuty - w sieci. jak ktoś w sieci dzwoni może i się przydaje. Jednak - co wynika z komentarzy - ludzie dzwonią jak chcą i nie patrzą gdzie kto ma teleofn... Po co mi 100-megowy internet jak korzystam głównie z serwerów z których szybciej niż 10 Mbps nie pociągnę?

  • 0

    20.  2014-03-28 15:03:28

    @wlo (19), po to by "przynajmniej" dzwoniąc w sieci, móc cieszyć się wysoką jakością rozmowy?

  • 0

    21.  2014-03-28 15:14:30

    19- wlo, a po co kolor w TV i stereo w radio? Na czarno-białym tv też dobrze widać, a i w mono też słychać. ;-)

  • 0

    22. ~z  2014-03-28 15:59:12  host: 193-22-83-73.komster.pl

    przecież ma znaczenia z jakiej bajki się korzysta z internetu tylko liczy się szybkość i zasięg nawet w puszczy .

  • -1

    23. ~pabloki  2014-03-28 17:34:38  host: 46.204.89.184.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Kto mi wytłumaczy jak t mobile miał ując w swoich wynikach porównanie LTE , czego domaga sie plus,którego nie świadczy pod swoją marką a tylko za opłatą odstępuje je orange ?

  • 0

    24.  2014-03-28 17:43:17

    @23. Bardzo łatwo, Plus Play i Orange mają wyniki na LTE a T-Mobile na 3G bo jako jedyny jest tak zacofany że nie ma LTE... Proste. Ale wtedy wynik T-Mobile by nie był taki dobry...

  • 1

    25.  2014-03-28 17:44:51

    23: Wszystkie karty powinny logować się do najszybszej dostępnej dla nich sieci w czasie pomiarów. W tym i LTE. I wtedy średnie wyniki miały by może jakiś sens... ale, że T takowej sieci nie udostępnia swoim klientom to pominięto ją jak rozumiem w badaniu?

  • 0

    26. ~micha  2014-03-28 19:32:03  host: 031011199154.warszawa.vectranet.pl

    T-Mobile wyłożył się jak długi na opłaconej przez siebie "analizie"; dla nikogo przy zdrowych zmysłach HDV nie ma większego znaczenia, natomiast zdecydowana większość użytkowników mobilnego internetu jest zainteresowana szybkim transferem w prawdziwym LTE.

  • 0

    27. ~Ali  2014-03-31 08:37:20  host: aeqv49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~26 przy aktualnych pakietach? 10-15mbit wystarcza a do tego LTE nie potrzeba i taka jest prawda. Paradoksalnie największy pakiet widziałem jak na razie w TM właśnie: 100GB

  • 0

    28. ~Kuzyn1920  2014-03-31 11:33:46  host: 92.60.132.22

    @zjadacz Mówisz ze tylko topowe drogie telefony mają LTE tak?
    Samsung Galaxy Ace 3 LTE ; Nokia Lumia 625 LTE ; Huawei Ascend G526 LTE ; Galaxy S II LTE ; Grand X LTE ; Galaxy Core LTE ... jak dla mnei to te telefony sa wabo do 50 u większosci za 1 zł. więc rynek powoli sie zapycha LTE.

Dodaj swoją opinię